Įmonės konteinerių aptarnavimo punkto veiklos tobulinimo projektas


Įvadas. Projekto reziumė. Projekto istorija ir atsiradimo prielaidos. Rinkos analizė ir marketingo koncepcija. Darbo ištekliai. Projekto įgyvendinimo planavimas ir biudžeto sudarymas. Finansinis projekto vertinimas. Ekonominis ir socialinis projekto vertinimas. Išvados. Literatūra ir šaltiniai.


Aktualumas. Šiuolaikinės įmonės veikia itin konkurencingoje aplinkoje. Neretai išorinės aplinkybės priverčia įmones susimąstyti apie reorganizaciją, tobulinimą, naujovių įdiegimą. Dar daugiau, šiuolaikinės įmonės yra priverstos egzistuoti projektų formate. Tai reiškia, kad savo veikloje jos turi vadovautis projektų rengimo ir įgyvendinimo principais. Tokia praktika savaime negarantuoja sėkmės rinkoje, tačiau leidžia adekvačiai ir operatyviai reaguoti į greitai besikeičiančią konjunktūrą ir atsirandančius iššūkius.

Kita vertus, projektai – tai efektyvi priemonė, kuria įgyvendinami bet kurie sumanymai ir įdiegiamos inovacijos. Projektai leidžia nuolat atnaujinti ir/arba tobulinti įmonės siūlomas prekes ir paslaugas. Šiandien galioja tokia formulė: „didelės permainos = daugiau inovacijų = daugiau projektų“.

Suformuluoti projekto rengimo ir įgyvendinimo aspektus: išteklius, taikomas technologijas, valdymą.

Darbe pristatytas projektas, kurio tikslas - padidinti logistikos įmonės konteinerių punkto veiklos našumą ir apimtis. Įvertinus įmonės veiklą nuspręsta įdiegti naują krovimo įrangą konteinerių aptarnavimo punkte.

Įgyvendinus projektą planuojama, kad KP pajėgumai išaugs iki 76,6 tūkst.kont./metus aptarnaujant 20 t. konteinerius, o įmonės grynasis pelnas sudarys 3,27 mln.EUR.

Projekto įgyvendinimo metai – 2018 m. Projektas finansuojamas iš įmonės nuosavų lėšų. Projektą koordinuoja įmonės technikos diektorius. Projektas yra orientuotas į rinką, tęstinis.

Įmonė, kurioje bus įgyvendinamas projektas, yra jauna transporto ir ekspedijavimo įmonė UAB „Belintertrans-Lietuva“ Lietuvos Juridinių asmenų Registre įregistruota 2010 metų gegužės 25 d. Įmonės adresas - Naujojo Sodo g. 12, Klaipėda.

Bendrovės tikslas – teikti transporto paslaugas, siekti pelno, logistinių krovinių pristatymo schemų, kaip racionaliausių technologinių transportavimo schemų tranzitiniams ir eksporto bei importo kroviniams gabenti iš krovinio siuntėjo krovinio gavėjui veina ar keliomis tranporto priemonėmis, parengimas.

Pagrindinė įmonės veiklos rūšis – krovinių transportavimo ir ekspedijavimo paslaugos. Šios paslaugų veiklos kryptys:

Bendrovė teikia klientams transporto ir ekspedijavimo paslaugas Lietuvos teritorijoje ir kitose šalyse:

Atsižvelgdama į konteinerinių pervežimų universalų pobūdį ir ekonomiškumą, ir dėl to augant įtokių paslaugų poreikį pasaulinėje rinkoje, bendrovė siūlo klientams krovinių gabenimo specializuotais konteineriniais traukiniais paslaugas.

Krovinių transportavimas konteineriuose, kuris dominuoja (95 proc. visų pervežimų) įmonės logistikos sistemoje, turi eilę privalumų:

Siūlomas projektas yra orientuotas visų pirma į rinką. Krovinių transportavimo konteineriuose paklausa dar 2015 metais įmonės aplinkoje iniciajavo diskusijas apie KP pajėgumų didinimą, o 2016 metais nuspręsta parengti konkretų projektą.

Transporto paslaugų pajamų ir eksporto dinamika per 2013-2015 m. pateikta 1 paveikslėlyje.

Taigi 2013-2015 metais transporto sektorias veiklos rezultatai sudarė apie 14 proc. šalies BVP.

Galima teigti, kad projektas rengiamas aplinkoje, kurią galima laikyti strategine. Vieninga konteinerinė transporto sistema reiškia, kad krovinis, pervežamas specialioje pakuotėje – konteinere – praeis visą kelią nuo siuntėjo iki gavėjo be perkrovos su didžiausio išsaugojimo garantija. Tam, kad konteinerinė sistema veiktų, būtina įvykdyti eilę sąlygų ir visų pirma – užtikrinti nuolatinio konteinerių parko funkcionavimą. Konteinerių matmenys ir konstrukcija turi būti unifikuoti, t.y. pritaikyti transportavimui vagonuose, krovininiuose automobiliuose bei laivuose. Be to, konteineriai turi būi patogūs transportavimui iš vienos transporto priemonės į kitą.

  • Microsoft Word 263 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 23 puslapiai (2754 žodžiai)
  • Universitetas
  • Raimond
  • Įmonės konteinerių aptarnavimo punkto veiklos tobulinimo projektas
    10 - 3 balsai (-ų)
Įmonės konteinerių aptarnavimo punkto veiklos tobulinimo projektas. (2017 m. Lapkričio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/imones-konteineriu-aptarnavimo-punkto-veiklos-tobulinimo-projektas.html Peržiūrėta 2019 m. Birželio 19 d. 05:57
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!