Įmonės kompiuterių tinklo modernizavimas


Įvadas. Projekto tikslai. Projekte naudotų pagrindinių informacijos šaltinių apžvalga. Analitinė dalis. Užduoties analizė. Įmonės veiklos, organizacinės struktūros bei poreikių analizė. Projekto aktyvinės dalies simuliacija. Įrangos ir medžiagų specifikacija. Darbo sauga ir ekologija. Darbo rezultatai. Išvados ir rekomendacijos.


Darbo tikslas - išanalizuoti esamą įmonės X kompiuterių tinklą, jo modernizavimo poreikius, parengti modernizavimo projektą bei pateikti rekomendacijas tolimesnei informacinės sistemos plėtrai.

Nutolusių padalinių nėra, telefoniniam ryšiui reikės modernizuoti jau esamą tinklą.

Pagal pateiktą užduotį reikia išanalizuoti esamą kopiuterių tinklą, nurodyti jo turimus trukumus, išanalizuoti modernizavimo poreikius ir galimus sprendimo būdus. Parengti kompiuterių tinklo modernizavimo projektą bei pateikti rekomendacijas tolimesnei tinklo plėtrai. Sudaryti sandaros schemą, kokia bus naudojama įranga ir programos, adresų planą, tinklo fizinio lygio projektavimą. Atitikti reikalavimus tinklinei ir galinei įrangai.

Šiuo metu į įmonė kreipiasi didelis kiekis žmonių, dėl to įmonė turi labai didelį kiekį dokumentacijos kurią reikia išversti,del to dideja darbuotoju kiekis, todėl tam reikia supaparastinti susisiekimą tarp visų darbuotojų, nes šiuo metu vyksta trikdžiai įmonės turimam tinkle, dėl ko darbo produktyvumas mažėja ir įmonė gali nukentėti finansiškai, neatlikus vertimo pagal nustatyta grafika. Taip pat rekėtų įdėgti naujas saugos programas bei sukuti atsarginę kopiją visų dokumentų.

Tinklas sudarytas naudojant 5 kategorijos varinius kabelius. Naudojamas fastethernet technologija 100baseT, pagrindinis ip protokolas yra ipv4. Sveitaine egzistuoja, taip pat taikomos progromos yra Microsoft Office 2003. Buhalterija naudoja SQL tipo duomenu baze. Naudojama tinkline operacine sistema Linux „RED HAT“. Plokščia tinklo sandara, vidinio DNS imonė neturi, naudojasi paslaugu tekejo DNS. Web svetaine yra viena bendra, apimtis iki 100mb, neskaitant duomenu bazių. Imonės tinkle naudojamas PAT‘as, tarnybos: STP veikiancio medzio algoritmas naudojamas 802.1d standarta. Prieigos tinklas neapsaugotas nes imone maza, 802.1x nenaudojamas. Tinkle domeno kontrolerio nera ir AD active directory nera. Kaip jau buvo mineta vietinio tinklo sparta yra 100mb/s, visos sasajos yra ethernet‘ines Internetas gaunamas pagal simetrinio ADSL technologija, greitis nevirsija 16mb/s. Kadangi tinklas vid dydzio taigi tinklo valdymas nenaudojamas, o saugumas uztikrinamas naudojant access listus (prieigos sarašus) Tinklo patikimumui keliami ypatingi reikalavimai, todel tinklo atstatymas neturi viršyt 30min.

Fizinius serverius virtualizuojame. Perdavimo terpė yra bevielė. šiuolaikiniuose tinkluose naudojami variniai kalbeliai 6 ir 7 kategorijos. Optika daugiamodė kabelių naudojimas yra horizontaliam lygmenyje,tuo tarpu magisteliniam ryšiui viemodžiai. Esant bevieliui ryšiui, naudojami standartai 802.11 N standartas arba AC. Savo tinkle nauduosiu varinius kabelius.

Vietinių tinklų technologija šiuo metu yra Gigabit Ethernet su specifikacija - varis 1000baseT, optikai 1000baseL/X, magistraliniam ryšiui naudojama 10G/base. Renkuosi varį 1000BaseT. IP protokolai yra IPv4 ir IPv6. IPX naudojamas „Novel“ licenzijuojamuose tinkluose. Aš renkuosi ipv4, nes dauguma internetinių svetainiu dar dirba su šituo protokolu. Darbo vietu virtualizacija naudojama ,kai galine įranga yra pasenusi, debesų technologijos naudojamos, kai kuriama nauja įmonė. Savo imoneje aš naudosiu virtualizacija, pagal užduotį negaliu naudoti debesų technologijos, nes mes vykdom modernizaciją ir turime įrangą. Naudojame Microsoft Office, jei senas tai atnaujinsiu, duomenų bazės SQL, svetainių naujint nereikia. Darbo vietose naudosiu Windows 10. Tinklinė operacinė sistema šiuo metu populiariausia yra Linux, bet geriau dirba šiuo metu Windows server 12. Tinklo sandara bus hierarchine, su išreikstu branduoliu, kuris vykdis ir pasienio tinklo funkcijas. Hierarchineje tinklo schemoje tarp prieigos tinklo ir branduolio yra skirstomasis tinklas Distribution Network. Bet kadangi mano tinklas yra vidutinis tai skirstomojo tinklo nenaudosiu rezervavimas būtinas. Kadangi naudosiu ipv4 versiją ir PAT‘a ir ivertinant tai, kad tinklas yra mažas arba vidutinis, tai vidiniam tinkle naudosiu privačius adresus is deapozono 192.168.x.x. Kadangi tinklas nėra didelis, kursiu vieną domeną kurio vardas bus. Įmonės svetainė (WEB) yra viena, pasiekiama is vidaus ir išorės, saugumo sumetimais išdestyta demiliratizuotoje zonoje ir yra prieinama visiems. Duomenų bazės randasi vidiniame tinkle duomenų VLAN ir iš išores pasiekiami tik naudojant VPN. Tinklo resursų ir vartotojų valdymui naudojama Active Directory su autetifikacijai reikalingu Radius serveriu. VLAN priskirimas komutatorių portams naudojamas statinis. Prieigos tinklo kabeliniai prieigai nekeliami ypatingi saugumo reikalavimai, o vielinės vario saugumas uztikrinamas pagal 802.1x. Is interentinių paslaugų tekejo pusės apsauga organizuojama Access List pagalba, o nuo virusų, galiniuose įrenginiuose instaliuojama antivirusinė programa. Tinklo valdymo protokolai nenaudojami. Ivertinant imones specifika, internetinio srauto greitis parenkamas toks, kad svetaine didziausia apkrovimo valanda atsidarytu per 4 sekundes. Tinklo valdymas dažniausiai atliekamas SNTP protokolu, kurio diegimas reikalauja didelių investicijų ir mažina tinklo saugumą, bet labai didina tinklo patikimumą. Mano tinklo atstatymo laikas iki 30min todėl tinklo valdymo sistemų nenaudosiu. Šiuo metu tinklų vystimasį aukščiausias kriterijus yra SDN tinklai. Kolkas Lietuvoje nenaudojama. Jų naudojimas pasiteisina tik labai dideliuose tinkluose.

  • Microsoft Word 428 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 33 puslapiai (6844 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ricardas
  • Įmonės kompiuterių tinklo modernizavimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Įmonės kompiuterių tinklo modernizavimas. (2018 m. Sausio 31 d.). https://www.mokslobaze.lt/imones-kompiuteriu-tinklo-modernizavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Gruodžio 16 d. 09:50
×