Imones samprata, jungimosi tipai



Turinys įvadas. Įmonės sąvoka 4. Įmonių jungimasis. Privalumai. Trūkumai. Įmonių nuosavyturinys įvadas. Įmonės sąvoka (samprata) 4. Įmonių jungimasis. Privalumai. Trūkumai. Įmonių nuosavybės tipų kitimas. Įmonių susivienijimo formos 10 išvados 14 literatūros sąrašas 15 įvadas nagrinėdami šalies, tautos ūkį, pastebime, jog jį sudaro daugybė įvairiausių įmonių, besiskiriančių dydžiu, naudojamomis techninėmis priemonėmis bei tų priemonių moderniškumu, nuosavybės forma. Ir šiandien Lietuvoje dar yra primityvių pavienių.
ūkių greta milžiniškų, modernių įmonių, kuriose gamybos procesai ir gamybos priemonės nepaprastai sudėtingi. Todėl verta nors truputį apžvelgti įmonių sąjungas, susivienijimus, jungimosi tipus.
Paprastai išskiriami socialinis, techninis ir ekonominis posistemiai (žr. pav. ). Įmonė gali būti traktuojama kaip gamybinių veiksnių visuma, leidžianti savininkui realizuoti savo tikslus (didinti pajamas, kelti socialinį prestižą, siekti ekonominės valdžios). Jei įmonė traktuojama kaip socialinė sritis, tai akcentuojami darbuotojų, akcininkų ir savininkų interesai, mėginama juos suderinti, siekiant didžiausio sistemos efektyvumo. Jeigu akcentuojamas poreikių tenkinimo vaidmuo, vis tiek gamybos plėtimo ir gerovės galimybės priklauso nuo įmonių veiklos rezultatų (gamybos apimties, kainų). Gerovė gamybos veiksnys įmonė gamybos veiksnys resursai gaminiai gerovė pav. Vidinė įmonės struktūra įmonė palaiko su aplinka, visuomene, politine ir teisine sistema ryšius, kurie yra sudėtingi ir įvairūs. Iš paveikslo matome, kad įmonė yra atvira sistema, jos veikla priklauso nuo aplinkos ir kartu veikia aplinką. Įmonių veiklą reglamentuoja įstatymai, vyriausybės nutarimai. Tačiau tai reikėtų vertinti ne kaip įmonės autonomijos apribojimą, bet kaip rinkos apsaugojimą. Įmonės turi juridinio asmens teises, sąskaitas bankuose, sudaro sutartis su kitomis organizacijomis ir atsako už prisiimtų įsipareigojimų vykdymą, taip pat ir už įmonės veiklą bei perspektyvą. pav. Išorinių įmonės ryšių schema įmonių jungimasis įmonės jungiamos turint tam tikrų strateginių ir finansinių tikslų. Vis dažniau jungiantis įmonėms dalyvauja ir užsienio kapitalas. Šis jungimas paliečia ne tik savininkų, vadybininkų ir kitų darbuotojų interesus, bet ir visos visuomenės interesus, todėl vyriausybės institucijos jį kontroliuoja. Sujungtos įmonės praranda sprendimų priėmimo autonomiją. Įmonių jungimas gali turėti ir teigiamų ir neigiamų padarinių. Teigiami padariniai gali būti tokie.
- Microsoft Word 27 KB
- 2011 m.
- 12 puslapių (4128 žodžiai)
- Universitetas
- Guste
-