Įmonės, kuri užsiima šildymo katilų gamyba valdymas ir ateities strategija


Įvadas. Įmonės charakteristika. Įmonės strategija 5 metams. Žmogiškųjų išteklių valdymo procesai. Įmonės techniniai ekonominiai rodikliai. Įmonės veiklos kiekvienų metų ir 5 metų finansinių rodiklių analizė. Praktinės rekomendacijos. Išvados. Literatūra ir kiti informacijos šaltiniai. Priedai.


Tuomet kompiuterinė programa atlieka reikiamus apskaičiavimus ir nustato žaidėjų įmonės padėtį rinkoje. Įmonės situacija yra pateikiama metų pabaigoje atskirose formose. Geriausia tampa ta įmonė, kuri per visus penkerius metus sukaupė didžiausią kapitalą.

Darbo tikslas: Primant 5 metų UAB “Šiltas dūmas” valdymo sprendimus, atlikti kompiuterinio verslo žaidimo “Kietas riešutas” įmonės veiklos analizę, parenkti ataskaitą ir įvertinti įmonės valdybos darbą.

,,Šiltas dūmas” savo veiklai pradėti reikėjo įstatinio kapitalo, kurį sadaro 45 000 eurų. Veikla pradedama turint turto už 80 000 eurų, kurį sudaro įrengimai (kurių bendra vertė 40 000 eurų), grynų pinigų likutis (40000 eurų). Įsipareigojimų įmonė turi už 35 000 eurų, kuriuos turi grąžinti per penkerius metus. Iš viso verslo pradžioje turima 4 įrengimus, darbuotojų skaičius 15.

Įmonėje palaikomas geras ryšys su klientais bei įmonės viduje, bendraujama ir sprendžiamos problemos operatyviai, nes kiekviena iškelta problema – išsprendžiama. Draugiškas ir ambicingas kolektyvas užtikrina, jog būtų įgyvendinami įmonės tikslai. Įmonės vidinė politika teigia, jog tik bendraujant bei diskutuojant galima priimti inovatyvius ir pelningus sprendimus.

Pirmaisiais metais UAB “Šiltas dūmas” priėmė rizikingus sprendimus, norėdami užtikrinti operatyvų ir greitą darbą, iš karto įsigijo papildomus 2 naujus įrengimus, kurių kiekvieno kaina 10 000 eurų. Iš karto buvo nuspręsta priimti į darbą ir papildomą įrengimus aptaraujantį personalą, dar 25 darbininkus. Taip buvo panaudojami visi pirkti įrengimai ir sudaryta viena pilna pamaina, kurią sudarė 20 žmonių. Nedidinome darbo užmokesčio, nei socialinio biudžeto kiekvieno, taiga kiekvieno darbininko metinis atlyginimas 10 500 eurų (per mėnesį 875 eurai), naujo darbuotojo apmokymams skiriama 5 % nuo darbininko atlyginimo. Siekiant paskatinti pardavimų augimą, įmonės valdyba nusprendė priimti 1 prekybos atstovą, kurio darbo užmokestis per metus 8 000 eurų (per mėnesį 666,67 eurai). Reklamai skyrėme 1000 eurų.

Per metus pagaminta 3 000 vienetų katilų “Kaitra – 150”. Iš jų parduota 351, sandelyje liko 2 649 katilai. Gamybos savikainai išleista 840 eurų už vieną katilą. Pilnoji savikaina sudarė 899 eurus už vienetą. Produkcijos vertė, likusios sandėlyje, - 2 225 646 eurai. Sandėliavimo išlaidų kaštai siekė 79 470 eurų.

Po pirmų metų ataskaitos pamatėme, kad dirbant konkurencijos sąlygomis mūsų įmonė buvo tik 7 vietoje. Mūsų tokie rezultatai netenkino. Mes norėjoje būti rinkos lyderiais. Išanalizavus pirmų finansinių metų rezultatus ir esant aršiai konkurencijai, priėmėme sprendimą antraisiais metais pirkti dar 2 įrengimus, kure pradės veikti tik 3 metais. Galima pradėti gaminti ir kitos rūšies katilus, tai „Kaitra- 200”, todėl jau antraisiais metais pradėjome tam ruoštis.

Antraisiais metais taip pat nusprendėme padidinti išlaidas reklamai, tam skyrėme 7 500 eurų ir kreditą dienomis pirkėjams. Priėmėme dar vieną prekybos atstovą, kuris turėtų padidinti pardavimus. Naujiems įrenginiams aptarnauti, dar priimta į darbą 5 darbuotojai. Suteiktas didesnis pirkėjams kredito dienų skaičius ir už tai gaunamos palūkanos leido įmonei padidinti pelną. Socialiniam biudžetui skirti 2 500 eurų. Grąžinome paskolos dalį, 7 000 eurų, bankui.

Visko, ko imėmės antraisiais metais vis tiek neužteko ir ataskaitose mes buvome dar vis 7 vietoje. Tai reiškia, kad buvo dar šešios įmonės turinčios didesnį kapitalą ir aplenkenčios mūsų įmonę. Siekėme plėstis, tad iš banko pasiskolinome dar 50 000 eurų ir 7 000 eurų grąžinome.

  • Microsoft Word 531 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 35 puslapiai (7006 žodžiai)
  • Kolegija
  • Renalda
  • Įmonės, kuri užsiima šildymo katilų gamyba valdymas ir ateities strategija
    10 - 2 balsai (-ų)
Įmonės, kuri užsiima šildymo katilų gamyba valdymas ir ateities strategija. (2018 m. Sausio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/imones-kuri-uzsiima-sildymo-katilu-gamyba-valdymas-ir-ateities-strategija.html Peržiūrėta 2018 m. Liepos 22 d. 13:30
×