Įmonės personalo valdymas


Įvadas. Personalo valdymas. Personalas. Personalo tarnyba. Personalo vadybos kryptys. Personalo organizavimas. Personalo valdymas. Personalo valdymo svarba vadovams. Vadovo vaidmuo personalo valdyme. Kodėl personalo valdymas svarbus visiems vadovams? Vadovų darbas. Vadovo ryšys su personalu. Išvados. Literatūros sąrašas.

Tyrimo objektas – Įmonės valdymas.

Darbo tikslas: Išanalizuoti įmonės personalo valdymą ir jo svarbą visiems vadovams.

Darbo uždaviniai:

Tam tikslui organizacijose sudaromi specialūs darbui su žmonėmis padaliniai – personalo tarnybos.

Jos atlieka svarbią funkciją organizacijos veiklos - personalo vadybos funkciją.

Nors personalo organizavimas daugiausia susijęs su personalo tarnybos funkcijomis, jame dalyvauja visų lygių ir visų tarnybų vadovai.

Organizacijos padalinių sutvarkymas pagal strategiją ir tikslus - organizacijos struktūra turi būti tokia, kad padėtų įgyvendinti organizacijos strategiją; kinta strategija, reikia keisti ir struktūrą.

Mokslininkai pažymi, kad vadovo darbo sėkmę lemia jo autoritetas, valdymo metodai, valdymo stilius ir darbo organizavimas. Autoritetas – ta vadovo savybių visuma, kuri garantuoja, kad vadovą pripažins bendradarbiai, savanoriškai vykdys jo nurodymus. Skiriamos trys sudedamosios autoriteto dalys: asmeninis, dalykinis ir valdžios autoritetas (A. Sakalas, 2003, p. 232). Asmeninį autoritetą lemia bendražmogiškosios ir specifinės vadovo savybės, kurios imponuoja bendradarbiams, kelia jų pasitikėjimą. Dalykinis autoritetas apima specifines specialybės žinias ir gebėjimus, suteikiančius galimybę koordinuoti bei kontroliuoti bendradarbius. Tuo tarpu valdžios autoritetas arba baimės autoritetas, susijęs su vadovo pareigybės ypatumais ir yra suteiktas remiantis įstatymais bei reglamentais.

  • Microsoft Word 49 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (2046 žodžiai)
  • Universitetas
  • Justina
  • Įmonės personalo valdymas
    8 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Įmonės personalo valdymas. (2015 m. Gegužės 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/imones-personalo-valdymas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 14 d. 19:30
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo