Įmonės matematiniai skaičiavimai


Įvadas. UAB „A-b“ teorinė dalis. Vidurkių metodai. Ilgalaikio turto nuvertėjimas mažėjančio mokesčio per metus metodas. Turto nuvertėjimo suvestinė. Išvada. Literatūros sarašas.


Kiekvienai įmonei yra svarbi jos finansinė padėtis. Įmonės turtas ir pačios įmonės vertė yra kriterijus, kuris lemia įmonės patikimumą. Šį tema yra aktuali ir svarbi kiekvienam verslininkui, nes jis nori sukurti savo įmonės vertę. Yra sunku nustatyti įmonę įtakojančius veiksnius, tam kad verslas būtų sėkimingas. Kiekvienas verslininkas savo tikslą gali pasiekti įvairiais būdais. Kad pasiekti veiklos srityje olimpą, būtina atlikti veiklos skaičiavimus. Todėl verslininkai, naudoja skaičiavimus ir analizes, tam kad įsivertinti įmonės vertę. 

Darbo tikslas: Atlikti UAB „A-B“  auditą ir mokėti taikyti įvairius turto nusidevėjimo metodus. 

Įmonės bendra turto suma yra 123000 eurų, tai yra minimali suma, kurios įmonei reikėjo, kad galėtų pradėti savo veiklą. Įmonės veikla yra siuntu pristatymas ir kontrolė [1].

Naudosiu įpratistinį tiesinį metodą, metodui būdinga per vienodus laiko intervalus – nusidėvėti tolygiai. Taikant šį metodą, pastovu (kasmetinį) turto nuvertėjimo dydį galima rasti tokiu būdu [2]:

Siuntų keltuvo pradinė vertė OV = 5000, likutinė vertė LV = 500, naudojimo trukmė n = 5, vartojimo vertė VV = 5000 – 500 = 4500

Per 5-erius metus siuntų keltuvas nusidėvi 4500 Eur, įmonė turi 2 tokius keltuvus, todėl bendras jų nusidėvėjimas – 9000 Eur.

Atidirbtų valandų skaičiaus metodas. Šis būdas skiriasi nuo tiesinio metodo tuo, kad formulėje turto gyvavimo laikotarpis yra išreikštas valandomis.

Šiuo metodu skaičiuosime siuntų fiksatorių automobiliuose nusidėvėjimą per 5000 valandųPlanuojamas darbo laikas yra 5000 val. Per 5 metus: atitinkamai pagal nustatyta darbo grafiką visada vienodai į metus po 1000 valandas.

Taigi įmonė turi 5 siuntų fiksatorius, kurie per 5 metus naudojimo po 1000 valandų į metus pasieks nusidėvėjimą, kuris bus lygus 0, kas reikštų kad įreginys visiškai nusidevėtų ir jį reikės keisti.

Produktų kiekio metodas skiriasi nuo kitų vidurkių nuvertėjimo metodų tuo, kad nuvertėjimo dydis yra išreikštas pagamintos produkcijos vienetų skaičiumi:

Šiuo metodu apačioje apskaičiau koks yra paštomatų nusidėvėjimas per 5 metus naudojimo, naudojimas apskaičiuojamas 20000 siuntų.

Per 5 naudojimo metus į paštomatus bus įdėta ir išimta 20000 siuntų. Per metus bus įdėta po lygią dalį siuntų tai yra po 4000.

Paštomatu nuvertėjimas per 5 metus, naudojant po 4000 siuntų per metus, laikotarpyje

Per 5 metus naudojimo paštomatai nuvertėja per 900 eurų, taigi įmonė juos turi 10 vnt., kas reikštų jog bendras nusidevėjimas būtų 9000 eurų.

Metų skaitmenų sumos metodo bruožai yra tokie, kad su kiekvienais turto naudojimo metais – turtas nusidėvi vis mažiau. Didžiausios šio metodo trukūmas yra tas, kad per pirmus kelis naudojimo metus turtas nusidevi greičiausiai. Nusidėvėjimas labai priklauso nuo turto naudojimo laiko. Vertė yra perskaičiuojama n kartų, o nuvertėjimo dydis yra žymimas D raide, tai pirmųjų metų pabaigoje turto vertė kris dydžiu D * n, p antrųjų metų pabaigoje (n-1) * D ir t.t. Vienos dalies nuvertėjimo dydis apskaičiuojamas pagal formulę [3].

  • Microsoft Word 59 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 22 puslapiai (2536 žodžiai)
  • Kolegija
  • Anonimas1997
  • Įmonės matematiniai skaičiavimai
    10 - 1 balsai (-ų)
Įmonės matematiniai skaičiavimai. (2020 m. Gegužės 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/imones-matematiniai-skaiciavimai.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 05 d. 01:55
×
116 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo