Įmonės krovinių transportavimo analizė


Įvadas. Darbo objekto, informacijos šaltinių ir tyrimo metodikos analizė. Krovinių transportavimo teorijos analizė. Reikalavimai krovinio pakuotei ir krovinio tvirtinimui. Transporto rūšies ir transporto priemonių parinkimas krovinių transportavimui. Krovinių transportavimas automobiliais. Krovinių pervežimas geležinkelių transportu. Krovinių transportavimas oro transportu. Krovinių gabenimas vandens transportu. Vamzdynų transportas. Maršruto parinkimas. Dokumentai. Išvados. Literatūros sąrašas.


Temos pasirinkimas: Krovinių transportavimas – plačiai paplitusi sąvoka, įtraukianti daug funkcijų, kurios atliekamos nuo produkcijos pagaminimo iki pateikimo ją vartotojams. Šias operacijas sudaro: krovinių vežimas, sandėliavimas ir saugojimas, komplektavimas ir įpakavimas, taip pat vežimas bet kokia transporto rūšimi. Mano manymu, viena aktualiausių įmonės krovinių transportavimo problemų yra neteisingas transporto rūšies pasirinkimas.

Temos aktualumas: Pagrindinis kiekvieno logistikos proceso veiksnys – siekimas pačiu efektyviausiu būdu vartotojams teikti jų poreikius ir paklausą atitinkančias prekes ir paslaugas. Efektyvumas apima laiko, kokybės, kainos ir kt. sampratas. Dažniausias tikslas - per kuo mažiausią laiko tarpą pristatyti kroviniuos kuo mažesne kaina. Pagal bendras taisykles gabenamo krovinio pakuotė turi užtikrinti, kad viso transportavimo metu krovinys nenukentėtų.

Kiekviena transporto rūšis turi jam būdingų savybių: pavyzdžiui jūrų transportas – mažą vežimo savikainą, didelį krovumą, geležinkelio transportas – didelį krovumą, ekologiškumą, automobilių transportas – lankstumą.

Tyrimo tikslas: Teoriškai išnagrinėti ir empiriškai pagrįsti tinkamų priemonių pasirinkimą krovinių transportavimui.

1. Išnagrinėti krovinių tipus, tinkamą paruošimą gabenimui ir tinkamos transporto priemonės pasirinkimą efektyviam transportavimui

2. Išanalizuoti respondentų požiūrį į tinkamos rūšies priemonių pasirinkimą efektyviam kroviniįų transportavimui

Tyrimo metodai: mokslinė šaltinių ir literatūros analizė, siekiant išanalizuoti įmonės krovinių transportavimą.

Darbo objektas. Šiame kursiniame darbe bus tiriama mokslinė šaltinių ir literatūros analizė, siekiant išanalizuoti įmonės krovinių transportavimą.

Informacinių šaltinių apžvalga. Šiame kursiniame darbe yra naudojama įvairi literatūra, kuri padeda geriau išanalizuoti įmonės krovinių analizę.

Palšaičio R. knyga (2010) „Šiuolaikinė logistika“ supažindins ir padės išanalizuoti transporto rūšies ir transporto priemonių parinkimas krovinių transportavimui privalumus ir trūkumus.

Taip pat Palausko V. (2005) knyga „Logistika“ . Suteiks kitokią informaciją transporto priemonių pasirinkimą.

Baublio A. (2002) knygą „Krovinių vežimai“ suteiks daugiau informacijos apie krovinių transportavimo metodus.

Analizuojant krovinių gabenimo dokumentus Sližienė G. Knygoje ,,Logistinių operacijų vadyva‘‘ (2012) ir internetiniame puslapyje ,,Linava‘‘padėjo suvokti, tarptautinių krovinių vežimo taisykles ir kitų dokumentų

Krovinio tara turi apsaugoti krovinį nuo pažeidimų gabenimo metu ir gali būti pagaminta iš įvairių medžiagų kaip medžio, popieriaus, metalo, keramikos, stiklo, tekstilės, plasmasės ir daugėlio kitų medžiagų. Krovinio pakuotė turi būti patvari ir apsaugoti nuo: gabenamo krovinio sugadinimo. Siekiant apsaugoti transportuojamą krovinį nuo vagysčių, naudojamos specialios priemonės ir pakuotės (89 p.).

Taigi, pagaminus gerą, kokybišką prekę, labai svarbu ją taip pat gerai pateikti vartotojui: išsaugoti jos patraukliausias ir svarbiausias savybes, todėl tinkama pakuotė yra kokybiškos prekės išsaugojimo garantas.

Techninėje literatūroje yra daug įvairių automobilių klasifikavimo D. Bazaro (2005, 164p.) teigimu..Vienas paprasčiausių – automobilių skirstymas į tris grupes:

Automobilių transportas yra manevringas ir gali krovinius pervežti nuo durų iki durų. Tai labai svarbu, nes jis leidžia efektyviai, o esant poreikiui greitai organizuoti krovinių pervežimą, jų paskirstymą.

Pagrindinė geležinkelio transporto ypatybės ir pranašumas yra: patikimumas, reguliarumas, universalumas, galimybė vežti įvairiausius krovinius nepriklausomai nuo metų laikų ir klimato salygų.

Taigi, atsižvelgdami į krovinių gabenimo geležinkelių transportu privalumus ir trūkumus, galime daryti išvadą, kad šiuo transportu vežamos prekės, kai jų galiojimo laikas gana ilgas ir kai prekės gabenamos ilgais atstumais.

  • Microsoft Word 39 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (3134 žodžiai)
  • Kolegija
  • Kornelija
  • Įmonės krovinių transportavimo analizė
    10 - 1 balsai (-ų)
Įmonės krovinių transportavimo analizė. (2016 m. Lapkričio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/imones-kroviniu-transportavimo-analize.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 15 d. 08:11
×
127 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo