Įmonės Pieno žvaigždės valdymo ypatybės


Įvadas. Vadybos funkcijų samprata. Vadybos funkcijų analizė. Žmogiškųjų išteklių valdymas. Principai. Žmogiškųjų išteklių valdymo tikslai. Valdymo sritys. Įmonės “Pieno žvaigždės” valdymo ogjekto ypatybės. Pagrindiai įmonės “Pieno žvaigždės” požymiai. Valdymo struktūros tipas. Įmonės darbuotojų sąrašai. Įmonės “Pieno žvaigždės” veiklos valdymo ciklo realizavimo ypatybės. Įmonės veiklos planavimas. Įmonės AB “Pieno žvaigždės” veiklos organizavimas. Įmonės veiklos skatinimas. Įmonės veiklos kontrolė ir reguliavimas. Įmonės veiklos apskaita. Išvados. Literatūra.

Pasirinkau įmonę „Pieno žvaigždės“, nes ji, visų pirma, yra viena didžiausių ir moderniausių pieno perdirbėjų Baltijos šalyse. Taip pat sveika mityba visais laikais buvo, yra ir bus svarbi tema kiekvienam žmogui, juo labiau dabar gyvenant šiuolaikiniame, pilname visokių naujų technologijų ir eksperimentų pasaulyje.

Mano pasirinkta įmonė gamina labai kokybiškus, gardžius ir populiarius pieno produktus. Įmonės produktų prekyba užsiima penki regioniniai prekybos padaliniai Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje ir Mažeikiuose. Pieno perdirbimo bendrovė pagamintą produkciją parduoda Lietuvos ir užsienio šalių rinkose. Daugiausia produktų yra eksplotuojama į Rusiją, Baltijos šalis ir Europos sąjungą. AB „Pieno žvaigždės“ skiria didelį dėmesį gaminamos produkcijos kokybei ir asortimentui.

Pagrindinis darbo tikslas ir uždavinys yra aprašyti įmonės ,,Pieno žvaigždės“ valdymo ypatybes bei valdymo ciklo realizavimo ypatybes, siekiant tikslo (veiklos planavimas, organizavimas, skatinimas, kontrolė ir reguliavimas).

Vėliau tyrinėdami pagrindinius administravimo veiklos elementus kiti autoriai sujungė juos, detalizavo, papildė arba dar kitaip pakeitė. Štai dar keli vadybos funkcijų paskirstymai:

Kiekviena iš keturių vadybos funkcijų yra gyvybiškai svarbi organizacijai. Vadybos procesui yra būdingi bendrieji ir specifiniai procesai, todėl išskiriamos pagrindinės arba bendrosios ir konkrečiosios arba specialiosios vadybos funkcijos.

Įmonės vizija – užimti tvirtas pozicijas Baltijos šalių rinkoje ir gauti nuolatinį pelną.

Centrinė „Pieno žvaigždės“ administracija yra Vilniuje, joje dirba 314 darbuotojų. Dažniausiai iš bendrovės filialų į Vilnių suvežama dalis produkcijos ir paskirstoma pardavimams.

Įmonė „Mažeikių pieninė“ susikūrė kooperaciniu būdu. Šiai įmonei dabar priklauso Skuodo ir Akmenės cechai. Filialas taip pat yra dažnairekonstruojamas, diegiamos pažangesnės technologijos. Šiame filiale dirba apie 880 darbuotojų.

Gamykla „Pasvalio sūriai“ iki 1990 metų priklausė „Panevėžio peino“ kombinatui. Vėliau ši gamykla buvo įregistruota kaip Pasvalio valstybinė akcinė įmonė, vadovaujantis LR valstybinio turto pirminio privatizavimo, valstybinių įmonių ir rejestro įstatymais. 1998 metais įregistruotas AB „Pieno Žvaigždės“ filialas „Pasvalio sūrinė“, kuris sėkmingai dirba iki šiol ir turi 670 darbuotojų.

Kad darbas būtų efektyvus įmonėje yra atliekamas darbo pasidalijimai: horizontalus ir vertikalus.

Atsižvelgiant pagal darbo pasidalijimus įmonė veikia optimaliai, nes įmonės lygiuose, atitinkamuose padaliniuose, atitinkami žmonės gerai žino savo vietą, darbą, vaidmenį ir atliekamas funkcijas. Galiu drąsiai manyti, kad įmonės vadovai yra patenkinti savo darbuotojais. (Šaltinis AB „Pieno žvaigždės“).

Bendrovėje „Pieno žvaigždės“ dirba labai daug žmonių. Skaičius siekia net virš trijų tūkstančių. Paskutiniais duomenimis iš jų 1620 yra moterys, o vyrų – 1480. Įmonėje dirba 2610 darbininkų, 380 specialistas, ir 112 vadovų. Daugiausiai žmonių dirba Mažeikių pieninėje, mažiausiai – administracijoje, esančioje Vilniuje.

Įmonėje yra daugiau nei 200 pareigybių, bendrovėje „Pieno Žvaigždės“ sudaro septyni padaliniai: žaliavų p., technikos p., kokybės p., tiekimo p., personalo p., pardavimų p., transporto p.

Planuose yra numatoma, ko ir kaip sieksime. Planuojant parengiami vėliau įgyvendinami sprendimai. Yra trijų tipų planai:

Strateginį planavimą įmonėje „Pieno žvaigždės“ vykdo aukščiausia valdymo grandis – direktorius. Atsižvelgdamas į analizes, įmonės direktorius priima sprendimus ir rengia įgyvendinimo programą. Laikotarpis apie 5 -10 metų. Įmonės strateginiai planai yra:

1. Įmonė stengsis ir toliau kuo labiau gerinti savo teikiamų paslaugų ir gaminamų pieno produktų kokybę bei didinti asortimentą.

2. Labiau įsitvirtinti ne tik Baltijos šalių rinkoje, bet ir toliau plėsti savo produkciją į kitas Europos šalis.

Operatyviniai planai yra gana panašūs į taktinius, tik labiau detalesni. Jų laikotarpis apima iki 1 metų. Keletas operatyvinių planų:

1. Naujų darbuotojų apmokymas, instruktažas dirbant su nauja įranga.

3. Bendrovėje „Pieno žvaigždės“ diegiama aplinkos vadybos sistema pagal LST EN ISO 14001 : 2005 reikalavimus (laikytis švaresnės gamybos principų).

  • Vadyba Kursinis darbas
  • Microsoft Word 35 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (3745 žodžiai)
  • Universitetas
  • Audinga
  • Įmonės Pieno žvaigždės valdymo ypatybės
    10 - 9 balsai (-ų)
Įmonės Pieno žvaigždės valdymo ypatybės. (2015 m. Lapkričio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/imones-pieno-zvaigzdes-valdymo-ypatybes.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 00:35
×