Įmonės „Nike“ socialinė atsakomybė


Įvadas. Įmonės „Nike“ socialinės atsakomybės analizė teoriniu aspektu. ”Nike” veiklos pristatymas. Įmonės socialinė atsakomybė aplinkai. Įmonės socialinė atsakomybė darbuotojams. Įmonės socialinė atsakomybė bendruomenei. Įmonės socialiai atsakingas įvaizdis. Išvados. Literatūra.


„Nike“ įmonės istorija prasideda 1964 m. sausio 25 d. Oregono valstijoje, JAV. Iš pradžių įmonės pavadinimas buvo „Blue Ribbon Sports“, kurią įkūrė Filas Knightas ir Billas Bowermanas dar mokydamiesi universitete. Vėliau, susilaukus netikėtos sėkmės, pavadinimas buvo pakeistas į gerai žinomą šiandieninei visuomenei logotipą „Nike“. Šį pavadinimą sugalvojo pirmasis įmonės darbuotojas Jefas Johnsonas.

Dabar „Nike“ yra viena didžiausių sporto prekių (drabužių, avalynės ir kt.) gamintojų, kuri savo prekėmis prekiauja visame pasaulyje. Įmonei taip pat priklauso keletas smulkesnių gamintojų – Bauer, Cole Haan, Converse, Hurley International ir kt. Jų produkcija gaminama Vokietijoje, JAV, Kanadoje, Olandijoje, Švedijoje, Didžiojoje Britanijoje, Kinijoje. „Nike” parduotuvėse dirba daugiau nei 75 tūkst., o gamyklose daugiau nei 1 milijonas darbuotojų, kurių skaičius vis didėja (Statistikos portalas „Statista“ 2017).

Plėsti savo energijos gamyklų parkus bei gaminti daugiau atsinaujinančios energijos (FY14/15 Nike, Inc. Sustainable Business Report 2016, p. 9).

Atsižvelgiant į dabartinę ekologinę padėtį, įmonė „Nike”, siekdama prisidėti prie oro taršos mažinimo, imasi įvairių priemonių, kad vykdant savo verslą į aplinką būtų išmetama kuo mažiau kenksmingų, nuodingų medžiagų.

Siekiant, kad į orą būtų išmetama kuo mažiau CO2, apdirbant avalynę bei kitas prekes, naudojamos medžiagos, kurios turi mažiau cheminių elementų, tokios kaip, perdirbtas poliesteris, BCI-licencijuota medvilnė, kaučiukas ir pan. Taip pat, siekiant išvengti išmetamo didelio CO2 kiekio į orą, yra vykdoma taupi transportavimo politika, kurios principas yra kuo kruopščiau ir talpiau pakrauti krovininius automobilius, laivus bei kitą transportą, kad reikiamas krovinio kiekis būtų nugabentas į reikiamą vietą kuo trumpesniais keliais, pasitelkiant kuo mažiau transportavimo technikos. Dažniausiai pasirenkami jūrų keliai, kadangi krovinių gabenimas laivais mažiau teršia orą nei automobiliais (FY14/15 Nike, Inc. Sustainable Business Report 2016, p. 46).

„Nike“ gamyklos bei parduotuvės naudoja atsinaujinančius energijos šaltinius, tokius kaip: vėjo, vandens energija, kurie padeda gaminti elektrą, kuri yra reikalinga gamybai. Ši energija išgaunama pasitelkus vėjo, vandens jėgaines, saulės baterijas. „Nike“ yra pastačiusi daug vėjo turbinų, saulės baterijų savo Europos logistikos miestelyje Laakdal, Belgijoje ir saulės kolektorių Kinijoje esančiame logistikos centre Taicang. Taip pat „Nike“ yra sudariusi daug sutarčių su įmonėmis, kurios gamina ir teikia vėjo, vandens bei saulės energijos pagalba išgautą elektrą. Per 2015 metus „Nike“ gamyboje buvo panaudota net 500 000 MWh atsinaujinančios elektros energijos. Naudojant atsinaujinančią energiją elektrai pagaminti nėra reikalingas iškastinis kuras, kurį deginant išskiriama energija ir didelis kiekis nuodingų aplinkai dujų, taip prisidedama prie oro taršos mažinimo (FY14/15 Nike, Inc. Sustainable Business Report 2016, p. 32).

Nuo 2011 metų iki 2025 metų kompanija savo gamyklose planavo 100% naudoti tik atsinaujinančią energiją, tačiau šį siekį „Nike“ jau įgyvendino jau 2015 metais. Taip pat įmonė yra užsibrėžusi tikslą iki 2020 metų visose jai pavaldžiose parduotuvėse, kuriose pardavinėjama „Nike“ produkcija, įdiegti LEED technologiją, kuri reguliuoja apšvietimo ir energijos sunaudojimo sistemas, taip sumažindama jų sunaudojimo kiekius. LEED sertifikuota „Nike“ parduotuvė naudoja 40% mažiau apšvietimo energijos, nei šios technologijos neturinčios parduotuvės. Tokių „Nike“ parduotuvių visame pasaulyje jau yra 77.

  • Microsoft Word 130 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (3776 žodžiai)
  • Kolegija
  • Airida
  • Įmonės „Nike“ socialinė atsakomybė
    10 - 3 balsai (-ų)
Įmonės „Nike“ socialinė atsakomybė . (2018 m. Sausio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/imones-nike-socialine-atsakomybe.html Peržiūrėta 2019 m. Birželio 16 d. 08:08
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!