Įmonės steigimas, verslo pradžios ir vykdymo procedūros Jungtinėje Karalystėje


Įvadas. Informacija apie šalį. Įmonės įsteigimo galimybės. Greito maisto (take-away) kavinės įkūrimo leidimai. Mokesčių sistema. Darbuotojų įdarbinimas. Literatūra.

Referate aptariama aktuali verslo įkūrimo tema Jungtinėje Karalystėje. Autoriaus pasirinkta verslo sritis yra maitinimo paslaugos. Detalesnis pasirinkimas – greito maisto kavinė ar kitaip galima būtų apibudinti kaip angl. Take – Away, maistas išsinešimui. Šioje temoje apžvelgiama Jungtinės Karalystės ekonominė padėtis, bei verslo vykdymo, vystymo galimybės. Verslo kūrimui numatomi teisės aktai, informacinės priemonės ir kt. Taip pat apžvelgiama verslo formos pasirinkimo galimybės, jų pranašumai bei trūkumai; mokami mokesčiai pagal pasirinktą verslo formą; įdarbinimo galimybės tiek suaugusiųjų tiek jaunimo nuo 13 metų amžiaus.

2015 metų duomenimis JK šalies ekonomika (ir antra ES) yra penktoje vietoje vertinant pasaulio šalių ekonomiką pagal BVP ir dešimta pasaulyje (ir trečia ES) pagal perkamosios galios paritetą (PPP). 2015 spalio mėn. duomenimis JK buvo viena iš G7 turinti sparčiausiai augančią ekonomiką trejus metus iš eilės. 2014 m. JK buvo devintoje vietoje pagal eksportą pasaulyje, o penktoje kaip importuotoja, taip pat buvo antra pagal tiesiogines užsienio investicijas ir antra pagal išorines tiesiogines užsienio investicijas. JK yra viena iš pasaulio valstybių turinti labiausiai globalizuotą ekonomiką. JK ekonomiką sudaro (mažėjančia tvarka) Anglijos, Škotijos, Velso ir Šiaurės Airijos ekonomikos.

JK ekonomikoje dominuoja paslaugų sektorius, kuris sukuria 78 proc. BVP. Svarbiausia paslaugų sritis yra finansų paslaugos, kur Londonas, kartu su Niujorku, užima svarbiausias vietas finansų paslaugų sferoje. Taip pat paminėtina, jog Londonas, kaip miestas sukuria didžiausią BVP lyginant su kitais Europos miestais (2013 m.).

Labiausiai plėtojami sektoriai: Žemės ūkis, statyba, gamybos pramonė, Paslaugų sektorius.

Galima būtų išskirti svarbiausius pranašumus dirbant savarankiškai:

Lankstumas – lankstus darbo valandų nusistatymas;

Nepriklausomumas – laisvas idėjų realizavimas, bei gyvenimo kokybės gerinimas;

Vieta – laisvas vietos pasirinkimas atsižvelgiant į veiklos pobūdį (darbas namie, patalpų nuoma arčiau namų);

Uždarbis – didesnis potencialas užsidirbti daugiau pinigų daugiau dirbant.

Taip pat svarbu išskirti ir savarankiškai dirbančio asmens trūkumus:

Išmokos – savarankiškai dirbantis negauna išmokų ligos atveju, atostoginių, ar kitų priedų;

Finansai - Netolygus pajamų gavimas, savarankiškas mokesčių mokėjimas (komunaliniai mokesčiai, nuoma, draudimai, jei samdomi darbuotojai – darbo užmokestis ir kt.);

Laikas – tikimybė, kad bus dirbama ilgesnes darbo valandas, norint uždirbti daugiau;

Stresas – sprendimų priėmimas be pašalinių patarimo bei palaikymo, gali iššaukti papildomą stresą, kuris atsilieps verslo vystymui;

Atsakomybė – savarankiškas mokesčių, pensijos ir draudimo mokėjimas laiku, nesvarbu ar tuo metu yra pajamų ar ne.

Kartu su partneriais. (Partnership) Ši verslo forma panaši į individualios įmonės formą, tačiau čia įmonę valdo du ar daugiau savininkų. Ši verslo forma yra gera tuo, kad partneriai pasiryžę vystyti verslą drauge įneša į įmonės veiklą savo patirtį, įgūdžius. Dažniausiai vykdant veiklą pagal tokią formą, tarp partnerių pasiskirstoma pareigomis, atsakomybėmis. Pagal šią verslo formą, kaip ir savarankiškai dirbantis, galima pradėti verslą iš karto, žinoma atsižvelgiant į tai kokia verslo rūšis bus vykdoma, būtina turėti leidimus atitinkamai verslo rūšiai vykdyti. Ši verslo forma yra antroje vietoje pagal populiarumą po savarankiškai dirbančių, dažniausiai naudojama tarp buhalterių, teisininkų ir gydytojų. Pavyzdžiui teikiant apskaitos paslaugas pagal šią verslo formą, vienas iš partnerių gali teikti konsultacija dėl finansų valdymo, kitas dėl buhalterijos ir t.t. Tačiau vykdant verslą šia forma, reikėtų atkreipti dėmesį, jog sprendimai dėl verslo vystymo ir kitų sprendimų priėmimas yra sprendžiamas tarp partnerių, bendru sutarimu.

  • Microsoft Word 34 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (3059 žodžiai)
  • Universitetas
  • Neringa
  • Įmonės steigimas, verslo pradžios ir vykdymo procedūros Jungtinėje Karalystėje
    10 - 6 balsai (-ų)
Įmonės steigimas, verslo pradžios ir vykdymo procedūros Jungtinėje Karalystėje. (2015 m. Gruodžio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/imones-steigimas-verslo-pradzios-ir-vykdymo-proceduros-jungtineje-karalysteje.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 07 d. 08:17
×
125 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo