Įmonės steigimas teikiančios grafinio dizaino paslaugos verslo planas


Įvadas. Įmonės steigimas. Verslo sferų pasirinkimas. Verslo teisinės formos pasirinkimas. Įmonės steigiamieji darbai. Pasirinkto verslo aplinka. Tolimoji aplinka. Tiesioginė aplinka. Pagrindiniai konkurentai. Tiekėjai. Mokesčiai. Gamybiniai reikmenys. Kiti tiesioginės aplinkos aspektai. Verslo vidinė aplinka. Rinkodara. Verslo rizikos veiksniai. Išvados. Literatūra ir šaltiniai. Priedai.


Verslo planas yra reikalingas aiškiai ir argumentuotai išdėstyti informaciją apie tikslus, poreikius, planus. Taip pat jame nurodomos prognozuojamos veiklos kryptys. Verslo planas padeda laikytis tam tikros tvarkos prieš pradedant savo verslą – numatyti būsimas išlaidas. Numatoma, kaip verslas atrodys po tam tikro laiko tarpo. Yra nurodomos priežastys pradėti verslą ir ką tuo verslo numatoma pasiekti. Verslo plane pristatoma idėja ir įmonė. Tai padeda būsimiems investuotojams.

Išanalizuoti marketingo aspektus apžvelgiant rinką, konkurentus bei sudaryti marketingo priemonių planą;

Šio verslo įkūrimas ir verslų sferų pasirinkimas paremtas socialiniu – psichologiniu aspektu. Labiausiai pabrėžiamas siekis išreikšti save, polinkis į vadovavimą, laisvės siekimas, polinkis rizikuoti, svajonių turėti nuosavą verslą įgyvendinimas.

Verslo teisinė forma individuali įmonė. Šios verslo formos pasirinkimo motyvai:

Nereikia pradinio kapitalo. Šiai įmonės formai steigti nereikalingas joks pradinis kapitalas. Savininkui tai laibai svarbu, kadangi steigimui papildomų lėšų nereikia tai yra puiki galimybė turint ribotą finansavimą pradėti plėtoti savo verslą.

Galimybė dirbti vienam asmeniui. Nereikalingos jokios darbo sutartys pradžioje dirbant tik vienam asmeniui – įmonės savininkui. Puiki galimybė pradėti verslą ir įsitvirtinti rinkoje dirbant vėliau ir tik vėliau priimant daugiau darbo jėgos kai atsiranda klientų ratas ir didesnė paklausa.

Įmonė gali būti pertvarkyta į kitą teisinę formą. Atsiradus plačiam klientų ratui ir įsitvirtinus rinkoje yra galimybė įmonę pertvarkyti į kitą teisinę formą ir sėkmingai plėsti verslą toliau.

Mokesčių lengvatos. Individualios įmonės atžvilgiu gali būti taikomos mokesčių lengvatos. Jeigu įmonėje dirba ne daugiau kaip 10 darbuotojų, taip pat jeigu metinis pelnas nesiekia 300 000 eurų, tuomet įmonei taikomas 5 % mokestinis tarifas vietoje įprastinio 15 % tarifo.

Individualios įmonės steigimo procedūrą be Lietuvos Respublikos Civilinio Kodekso, detaliau reglamentuoja Lietuvos Respublikos individualių įmonių įstatymas.

Šiauliai yra mirštantis miestas. Vis mažiau verslininkų bijo rizikuoti ir pradėti naują verslą Šiaulių apylinkėse. Visuomenė vis labiau sensta ypač tokiose vietovėse, kurios nepritraukia jaunimo taip kaip tarkime Vilnius ar Klaipėda. Tai yra klėstantys miestai. Šiaulių padėtis šiuo atvejų nėra tokią perspektyvi. Potencialus jaunimas vis rečiau renkasi mokslus po vidurinės tęsti Šiauliuose dažniausiai dėl aukštųjų mokyklų pasirinkimo. Remiantis 2015 metų aukštųjų mokyklų reitingų duomenimis Šiaulių universitetas užima tik šeštą vietą surinkęs 41,98 taško tarp likusių 13 valstybinių universitetų. Tarp geriausių valstybinių kolegijų Šiaulių valstybinė kolegija liko penkta, surinkusi 49 taškus. Tarp nevalstybinių kolegijų Šiauliuose įsikūrusi Šiaurės Lietuvos kolegija liko paskutinė. Tokios vietos Šiaulių aukštojo mokslo įstaigų parodo jog jaunimas nėra linkęs rinktis Šiaulių tolimesniems mokslams. Tai daro didelę įtaką senstančiai visuomenei, nes jaunimui Šiauliai nėra patrauklus miestas. Naujų darbo vietų kūrimas po truputi gali atgaivinti miesto ekonomiką ir patrauklumą. Šiauliai vėl gali tapti patrauklus miestas naujakuriams.

Nėra pagrindinio vartotojų rato. Ši paslauga gali būti reikalinga bet kuriai visuomenės daliai. Nesvarbu ar tai mokyklinio amžiaus asmuo ar vyresnio, kiekvienam gali prireikti spausdinimo paslaugų, parengti norimus kvietimus į klientui svarbią dieną ar tiesiog išpildyti kliento norus ir lūkesčius.

Kitas ne mažiau grėsmingas konkurentas tai UAB „YZI reklama“. Tai nedidelė, tačiau veržli įmonė, todėl kiekvienas užsakovas gali lengvai reguliuoti užsakymą ir prisitaikyti kiekvieną gaminį išskirtinai tik sau. UAB „YZI reklama“ gamina asmeninius suvenyrus, dekoruoja ne tik tekstilę, bet ir sienas, spaudžia ne tik ant popieriaus, bet ir ant tento, graviruoja, gamina ženkliukus, kvietimus, kalendorius ir kitus gražius dalykus.

  • Microsoft Word 36 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 20 puslapių (4430 žodžiai)
  • Kolegija
  • Giedrė
  • Įmonės steigimas teikiančios grafinio dizaino paslaugos verslo planas
    10 - 1 balsai (-ų)
Įmonės steigimas teikiančios grafinio dizaino paslaugos verslo planas . (2018 m. Sausio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/imones-steigimas-teikiancios-grafinio-dizaino-paslaugos-verslo-planas.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 14 d. 17:31
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!