Įmonės kompiuterių tinklo projektavimas


Įvadas. Tyrimo objekto analizė. Įranga reikalinga tinklo įrengimui. Protokolai. Saugumo priemonės (Access Lists). Tinklo acl. Tinklo įranga. Bevielis ryšys (WiFi). Bevielio ryšio apsauga. Projektiniai sprendimai. Fizinė tinklo schema. Ip adresacija. Loginė tinklo schema. Tinklo konfigūravimas. IP adresų priskyrimas. Web serveris. WiFi ryšys. ACL sąrašai. Išvados.


Šiuolaikinis žmogus vargiai įsivaizduoja savo gyvenimą be technologijų. Taip yra todėl, kad jos sparčiai tobulinamos, pritaikomos įvairioms reikmėms. Būtent todėl šiuolaikinių technologijų neatsisako ir šiuolaikinės įmonės, kadangi jos – konkurencingo verslo pamatas. Vienos įmonės diegia technologijas tam, kad atitiktų šiuolaikinius standartus, kitos tam, kad prisivytų savo konkurentes ar net jas aplenktų.

Įmonės „Baltlita“ tinklo projektavimui reikalinga techninė įranga, kuri užtikrintų tinklo veikimą ir atitiktų įmonės veiklą.

Kuriant kompiuterių tinklą įmonei gana aktuali tema – tinklo saugumas. Viena priemonių tinklo saugumui užtikrinti yra Pasiekimo valdymo sąrašas arba kitaip ACL.

Bevielio tinklo įrangoje esantis maršrutizatorius turi prisijungimo valdymui reikalingą slaptažodį. Jį būtinai reikia panaudoti ir pakeisti nustatytą pradinį gamintojo slaptažodį, nes įsilaužėlis, žinodamas gamintojų slaptažodžius, gali juos panaudoti neautorizuotam prisijungimui. Be to, privalu pradinį SSID (angl. Service Set IDentifier) į tokį, kuris suteiktų kuo mažiau informacijos apie jus ar jūsų organizaciją: tai neturėtų būti vardas, adresas ar organizacijos pavadinimas.

CISCO maršrutizatoriuose komandų įvedimas vykdomas command line interface lange. Todėl konfigūruojant maršrutizatorių labai svarbu mokėti jo komandas bei suprasti jų reikšmę.

Taigi, panaudojant šią komandą priskiriame maršrutizatoriaus R1 sąsajoms adresus, o pasitelkiant komandą no shutdown jas aktyvuojame.

Direktoriaus kompiuteris negali pasiekti kitų potinklių. Taip nutiko todėl, kad maršrutizatoriams nebuvo nurodyta kokį protokolą pritaikyti maršrutizavimui.

Šiuo metu neįmanoma įsivaizduoti įmonės, kuri nesinaudotų internetu ir nepritaikytų jo kasdieniam kokybiškam darbui. Kadangi šiuolaikinė, moderni įmonė tiesiog privalo turėti internetinį puslapį reikia sukurti DNS ir WEB serverius.

Kadangi kai kuriems potinkliams neleidžiama kontaktuoti su kitais, naudojantis access-list komandomis jiems užblokuojamas icmp protokolo siuntimas į hostus, tačiau leidžiama prisijungti prie WEB svetainės ir siųsti užklausas tik į tuos hostus ar potinklius su kuriais jiems dera kontaktuoti.

Pavyko sukurti įmonės „Baltlita“ kompiuterių tinklo įrangos diegimą bei eksploatavimą. ĮTaip pat išspręsti visi uždaviniai.

Suskirsčiau tinklą pagal UAB „Baltlita“ pageidavimus.

Sukonfigūravau tinklą (panaudojant ACL bei maršrutizavimo protokolus, WIFI apsaugas bei kt.).

  • Microsoft Word 324 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 30 puslapių (2716 žodžiai)
  • Universitetas
  • Lora
  • Įmonės kompiuterių tinklo projektavimas
    10 - 4 balsai (-ų)
Įmonės kompiuterių tinklo projektavimas. (2016 m. Balandžio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/imones-kompiuteriu-tinklo-projektavimas.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 02 d. 19:51
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo