Įmonės metodai ir proceso eiga


Paveikslų sąrašas. Įvadas. Vivi – kas tai ir su kuo valgoma? Darbdavio valdymo stilius. Demokratija – kaip apibūdinti tokį valdymo stilių? Liberalus valdymo stilius. Darbo proceso eiga. Išvados. Literatūros šaltiniai.

Tikslas. Išanalizuoti darbo metodikos ir proceso eigą.

Tyrimo objektas. VIVI natūralios kosmetikos parduotuvės darbo metodai ir jo proceso eiga

Prieš apibrėžiant šios įmonės darbdavio valdymo stilių, reikėtų prisiminti, kokie stiliai egzistuoja ir kuo jie skiriasi.

Kas įdomiausia, kad iki šiol nėra vieningos valdymo stiliaus klasifikacijos, kuri būtų patvirtinta ir konkreti. Tačiau 1938m. amerikiečių psichologas Kurtas Levinas pagal individualų valdymo stilių išskyrė tris tipus. Būtent jo dėka mes ir šiandien galime naudoti tuos stilius, kurie turi konkrečius pavadinimus.

Kuo visi jie skiriasi ir kuo yra panašūs? Pradėkime nuo autokratinio stiliaus. Tai yra vadovavimo stilius, reikalaujantis be galo daug ir įvairių motyvacijos būdų, skatinimo priemonių bei taisyklių, bausmių, tam, kad darbuotojai tinkamai dirbtų. Galima sakyti, kad tokie darbuotojai neturi vidinės motyvacijos, o tik išorinę, ko pasekoje nerodo iniciatyvos, užsidegimo, neteikia pasiūlymų, kitaip tariant – yra nemotyvuoti, vangūs.

Vadovas demokratas nekontroliuoja pavaldinių smulkmeniškai, tačiau yra nuolat informuojamas apie veiklos eigą ir žino, kas kur vyksta. Su darbuotojais bendrauja pagarbiai, mandagiai, taktiškai, atsižvelgia į darbuotojo interesus, o tai leidžia jiems jaustis gerais darbuotojais ir labiau stengtis. Tokioje darbovietėje visi lyg viena šeima, ginanti bendrus interesus. Dažnai kartu gali ir pasidžiaugti, ir pasiguosti. Vadovas dažniausiai būna supratingas, nuolankus, pozityvus. Tačiau už nesėkmes ir problemas įmonėje taip pat tenka atsakyti visiems kartu, juk tai – komanda.

  • Verslas Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 206 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1285 žodžiai)
  • Sandra
  • Įmonės metodai ir proceso eiga
    10 - 9 balsai (-ų)
Įmonės metodai ir proceso eiga. (2015 m. Lapkričio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/imones-metodai-ir-proceso-eiga.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 15:44
×