Įmonės steigimas, verslo pradžios ir vykdymo procedūros Vokietijoje


Įvadas. Bendra informacija apie Vokietiją. Įmonės įsteigimo galimybės. Įmonės įregistravimo tvarka. Įmonės mokami mokesčiai. Darbuotojų priėmimo tvarka. Išvados. Literatūra.


Darbo problema. Bet kuris verslininkas, norintis pradėti verslą Vokietijoje, gali tai padaryti. Paprastai nėra jokių apribojimų naujų įmonių steigimui. Tačiau norint įsteigti įmonę Vokietijoje, būtina prisitaikyti prie Vokietijos verslo sąlygų. Tik gerai išanalizavus įmonių teisines formas, jų įregistravimo tvarką, veiklos vykdymo procedūras bei mokesčių politiką galima tikėtis sėkmės versle.

Darbo tikslas – išanalizuoti įmonės steigimą, verslo pradžios ir vykdymo procedūras Vokietijoje.

apžvelgti įmonės įregistravimo tvarką, jos veiklai reikalingus leidimus ir licencijas;

Verslo steigimo kaina kaip procentinė dalis nuo ekonomikos pajamų vienam gyventojui (įskaitant oficialius mokesčius, būtinas teisines ir profesionalias paslaugas), proc.

• Registruotas paslaugų teikėjas ar platintojas (e. K, Eingetragener Kaufmann) nėra juridinis asmuo, tai verslininkas, įtrauktas į prekybos įmonių registrą.

• Civilinė partnerystė (GbR, Gesellschaft bürgerlichen Rechts) – tai jungtine veiklos sutartimi įsteigtas fizinių ar juridinių asmenų susivienijimas. Įsteigti gali mažiausiai du asmenys.

• Komanditinė partnerystė (KG, Kommanditgesellschaft) taip pat formuojama dviejų ar daugiau juridinių ar fizinių asmenų. Steigiama sutarties pagrindu ir turi būti registruota. Skirtingai nuo bendrosios partnerystės formos, čia yra generalinis partneris su neribota atsakomybe ir ribotos atsakomybės partneriai, kurie yra atsakingi savo įnašo į partnerystę dydžiu. Jei sutartyje nėra numatyta kitaip, paprastai ribotos atsakomybės partneriai nedalyvauja įmonės valdyme ir negali atstovauti partnerystės. Šios verslo formos pavyzdys yra GmbH & Co KG, kur generalinis partneris yra uždaroji akcinė bendrovė.

• Akcinė bendrovė (AG, Aktiengesellschaft) yra viena iš dviejų dažniausiai naudojamų bendrovių formų. Ji populiari verslo įmonėse, kurios turi didelį kapitalo poreikį. Pagrindinis skirtumas tarp ribotos atsakomybės bendrovės ir akcinės bendrovės yra tas, kad pastaroji gali prekiauti savo akcijomis vertybinių popierių biržoje. Akcinė bendrovė turi savo valdybą ir priežiūros tarybą. Bendrovės akcininkas gali būti vienos iš jų narys, tačiau negali tiesiogiai duoti nurodymų valdymo organams. Bendrovės registravimo metu turi būti suformuotas 50.000 eurų įstatinis kapitalas.

Apibendrinant, galima teigti, kad dažniausiai pasirenkama įmonės steigimo forma Vokietijoje yra GmbH – bendrovė su ribota atsakomybe (Lietuvoje atitinka UAB). Tai privatus juridinis asmuo, turintis steigiamąjį kapitalą ir veikiantis pagal bendrovės įstatus. Privalumas toks, kad steigėjas neatsako savo turtu. Verslas vystomas bendrovės vardu. Pajamos apmokestinamos ne pajamų, bet pelno mokesčiu, kuris šiuo metu yra 15 % dydžio. GmbH Vokietijoje turi gerą reputaciją ir padidina verslo patikimumą. Kiekviena GmbH privalo turėti vadovą, kuris atstovauja įmonei. Jis turi plačias teises ir įgaliojimus, tačiau už neatsakingai vykdomas savo pareigas esant tam tikroms aplinkybėms atsako ir savo asmeniniu turtu. Užsieniečiai taip pat gali būti įmonės vadovais. Nuolatinė gyvenamoji vieta šalyje nėra privaloma. Tačiau reikia garantuoti, kad šalyje yra įgaliotas arba už verslą atsakingas asmuo, kuris būtų kontaktinis asmuo ir įvairioms tarnyboms.

  • Microsoft Word 52 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (4126 žodžiai)
  • Universitetas
  • Aurimas
  • Įmonės steigimas, verslo pradžios ir vykdymo procedūros Vokietijoje
    10 - 3 balsai (-ų)
Įmonės steigimas, verslo pradžios ir vykdymo procedūros Vokietijoje. (2019 m. Balandžio 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/imones-steigimas-verslo-pradzios-ir-vykdymo-proceduros-vokietijoje.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 19 d. 07:29
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo