Įmonės logistikos strategijos organizavimas


Įvadas. Logistikos savoka ir terminai. Logistikos strategija. Klasikinė strategija. Medžiagų reikalavimo planavimo strategija. Gamybos organizavimas. Sandėlio parinkimas. Transporto parinkimas. Krovinių transportavimui tarptautiniais maršrutais reikalingi dokumentai. Išvados. Literatūros sąrašas.


Logistikos uždavinys laikui bėgant pakito nuo paprasto produkto išvežimo iki mokslo – kontroliuoti optimalius prekių, energijos ir informacijos srautus, pasitelkus supirkimo, planavimo ir transportavimo valdymą. Dėl šio pokyčio logistikos vaidmuo pakito labai smarkiai: nuo vietinio – į globalų, nuo taktinio – į strateginį, nuo nepastebimo – į lemiantį. Muitinių veikla, transporto infrastruktūra, vidaus pervežimai, logistikos paslaugos, informacinės sistemos, uostų efektyvumas yra svarbūs spendžiant, ar valstybė gali prekiauti prekėmis ir paslaugomis laiku ir nedideliais kaštais.

Darbo objektas: įmonės logistikos strategijos organizavimas.

Darbo tikslas: apibūdinus logistiką, pateikti įmonės logistikos veiklos strategijas.

Darbo uždaviniai:

Pateikti logistikos teorinius aspektus.

Išanalizuoti logistikos transporto bei sandėliavimo parinkimo galimybes.

Pateikti logistikos strategijas.

Tyrimo metodai: mokslinės ir kitos literatūros analizė ir sintezė.

Kitaip tariant, norint prognozuoti įmonės veiklą būtina įvertinti jos logistikos sistemą. Logistika palaipsniui įsitvirtino visose įmonės srityse. Panaudodama įvairias priemones dalyvauja naujų prekių kūrimo procese, įgalindama suteikti specifines produkto savybes. Naudojantis šios mokslo šakos privalumais įmonės ne tik mažina kaštus, bet ir plečia asortimentą. Šiuolaikinėje visuomenėje organizacijos veiklos efektyvumui yra skiriamas ypatingas dėmesys. Vis svaresnę reikšmę įgauna būtent įmonės nematerialus turtas, sukurtas marketingo veiklos. Jos efektyvumą daugeliu atvejų sąlygoja logistikos kokybė.

( tam tikrų veiklos rūšių visuma;

( krovinių, nuo gamybos vietos iki vartotojo, judėjimo ir saugojimo sąnaudų planavimo procesas;

( nauja mokslinė kryptis, susijusi su racionaliu materialinių ir informacinių srautų valdymo metodų parinkimu;

Klasikinės strategijos tikslas yra produkcijos nenutrūkstamumas, kiek įmanoma mažinamos pirkimų išlaidos ir aukštas klientų aptarnavimo lygis. Klasikinės strategijos metodas yra sukurti inventorių medžiagų srauto įvairiose stadijose. Šiam tikslui pasiekti yra naudojami tam tikri įrankiai: ekonominio sklypo plotas, inventoriaus saugumas, prognozavimas. Klasikinė logistikos strategija siekia prekių atsargų paskirstymo, kapitalo įšaldymo bei aukšto klientų aptarnavimo lygio.

MRP tikslas yra atsargų ir pristatymo rato mažinimas. Ši strategija planuoja ir numato medžiagų poreikį. Medžiagų poreikio koordinavimas be priklausomo poreikio ir išlaidų mažinimo.

Pagrindinis gamybos logistikos tikslas yra optimizuoti gamybos procesus, t.y. įgyvendinti didžiausią gamybos efektyvumą, su kuo mažiau sąnaudų.

Sandėlis parenkamas atsižvelgiant į produkcijos rūšis, laikymo sąlygų specifikas (pvz.: šilumoj gendančios medžiagos), planuojamą laikyti produkcijos kiekį. Labai svarbu atsižvelgti į sandėlio geografinę vietą. Taip pat yra labai svarbu išsiaiškinti sandėlį nuomotis, pirkti ar statyti yra patogiau ir pigiau.

Krovinių vežimas – pastaruoju metu plačiai paplitęs terminas, apibrėžiantis didelį ratą operacijų, kurios atliekamos nuo produkcijos pagaminimo iki pateikimo ją vartotojams. Transportas parenkama atsižvelgiant į krovinio gabaritus. Stambiagabaritiniai kroviniai gabenami traukiniais ar laivais. Priimtas sprendimas pasirenkant transporto rūšį atitinkamam vežimui gali ateityje keistis dėl įvairių naujovių, modernizavimo ar kitų veiksnių.

Automobilių transporto pagrindiniai trūkumus gali išskirti tokius kaip: eismo trukdymas; atmosferos poveikio įtaka; apribojimus vežant pavojingus krovinius; ribotą transporto priemonės tūrį; teisinius apribojimus; negalima gabenti stambiagabaritinių krovinių.

1. Ilgas vežimo laikas (išskyrus magistralines linijas). Tai įtakoja griežtas grafiko laikymasis.

  • Microsoft Word 44 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (3053 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vytautas
  • Įmonės logistikos strategijos organizavimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Įmonės logistikos strategijos organizavimas. (2016 m. Balandžio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/imones-logistikos-strategijos-organizavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 07:53
×