Įmonės „Šiltukas“ katilų gamybos ūkinės veiklos ataskaita


Ekonomikos praktikos ataskaita.

Įmonės „ šiltukas “ ūkinės veiklos ataskaita. Gamybinės veiklos analizė. Balanso rodiklio analizė. Nuosavybė ir įsipareigojimai. Finansinių rodiklių analizė. Gamyba ir prekyba „ kaitra – 150 “. JŪSŲ PROGNOZĖ „ Kaitra – 150 “.


Sukuriant katilų gamybos įmonę, ši buvo suskirstyta į filialus. Mes, trijų studenčių komanda, gavome užduotį: visiškai savarankiškai vadovauti vienai iš įmonių ir taip dalyvauti jos valdyme. Toliau egzistavome kaip nauja įmonė „Šiltukas“ ir konkuravome su kitais tuo pačiu metu įsteigtais filialais.

Dalyvaujant žaidime pagilinome žinias apie įmonės valdymą konkurencijos sąlygomis. Žaidžiant siekėme įvykdyti šiuos uždavinius:

Pasibaigus penkerių metų laikotarpiui mūsų tikslas yra – pateikti rašytinę ataskaitą apie savo veiklą ir pasiektus rezultatus.

Pirmaisiais metais potencialius vartotojus norėjome pritraukti gera kokybe, todėl pasirinkome aukštą 1700 Lt/vnt katilo kainą. Nežinant kitų įmonių sprendimų ir rizikuojant nusprendėme gaminti maksimaliai 2200 vienetų. Kitais metais norėdamos didinti pajėgumus, nusprendėme nusipirkti dar du naujus įrengimus ir pasamdėme 15 darbininkų. Dėl darbininkų interesų ir norimų geresnių rezultatų skyrėme lėšų socialiniam biudžetui 30000 Lt. Kadangi apie naują įmonę vartotojai nebuvo informuoti reklamai pinigų negailėjome 20000 Lt.

Po pirmųjų metų siekiant sužinoti mūsų įmonės padėtį rinkoje nusipirkome galimą informaciją apie paklausą ir konkurenciją. Tolimesnius sprendimus priiminėjome analizuojant gautus finansinius rezultatus. Iš pastarųjų matėsi kur darėme didžiausias klaidas.

Kadangi žinojome, kad geriausia įmonė yra ta, kuri per visą veiklos laikotarpį sukaupė didžiausią kapitalą, trečiaisiais metais iš nedidelio savo pelno skyrėme lėšų kapitalo didinimui.

Tokiame žaidime dalyvavome pirmą kartą. Iš mūsų rezultatų matyti dideli nuosmukiai ir pakilimai, nes mums reikėjo šiek tiek teorinių žinių kol supratome visą įmonės valdymo sistemą konkurencijos sąlygomis.

Mūsų įmonė neturėjo vientisos politikos priimant sprendimus, mes viską darėme diskutuodamos ir analizuodamos praėjusių metų rodiklius.

Iš šios suvestinės matosi mūsų penkerių metų įmonės pajėgumo veiklos rezultatai. Kad galėtų pradėti savo veiklą įmonė iš karto nusipirko 2 komplektus įrengimų. Sekančiais metais mes dirbome su 6 įrengimais. Vėliau, nesugebant parduoti visų vienetų, porą įrengimų nusprendėme parduoti. Bendrasis darbo vietų skaičius kito nuo įrengimų skaičiaus. Įrengimų našumo indeksas maždaug išliko toks pat visus metus, mums pavyko tai padaryti, nes didinome darbo užmokesčio indeksą ir socialnį biudžetą. Faktinis pajėgumas ketvirtaisiais metais žymiai smuko žemyn ir tai parodo, kad neišnaudojome visų galimų staklių valandų nurodytam produkcijos kiekiui pagaminti (kadangi turėjome likučių, tais metais mažai gaminome). Įrengimų panaudojimo koeficientas rodo, kad visus penkerius metus visi pajėgumai buvo panaudoti. Darbininkų skaičius kito taip pat nuo turimų įrengimų skaičiaus, o laikinųjų darbininkų mes nepriiminėjome. Darbo užmokesčio fondo rodikliai parodo, kiek lėšų skirta algoms per metus.

 • Ekonomika Praktikos ataskaitos
 • 2017 m.
 • Lietuvių
 • Indre
 • 14 puslapių (1868 žodžiai)
 • Kolegija
 • Ekonomikos praktikos ataskaitos
 • Microsoft Word 50 KB
 • Įmonės „Šiltukas“ katilų gamybos ūkinės veiklos ataskaita
  10 - 3 balsai (-ų)
Įmonės „Šiltukas“ katilų gamybos ūkinės veiklos ataskaita. (2017 m. Kovo 23 d.). http://www.mokslobaze.lt/imones-siltukas-katilu-gamybos-ukines-veiklos-ataskaita.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 10:17