Įmonės pelno paskirstymo tikslai ir būdai. dividendų skaičiavimas.


Dividendu politika skaiciavimas. Imones pelno paskirstymo analize. Dividendai skaiciavimai. Dividentu skaiciavimas. Imones pelno skaiciavimas. Dividendu analize. Dividendu+skaiciavimas. Pelno apskaiciavimas ir paskirstymas. Pelno paskirstymo analize. Dividendų paskirstymo budai.

Įmonės pelno paskirstymo tikslai ir būdai. Dividendų skaičiavimas.

Kiekviena besikurianti ar jau įsitvirtinusi įmonė siekia produktyviai vykdyti savo veiklą. Įmonės veiklos efektyvumas įvardijamas kaip per ataskaitinį laikotarpį uždirbto pelno suma. Taigi pelnas yra priemonė keliamiems tikslams pasiekti. Įmonei patyrus nuostolį, jis turės būti padengiamas, o priešingu atveju, uždirbus pelno, atsiranda poreikis jį paskirstyti.

Skirstant tiek planinį, tiek faktinį pelną, pirmiausia iš balansinio pelno turi būti atskaitomas įmonės žinioje paliekamas ir pagal tikslinę paskirtį naudojamas pelnas. Atskaičius iš įmonės balansinio pelno tikslinės paskirties pelną, padengiami privalomieji mokėjimai. Planinis pelnas skirstomas tokia tvarka. Pirmiausiai sumokami biudžetui mokesčiai už pagrindinius gamybinius fondus ir apyvartines lėšas, fiksuotieji mokėjimai ir priskaitytosios palūkanos už naudojimąsi banko kreditu. Po to pelnas skiriamas sudaryti ekonominio skatinimo fondams, iš likusios planinio pelno dalies padengiami kreditai, suteikti centralizuotiems kapitaliniams įdėjimams, taip pat kreditai, duoti padengti išlaidoms vartojamų prekių gamybai padidinti.

  • Ekonomika Esė
  • Microsoft Word 20 KB
  • 2013 m.
  • 7 puslapiai (1590 žodžiai)
  • Universitetas
  • Justina
  • Įmonės pelno paskirstymo tikslai ir būdai. dividendų skaičiavimas.
    10 - 1 balsai (-ų)
Įmonės pelno paskirstymo tikslai ir būdai. dividendų skaičiavimas.. (2013 m. Vasario 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/imones-pelno-paskirstymo-tikslai-ir-budai-dividendu-skaiciavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 02:54
×