Įmonės logistinių paslaugų analizė


Įvadas. Uab „Sadvita ir ko“ veikla. Uab „Sadvita ir ko“ transportavimo paslaugos. Krovinių gabenimas jūra. Transportavimas žeme. Krovinių gabenimas oru. Sandėliavimas. Muitinės tarpininkas. Išvados. Literatūra.

Logistika yra viena iš sudėtingiausiai apibrėžiamų sąvokų, nes ji apima daugelio veiklos sričių, procesų, operacijų, veiksmų valdymą. Dažnai logistika susipina su kitomis veiklomis (pavyzdžiui, rinkodara), taip sudaroma labai plona linija ir kyla klausimas, kas yra kas.

Logistikos raida prasidėjo nuo Romos imperijos laikų ir tęsiasi iki šiol, įgaudama vis didesnį pagreitį ir pritaikomumą. Anksčiau logistika būdavo suprantama tik kaip karinė veikla, o šiandieninis verslas jau yra sunkiai įsivaizduojamas be logistikos funkcinių veiklų, kurios apima materialiųjų srautų planavimo, organizavimo ir kontrolės procesus, šių srautų sandėliavimo ir saugojimo, informacijos perdavimo apie jų judėjimą logistine sistema, siekiant maksimaliai patenkinti klientų poreikius. Analizuojant mokslininkų darbus, pastebima, kad dalis jų logistiką traktuoja ne tik kaip tam tikrą veiklą, sutapatindami ją su atskiromis funkcinėmis jos veiklos sritimis (pavyzdžiui, transportavimu ar sandėliavimu), bet kaip sistemą, kuri apima medžiagų judėjimą nuo pradinio (žaliavų šaltinio) iki galutinio (vartotojo) taško. Šiam požiūrių virsmui didėlės įtakos turėjo spartėjantys globalizacijos procesai, vykstantys pokyčiai verslo organizavimo srityje, kur vis dažniau požiūris į logistiką yra tapatinamas su sisteminiu požiūriu ir integruotos logistikos sąvokomis, kai logistika yra suvokiama ne kaip atskira veikla, bet kaip platus paslaugų kompleksas, maksimaliai patenkinantis kliento poreikius minimaliomis sąnaudomis.

3. Norint sėkmingai konkuruoti Lietuvos nacionalinėje ir pasaulinėse rinkose būtina logistiką įteisinti verslo praktikoje.

  • Microsoft Word 27 KB
  • 2015 m.
  • 12 puslapių (2420 žodžiai)
  • Universitetas
  • Danute
  • Įmonės logistinių paslaugų analizė
    10 - 9 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Įmonės logistinių paslaugų analizė. (2015 m. Kovo 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/imones-logistiniu-paslaugu-analize.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 09 d. 10:46
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo