Įmonės santykiai su sodra ir sveikatos draudimu


Lietuvos socialinis draudomas sodra referatas. Kursiniai sodra. Sodra sveikatos sutrikdymas. Imonės santykiai su valstybinio socialinio ir sveikatos draudimo institucijomis. Sodra lietuvoje referatas. Referatas sodra. Sodra speros. N imones draudimo kursinis. Kursinis darbas kaip tobulinti draudima imoneje.

Įvadas. Literatūros apžvalga. N įmonės santykiai su sodra. N įmonės mokami mokesčiai sodrai ir jų administravimas. Iš sodros gaunamos išmokos. N įmonės santykiai su sveikatos draudimu. Išvados ir pasiūlymai. Literatūra.

Temos aktualumas. Mokesčiai yra kiekvienos tikslingos gamybinės ir komercinės veiklos sudedamoji dalis, todėl įmonės vykdydamos savo veiklą privalo mokėti mokesčius. Nemažą mokesčių dalį sudaro valstybinio socialinio draudimo įmokos. Tačiau be socialinės apsaugos sistemos sunku įsivaizduoti šiuolaikinę visuomenę. Visą gyvenimą apdraustuosius lydintis, sudėtingomis gyvenimo situacijomis numatytas garantijas žmogui teikiantis, valstybinis socialinis draudimas yra svarbi socialinės apsaugos dalis. Jis apima visus Lietuvos gyventojus, o daugiau nei ketvirtadalis iš jo gauna mokamas išmokas. Socialinio draudimo sistemos pagrindinis tikslas yra garantuoti pajamas apdraustiesiems netekus darbingumo dėl ligos, motinystės, senatvės, invalidumo ar kitais Valstybinio socialinio draudimo įstatyme numatytais atvejais.

Valstybinio socialinio draudimo sistema pagrįsta solidarumo principu: dirbantys žmonės, mokėdami įmokas, remia pensininkus, invalidus, bedarbius. Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžetas priklauso nuo įmokų, o įmokos - nuo valstybės ekonominės būklės, dirbančiųjų skaičiaus, darbo užmokesčio dydžio, pagaliau - nuo jas mokančiųjų sąžiningumo.

Temos problematika. Įmonės už savo darbuotojus Valstybiniam socialiniam draudimui moka nustatyto dydžio įmokas, tačiau Valstybinio socialinio draudimo įmokų dydžiu nėra patenkinti nei darbdaviai nei darbuotojai. Dauguma Lietuvos gyventojų mano, kad valstybinio socialinio draudimo sistemą reiktų tobulinti.

Darbo tikslas. Išnagrinėti santykius tarp N įmonės ir Sodros. Taip pat aptarti santykius su sveikatos draudimu.

Darbo uždaviniai:

•apžvelgti Valstybinio socialinio draudimo rūšis.

•nurodyti socialinio draudimo įmokų dydį, terminus.

•aptarti Privalomojo sveikatos draudimo įmokas.

•apibūdinti kaip turi būti tobulinama socialinio draudimo sistema.

Tyrimo objektas. N įmonės santykiai su Sodra ir sveikatos draudimu.

Naudoti tyrimo metodai:

1.literatūros analizė

2.duomenų sisteminimas

3.loginė analizė ir sintezė

4.grafinis modeliavimas

Šiame darbe naudojami N įmonės duomenys. N įmonė – tai 1993 m. veikusio kiaulienos gamybos susivienijimo pagrindu, pagal Lietuvos Respublikos Akcinių bendrovių įstatymo 10 straipsnio 3 dalies 1 punktą, įsteigta akcinė bendrovė. Vėliau įmonė reorganizuota į uždarąją akcinę bendrovę.

  • Apskaita Kursinis darbas
  • Microsoft Word 70 KB
  • 2012 m.
  • 30 puslapių (6854 žodžiai)
  • Universitetas
  • Krisi
  • Įmonės santykiai su sodra ir sveikatos draudimu
    10 - 1 balsai (-ų)
Įmonės santykiai su sodra ir sveikatos draudimu. (2012 m. Spalio 31 d.). https://www.mokslobaze.lt/imones-santykiai-su-sodra-ir-sveikatos-draudimu.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 05:03
×