Įmonės sprendimų priėmimo ir įgyvendinimo ypatumų analizė


Santrauka. Įvadas. Įmonės sprendimų priėmimo ir įgyvendinimo ypatumų analizė. Sprendimų ir jų priėmimo sampratos analizė. Sprendimų priėmimo būdų ir metodų analizė. Veiksnių darančių įtaką sprendimų priėmimui analizė. Įmonės Uab „Mažeikių butų ūkis“ darbuotojų atsakymų apie sprendimų spriėmimo proceso analizė. Tyrimo metodikos apžvalga. Išvados ir pasiūlymai. Terminų ir sąvokų žodynas. Literatūros sąrašas. Priedai.

Kursiniame darbe, kaip darbo objektą, išsirinkau įmonės UAB „Mažeikių butų ūkis“ darbuotojus ir jų nuomones, suvokimą bei patirti apie sprendimų priėmimą įmonėse, nes įdomu sužinoti kaip ir kiek sėkmingai ši įmonė priima sprendimus.

Sprendimų priėmimai įmonėse ne visada atneša norimų rezultatų. Tai gali įtakoti netinkamai parinkti sprendimų priėmimo metodai, būdai ar tiesiog blogai išnagrinėta sprendimo priėmimo esmė ar blogai parinkta informacija. Dažnas atvejis, kai įmonė žlunga dėl prasto kolegų sutarimo ir vienybės įmonėje nebuvimo, tai įtakoja prastus sprendimų priėmimus, kurie naikiną tiek įmonę tiek jos siekius ar tikslus. Sprendimų priėmimai yra neatsiejama įmonės dalis bei vieni iš pagrindinių sėkmės šaltinių, kurie padeda įmonėms susikurti sėkmingą dabartį ir ateitį. Sprendimų priėmimas yra aktualus tiek Lietuvoje tiek pasaulyje. Pasirinkta UAB „Mažeikių butų ūkis“ kaip įmonė, kurioje analizuojama sprendimų priėmimo svarba, aktualumas ir sėkmė. Analizuojant šios įmonės sprendimų priėmimą galima susidaryti nuomonę apie šią įmonę.

Tiriant sprendimų priėmimą Įmonėje UAB „Mažeikių butų ūkis“, naudojami šie metodai: sisteminė; mokslinės literatūros; lentelinis bei grafinis duomenų vaizdavimo būdas.

Nagrinėtos įmonės UAB „Mažeikių butų ūkis“ darbuotojų atsakymai yra labai geri, jie žino kas yra sprendimų priėmimas įmonėje, gerai išmano jų būdus bei metodus ir yra patenkinti jų dalyvavimu šiame procese, aš tiesiog norėčiau įmonės UAB „Mažeikių butų ūkis“ darbuotojams linkima išlikti tokiam pačiam geram sprendimų priėmimo kelyje.

Problematika: sprendimų priėmimai įmonėse ne visada atneša norimų rezultatų. Tai gali

įtakoti netinkamai parinkti sprendimų priėmimo metodai, būdai ar tiesiog blogai išnagrinėta sprendimo priėmimo esmė. Dažnas atvejis, kai įmonė žlunga dėl prasto kolegų sutarimo ir vienybės nebuvimo, tai įtakoja prastus sprendimų priėmimus, kurie naikiną tiek įmonę tiek jos siekius ar tikslus.

Darbo objektas - įmonės UAB „Mažeikių butų ūkis“ darbuotojų žinios, suvokimas bei patirtis apie sprendimų priėmimo procesą įmonėje.

Darbo tikslas - išanalizuoti sprendimų priėmimo svarbą, aktualumą ir sėkmę įmonėje UAB „Mažeikių butų ūkis“.

Darbo uždaviniai:

Atskleisti išanalizuotų sprendimo priėmimo sampratą, metodus bei būdus.

Taip pat atskleisti darbuotojų suvokimą, patirtį ir prioritetus įmonėje UAB „Mažeikių butų ūkis“.

Darbo metodai, tiriant sprendimų priėmimą įmonėje UAB „Mažeikių butų ūkis“, naudojami šie: sisteminė; mokslinės literatūros; lentelinis bei grafinis duomenų vaizdavimo būdas.

Sprendimai yra reikšminga kiekvienos organizacijos veiklos dalis, todėl šiame poskyryje nagrinėjama sprendimo priėmimo samprata bei ypatumai.

Pasak Kučinsko V. ir Kučinskienės R. (2002, 31 p.), sprendimo priėmimas yra intelektualus, kūrybinis, informacinis procesas, reikalaujantis išsamios analizės. Apimantis galimų sprendimo alternatyvų įvardijimą, įvertinimą ir optimalios alternatyvos išsirinkimą. Tai neatsiejama bet kurios organizacijos valdymo sudėtinė dalis ir viena iš esminių organizacijos vadovų veiklos elementų. Teisingai priimti sprendimai nulemia sėkmingą organizacijos vystymą ir funkcionavimą.

Kučinskas V. ir Kučinskienė R. pateikia sprendimų rengimų ir priėmimų tvarką:

skaičiavimai, įvertinimai, galimų sprendimų variantų parengimas;

geriausio varianto atrinkimas – sprendimo priėmimas (2002, 30 p.).

Kitas iš autorių Stoner J. A. F. Savo knygoje (1995, 232 p.) aprašo, kad valdymas – tai sąmoningas ir nuolatinis formalių organizacijų „formos palaikymas“, o svarbiausia šiai veiklai menas priimti sprendimus. Sprendimų priėmimas – veiksmų konkrečiai problemai spręsti krypties nustatymas ir pasirinkimas arba pasinaudojimas susidariusia galimybe – svarbi kiekvieno vadovo darbo dalis. Laikas ir žmonių santykiai – svarbiausi sprendimų priėmimo proceso elementai. Sprendimų priėmimas susieja organizacijos dabarties aplinkybes su veiksmais, kurie nuves organizaciją į ateitį. Kadangi daugelis sprendimų susiję su ateities įvykiais, vadovams reikia išmokti analizuoti tikrumą, riziką ir netikrumą nulemiančius alternatyvius veiksmus.

  • Microsoft Word 566 KB
  • 2015 m.
  • 21 puslapis (3170 žodžiai)
  • Kolegija
  • Eimontas
  • Įmonės sprendimų priėmimo ir įgyvendinimo ypatumų analizė
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Įmonės sprendimų priėmimo ir įgyvendinimo ypatumų analizė. (2015 m. Balandžio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/imones-sprendimu-priemimo-ir-igyvendinimo-ypatumu-analize.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 07 d. 07:46
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo