Įmonės prekiaujančios naudotais baldais įmonės apžvalga


Įvadas Temos aktualumas. UAB ,, furnrtte ‘‘ veiklos , informacijos šaltinių ir metodikos apžvalga. Įmonės veiklos efektyvumo vertinimas teoriniu aspektu. Veiklos efektyvumo samprata. Finansinių ataskaitų analizės svarba veiklos efektyvumo vertinime. Veiklos efektyvumo analizės rūšys ir šaltiniai. Sąnaudų lygio rodikliai. Sąnaudų lygio rodikliai Eil nr. Veiklos ir finansinis ciklai Eil. Nr.


Temos aktualumas. Kiekvienas įmonės vadybininkas ar analitikas siekia priimti teisingus įmonės valdymo sprendimus ir stengiasi turėti visas galimybes išlikti konkurencingoje rinkoje ir sukurti ateities planus. Tokiam tikslui pasiekti būtina surinkti kuo daugiau apdorotų įmonės duomenų, siekiant išsiaiškinti visas įmonės stiprybes ir silpnybes. Įmonės vadybininkai ir analitikai periodiškai turi atlikti įmonės veiklos analizę, taip pat turi surinkti informaciją apie įmonės pelningumą, valdomo turto efektyvumą ar įmonės veiklos tęstinumą, bei nuolatos domėtis vis naujesniais veiklos efektyvumo vertinimo metodais. Be viso to vadybininkai dar turi įžvelgti savo įmonės veiklos trūkumus ir numatyti galimą riziką. Tokiu būdu įmonės vadybininkai gali palaikyti veiklos stabilumą ir tęstinumą. Tokia įmonės apžvalga ir jos įvertinimas vadybininkams leidžia priimti reikiamus sprendimus pasinaudojus įmonės veiklos efektyvumo analizės rezultatais.

Problematika: įmonei vykdant veiklą reikia priimti labai daug sprendimų turint didelius kiekius informacijos. Lengviausiai apdoroti informaciją galima apžvelgus ir įvertinus įmonės veiklos finansinę analizę. Tokiu būdu gaunamos išvados apie įmonės veiklą, finansinę padėtį ir kitus svarbius aspektus. Finansinės analizės dėka palengvinamas darbas renkant ir analizuojant informaciją apie įmonės problemas, finansus ir kitą svarbią informaciją. Taip pat tampa lengviau tokią surinktą informaciją apdoroti išorės šaltiniams.

Darbo metodai: Mokslinės literatūros šaltinių analizė, įmonės finansinių ataskaitų analizė, lyginamoji analizė, grafinio vaizdavimo metodas.

1. UAB ,,FURNRTTE ‘‘ VEIKLOS, INFORMACIJOS ŠALTINIŲ IR METODIKOS APŽVALGA

UAB „Furnette“ įmonė užsiima naudotų baldų prekyba Lietuvoje, tai naudotų interjero elementų elektroninė parduotuvė – platforma. Įmonė superka nereikalingus baldus, juos restauruoja – prikelia naujam gyvenimui. Baldai išskirtinio dizaino, restauruojant baldus naudojamos dizainerių medžiagos. Bendrovė naudojasi nuosavomis patalpomis.

Rašant baigiamąjį darbą remiamasi Lietuvos ir užsienio šalių autorių finansinės analizės rodiklių sudarymo ir vertinimo nuomone. verslo apskaitos standartais, buhalterinės apskaitos/įmonių veiklos įstatymais.

J. Dekstienė ir kt. autoriai padėjo darbe atkleisti, kad įmonės veiklai svarbus efektyvumo rodiklis gali būti atskleistas ir per kitus įmonės veiklos rodiklius. Šios autorės nuomonei pritarė V. Gronskas, kuris savo leidiniuose nurodė, kad įmonės efektyvumas yra nustatomas įvertinus įmonės sąnaudas, apyvartumą, pelną, pajamas. V. Gronsko mintis papildo K. Lukaševičius su kitais kolegomis autoriais pabrėždamas, kad įmonės efektyvumas tai yra įmonės veiksmingumas, rezultatyvumas išreiškiamas pasiekto rezultato ir patirtų sąnaudų santykiu. L. Lileikienė kartu su kolegomis akcentavo ir plačiau atskleidė, koks įmonės veiklos rodiklis pažymi įmonės efektyvumą ir tai nusako išlaidų ir pelno skirtumo koeficientu. Autorius J. Mackevičius savo ir kolegų leidiniuose apie finansus ir įmonės veiklos analizę labai išsamiai ir struktūriškai atskleidžia įmonės veiklai svarbius rodiklius, tokius kaip: sąnaudų lygio rodiklius, trumpalaikio ir ilgalaikio mokumo rodiklius, pelningumo rodiklius. J. Bagdanavičius ir kt. bendraautoriai, minėtini šiame baigiamajame darbe, akcentuoja ekonomikos terminus ir sąvokas, išsamiai pateikdami itin šiai temai svarbų ilgalaikio turto sąvokos apibrėžimą. Taip pat apibrėžia įmonės veiklos ir finansinius ciklus, turto apyvartumo rodiklių skaičiavimą. Darbą sudaro dvi dalys. Pirmoje – konceptualioje dalyje – apžvelgta įvairių Lietuvos ir užsienio autorių literatūra įmonės veiklos efektyvumo vertinimo klausimais. Šioje dalyje pateikta ir apibendrinta efektyvumo samprata, įmonės veiklos efektyvumo analizės tikslai ir reikšmė, apibūdinta finansinė analizė kaip pagrindinė efektyvumo vertinimo priemonė, bei efektyvumo vertinimo rodikliai. Rinkdama medžiagą kursiniam darbui, analizavau lietuvių autorių darbus įmonės veiklos efektyvumo vertinimo, efektyvumo rodiklių metodiniais klausimais. Darbe naudojausi Pirmojo verslo apskaitos standarto „Finansinė atskaitomybė“ metodinėmis rekomendacijomis, viešai pateiktomis tiriamų įmonių.

  • Microsoft Word 130 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 20 puslapių (4757 žodžiai)
  • Kolegija
  • Auksė
  • Įmonės prekiaujančios naudotais baldais įmonės apžvalga
    10 - 3 balsai (-ų)
Įmonės prekiaujančios naudotais baldais įmonės apžvalga . (2017 m. Birželio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/imones-prekiaujancios-naudotais-baldais-imones-apzvalga.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 26 d. 08:56
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo