įmonės pajamų ir sąnaudų analizė


Įmonės pajamų analizė. Pajamu ir sąnaudų apskaita. Pajamu klasifikavimas. Pajamų ir sąnaudų askaitos anlizė. Islaidu finansine analize. Pajamų analizės pavyzdys. Pajamos ir sanaudos aktualumas. Imones analize kursinis. Skirtumas tarp verslo pajamu ir sanaudu. Imones pajamos isvados.

Įvadas. Pajamų reikšmė ir klasifikavimas. Pajamų apibūdinimas ir klasifikacija. Pajamų pripažinimas apskaitoje. Sąnaudų reikšmė ir klasifikavimas. Sąnaudų apibūdinimas ir klasifikacija. Sąnaudų pripažinimas apskaitoje. Sąnaudų ir pajamų tarpusavio ryšiai. Pajamų ir sąnaudų rodikliai. Pelnas (nuostolis). Įmonės pajamų ir sąnaudų analizės svarba ir rodikliai. Išvados. Literatūros sąrašas.

Darbo aktualumas. Nuolat kintančiomis ir didėjančiomis konkurencijos sąlygomis rinkoje, kiekvienai įmonei yra svarbiausia išsilaikyti tikslinėje rinkoje ir maksimizuoti gautiną naudą iš įmonės veiklos. Jei įmonės naudą vertintume kaip pelną, tada galime sakyti, kad itin svarbu nuolat analizuoti įmonės pajamas ir sąnaudas.

Vienas aktualiausių kiekvienos siekiančios ar nesiekiančios pelno įmonės finansinės atskaitomybės rodiklių - pajamų augimas. Jam ypatingą dėmesį skiria tiek įmonės valdytojai, tiek ir išoriniai informacijos vartotojai - esantys bei potencialūs akcininkai, kreditoriai. Tai visiškai suprantama, kadangi nesuradus rinkoje savo produkcijos ar paslaugų pirkėjų, nepavyktų parduoti prekių, taigi ir uždirbti pajamų bei pelno. Be abejonės, pardavimų apskaita aktuali ir mokesčių institucijoms, kadangi nuo tikslaus pardavimo apimties registravimo praktikoje priklauso, kokios bus apskaičiuotos pardavimo pridėtinės vertės, pelno mokesčiai.

Įmonėms siekiant gauti kuo didesnį pelną dažnai sutrukdo per didelės išlaidos. Šiandien viena iš svarbiausių įmonių problemų – racionalus išteklių naudojimas, taupymo galimybių, maksimalus vidinių rezervų atskleidimas bei panaudojimas.

Nuolat besikeičiantys įstatymai gali sukelti tam tikrų sunkumų apskaitos darbuotojams, o padarytos klaidos iškreiptų įmonės rezultatus finansinėse ataskaitose. Apskaitos ir finansų specialistai turi nuolat kelti kvalifikaciją ir domėtis naujovėmis, puikiai išmanyti įstatymus, apskaitos standartus. Šiame darbe nagrinėjami vieni iš svarbiausių įmonei rodikliai – pajamos ir sąnaudos.

Tyrimo objektas – įmonių pajamų ir sąnaudų analizė, klasifikacija bei teisingas pripažinimas apskaitoje, taip pat pajamų ir sąnaudų lygio rodiklių atskleidimas.

Tyrimo tikslas – atlikti pajamų ir sąnaudų analizę teoriniu aspektu, remiantis galiojančiais įstatymais, apskaitos standartais ir moksline literatūra. Šiam tikslui pasiekti buvo iškelti tokie uždaviniai: 1) nustatyti pajamų rūšis ir jų pripažinimo apskaitoje būdus; 2) nustatyti išlaidų ir sąnaudų skirtumus, atskleisti jų teisingą pripažinimą apskaitoje; 3) išnagrinėti pajamų ir sąnaudų lygio rodiklius.

Tyrimo šaltiniai. Darbe analizuoti apskaitos ir finansų analizės lietuvių bei užsienio autorių darbai. Išnagrinėti verslo apskaitos ir tarptautinės apskaitos standartai, susiję su pajamomis ir sąnaudomis, pelno mokesčio įstatymo nuostatos. Kai kurie faktai paimti iš šių autorių knygų: Bagdžiūnienės V. (2004 m.), Belverd E. ir Needles Jr. (1998 m.

  • Microsoft Word 221 KB
  • 2012 m.
  • 35 puslapiai (6834 žodžiai)
  • Universitetas
  • Roze
  • įmonės pajamų ir sąnaudų analizė
    9.7 - 3 balsai (-ų)
įmonės pajamų ir sąnaudų analizė. (2012 m. Rugsėjo 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/imones-pajamu-ir-sanaudu-analize.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 27 d. 08:58
×
101 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo