Įmonės materialiųjų išteklių ekonomika


Materialieji ištekliai. Realusis kapitalas. Įmonės gamybos išteklių ekonomika. Imones fiziniai istekliai. Imones istekliai. Fizinis kapitalas ekonomikoje. Kapitalo istekliai. Finansiniai aktyvai savybes. Pagrindinio kapitalo samprata. Materialiuju istekliu valdymas imoneje.

Įmonės materialinių išteklių ekonomika. Kapitalo samprata ir apibrėžimai. Pagrindinis kapitalas, jo savybės ir sudėtis. Pagrindinio kapitalo amortizacija ir jos nustatymo metodai. Pagrindinio kapitalo moralinis nusidėvėjimas. Pagrindinio kapitalo naudojimo rodikliai. Apyvartinis kapitalas, jo savybės ir sudėtis. Apyvartinio kapitalo poreikis ir naudojimo efektyvumo rodikliai. Kapitalo formavimas. Literatūra.

Kapitalas – finansinių ir fizinių fondų, kurie gali būti naudojami prekių gamybai ir paslaugoms,vertė, turtas, vertybė [1, p. 98].

Kapitalas – vienas iš pagrindinių gamybos veiksnių, kuris sukuria gamybos priemones ir objektus. Kapitalas – tai žmogaus sukurtos gamybos priemonės naudojamos tam, kad toliau vyktų gamyba[2, p. 71]. Kapitalas – tai 1) žmogaus pertvarkyti ir tolimesniam naudojimui pritaikyti gamtos ištekliai; 2) finansinių ir fizinių fondų, kurie gali būti naudojami prekėms gaminti ir paslaugoms kurti, vertė; 3) turtas, vertybės. Tačiau kapitalui negalima priskirti bet kokio turto. Kapitalu negalima vadinti gaminių, kurie tiesiogiai žmonių vartojami, pavyzdžiui, maistas, rūbai, ir tų gamybos priemonių, kurios nesukurtos žmogaus, pavyzdžiui, žemė [ten pat]. Taigi, turtas yra platesnė sąvoka, nei kapitalas. Kapitalo gamybos ir kaupimo procesas vadinamas investicijomis arba netiesiogine gamyba. Kapitalo gamyba reiškia vartojimo dalinį atidėjimą ateičiai, siekiant ateityje panaudoti padidėjusį kapitalą dar gausesnėms vartojimo prekėms sukurti. Taigi, tiksliausias kapitalo apibrėžimas būtų toks [4].

Kapitalas (capital) – tai žmogaus darbu pertvarkyti gamtiniai ištekliai ir pritaikyti tolesniam perdirbimui, kuriant žmogui reikalingas gėrybes; tai finansinių ir fizinių fondų , kurie gali būti naudojami prekių gamybai ir pakapitalas - gamybos veiksnys, susidedantis iš dviejų elementinių gamybinių veiksnių: darbo objekto (gamybinės medžiagos) ir gamybos priemonių (gamybiniai pastatai, įrenginiai, technologiniai įrengimai, staklės ir pan. [3, p. 53].

Kapitalas būna įvairių formų ir pagal tai gali būti skirstomas į realųjį,finansinį ir žmogiškąjį [2, p. 73].

Realusis kapitalas (real capital) – tai toks fizinis kapitalas (arba tiesiog kapitalas ), kuris žmonių sukuriamas prekėms gaminti bei paslaugoms teikti. Šis fizinis kapitalas įkūnytas daiktiniuose aktyvuose. Tai ūkinėje veikloje naudojami gamybiniai pastatai, įrengimai , įrankiai, žaliavos ar kitos ekonominės gėrybės, kurios yra ankstesnės gamybos rezultatas ir naudojamos gaminant kitas prekes arba paslaugas.

Finansinis kapitalas – tai fondai , skirti realiajam kapitalui įsigyti; tai finansiniai aktyvai, tokie kaip banko sąskaitos, pinigai, piniginiai įsipareigojimai – vertybiniai popieriai (obligacijos, akcijos ir kt. ). Finansinis kapitalas – labai svarbus turtas, kurį sudarantys aktyvai dar vadinami skolinamuoju kapitalu.

  • Microsoft Word 62 KB
  • 2011 m.
  • 13 puslapių (3790 žodžiai)
  • Universitetas
  • Skaiva
  • Įmonės materialiųjų išteklių ekonomika
    10 - 1 balsai (-ų)
Įmonės materialiųjų išteklių ekonomika. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/imones-materialiuju-istekliu-ekonomika.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 05 d. 17:56
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo