Įmonės strategija ir strateginis planas


Įmonės strategija ir strateginis planas. Pagal laiko tarpą , kurio metu vykdoma plane numatyta veikla. Įmonės strategija-tai įmonės visapusiškas planas. Strategijos naudą galima apibūdinti tokiais bruožais -didina įmonės veiklos rezultatyvumą. Leidžia matyti problemas dar prieš joms pasireiškiant. Strateginis planas yra. Strateginis planas visada yra paremtas plačiais tyrimais ir faktais. Yra skiriami trys strategijos lygiai korporacijos lygio strategija. Korporacijos strategija- šią strategiją suformuoja aukščiausio lygio vadovai. Koks verslo tikslas? -Kaip reikėtų paskirstyti išteklius numatytiems tikslams pasiekti? Verslo vieneto strategija. Funkcinio lygio strategija- tai klausimai susiję su rinkodara ir gamyba. Kaip įmonė pasieks strateginiame plane numatytų tikslų. Operatyviniai planai-tai yra visų įmonės darbuotojų nukreipimas greitiems. Planavimo nepasisekimo priežastys -kai planas neapima visų įmonės narių. Per mažai informacijos, kaip planą įvykdyti ir pan. Didžiausi laiko „Vagys“ -nesugebėjimas įvertinti darbingumo pokyčių per dieną. Čerčilis pasakė „Jei norime. Jie geriausiai kontroliuoja.


Strategijos naudą galima apibūdinti tokiais bruožais: -didina įmonės veiklos rezultatyvumą, -išmoko įmonės darbuotojus palankiai žiūrėti į pokyčius.

Leidžia matyti problemas dar prieš joms pasireiškiant, -padeda įmonei pakeisti veiklos kryptį, jei tai reikalinga, -sukuria vidinės komunikacijos sistemą -leidžia įgyti įmonei konkurencinį pranašumą;.

Strateginis planas yra atsakymas įmonei į tris pagrindinius klausimus: Kokia tai įmonė? Kokių tikslų siekia įmonė? Kokiomis priemonėmis bus siekiami tikslai?

Strateginis planas visada yra paremtas plačiais tyrimais ir faktais, nuolat įmonė turi rinkti duomenis apie rinką, tą pramonės šaką, esančią joje konkurenciją ir kt.

Korporacijos strategija- šią strategiją suformuoja aukščiausio lygio vadovai. Svarbiausi klausimai būtų tokie: -kokio verslo reikėtų imtis įmonei?

Koks verslo tikslas? -Kaip reikėtų paskirstyti išteklius numatytiems tikslams pasiekti?

Funkcinio lygio strategija- tai klausimai susiję su rinkodara ir gamyba, siekiant įgyvendinti korporacinio lygio ir verslo vieneto strategijas.

  • MS PowerPoint 64 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 19 puslapių (386 žodžiai)
  • Profesinė mokykla
  • Genovaitė
  • Įmonės strategija ir strateginis planas
    10 - 3 balsai (-ų)
Įmonės strategija ir strateginis planas. (2017 m. Lapkričio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/imones-strategija-ir-strateginis-planas.html Peržiūrėta 2019 m. Birželio 18 d. 16:50
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!