Įmonės strateginis valdymas referatas


Įvadas. Uab „Storasis ąžuolas“ veikla. Išorinės aplinkos analizė. PEST analizė. Šakos konkurencingumo analizė. Pritaikant Porterio penkių konkurencinių jėgų modelį. Išorinių veiksnių įvertinimo matrica. Strateginių grupių matrica. Vidinės aplinkos analizė. Įmonės vertybės. Financinė analizė. Vidinių veiksnių įvertinimo matrica. Ssgg analizė. Strateginės alternatyvos. Išvados. Literatūra. Įvadas. Išorinės aplinkos analizė. Pest analizė. Šakos konkurencingumo analizė, pritaikant Porterio penkių konkurencinių jėgų modelį. Išorinių veiksnių įvertinimo matrica. Strateginių grupių matrica. Vidinės aplinkos analizė. Įmonės vertybės. Financinė analizė. Vidinių veiksnių įvertinimo matrica. Ssgg analizė. Strateginės alternatyvos. Išvados. Literatūra.

Darbo tikslas: nustatyti, ar UAB „Storasis ąžuolas“ strategija yra efektyvi, identifikuoti problemas, su kuriomis susiduria įmonė, pateikti ir įvertinti galimas strategines alternatyvas.

Darbo uždaviniai:

Įvertinti įmonės išorinę bei vidinę aplinkas;

Išnagrinėti įmonės konkurenciją bei konkurencingumą;

Pristatyti įmonę, jos veiklą, struktūrą ir funkcijas;

Pateikti galimas strategines alternatyvas.

Įmonės vizija - būti viena didžiausių transporto paslaugų ir statybų įmonių, statant individualius bei daugiaaukščius pastatus Ignalinos rajone.

UAB „Storasis Ąžuolas“ teikiamos šios paslaugos: krovinių gabenimas, pergabenimas, gerbuvio darbai elektros instaliacijos darbai, gipso kartono sukimas, pertvaru statymas, mūro darbai, trinkelių klojimas, stogo šildymas, sienų apšildymas, vandentiekio darbai, santechnikos darbai, langų montavimas, betonavimas, techninė priežiūra.

Transportą labiau nei kitas paslaugų rūšis įtakoja išorinė aplinka, nes transporto veikla yra prižiūrima ir kontroliuojama valstybės, tam tikrų įstaigų bei asociacijų. Išorinės veiklos poveikis pasireiškia per licencijų bei leidimų išdavimą, tam tikras mokesčių sistemas ir per valstybės vykdomą politiką kitoms šalims. Transporto veikla yra tarptautinė, daugelio vežėjų veikla išeina iš Lietuvos ribų, todėl labai svarbu yra santykiai su kitomis šalimis. Nuo Lietuvos vykdomos užsienio ir vidaus politikos bei santykių su kitomis kaimyninėmis šalimis priklauso šalies vežėjų galimybės patekti į tarptautines rinkas ir jose sėkmingai konkuruoti. Geri santykiai su Europos Sąjungos šalimis leidžia Lietuvos vežėjams lasvai patekti į Europos rinką. Dar neprasidėjus krizei Lietuvos transporto rinka sėkmingai plėtėsi tarptautinėse rinkose, tačiau pablogėjus ekonominei situacijai, bei padidėjus kuro akcizui ir apkrovus įmones didesniais mokesčiais mūsų šalies vežėjus aplenkė kitų šalių vežėjai, tokia kaip Lenkija, konkurencinėje kovoje. Tačiau kitos šalys tapo konkurencingesnės, nes jų vidaus politika tapo švelnesnė mokesčių, kuro akcizo ir kompensacijų atžvilgiu, todėl galima vežti mažesnėmis sąnaudomis bei mažesniais tarifais. Lietuvos santykius su Rusija ir kitomis ne Europos Sąjungos šalimis įtakoja išduotų leidimų kiekis Lietuvos vežėjams. Nes tik su leidimais galima vežti krovinius į ir iš šitų šalių.

3.2. Šakos konkurencingumo analizė, pritaikant Porterio penkių konkurencinių jėgų modelį

Ši grėsmė skirtingose rinkose yra nevienoda. Ypatingu konkurencingumu pasižyminčiose rinkose kompanijos reguliariai tiria ir stebi konkurentus. Šiuo atveju UAB „Storasis ąžuolas“ aktyviai domisi kitų konkurentų veikla, stebi paslaugų kainų pokyčius, naujų paslaugų įvedimą, domisi įvairiomis klientų pritraukimo priemonėmis.

Naujų konkurentų atėjimas reikalauja didelių investicijų įvairiems tyrimams, transporto priemonių įsigijimui, technologijoms, reklamai ir t.t. Transporto priemonių įsigijimui reikia itin didelio kapitalo, todėl dažniausiai kreipiamasi į lizingo bendroves, imamos paskolos. Dirbant tokioje srityje, didelis pinigų kiekis skiriamas transporto priemonių priežiūrai – draudimui, techninėms apžiūroms, amortizacijai, degalams ir pan. Jau nekalbant apie kitas įmonės išlaidas – reklamą, darbuotojų atlyginimus ir kt.

Perkraustymo ir transportavimo įmonėms pakaitalų grėsmė praktiškai neegzistuoja. Šią teikiamą paslaugą būtų sudėtinga kažkuo pakeisti, nebent tokia veikla užsiimtų fiziniai asmenys, dirbantys nelegaliai ir mažesnėmis nei rinkos kainomis.

UAB „Storasis Ąžuolas“ klientai visada turi galimybę derinti atliekamų paslaugų kainas, jei jos pateisina įmonės finansinius lūkesčius ir neviršija ribų (t.y. savikainos).

Esant tokiai didelei konkurencijai, tiekėjų derėjimosi galia tampa ypač menka, nes rinkoje gausu panašių paslaugų teikėjų dirbančių konkurencingomis kainomis.

Strateginės grupės – grupės, apimančios konkurentus, kurie vadovaujasi panašiomis strategijomis arba turi labai panašius pajėgumus. UAB „Storasis Ąžuolas“ strateginių grupių matrica pateikta 2 paveiksle.

UAB „Storasis Ąžuolas“ regioninei rinkai teikia gan aukštos kokybės paslaugas, tačiau lyginant su nacionaline ar užsienio rinka – tai yra vidutinio lygio paslaugų kokybė. Tai priklauso nuo žmonių poreikių, nuo gyvenimo įpročių, kultūros, mentaliteto išsivystymo lygio. Reikėtų daugiau investicijų ir pastangų, norint pasiekti konkurencingų strateginių grupių lygį.

Nuo pat įmonės įkūrimo pradžios buvo nutarta nekurti kaip įmanoma didesnės įmonės, o buvo nuspręsta kurti kaip įmanoma kokybiškiau dirbančią įmonę su itin kvalifikuotais šiam darbui darbuotojais. Per devyniolika veiklos metų, įmonė išgyveno daug pakilimų ir nuosmukių ir šiai dienai jau atlieka klientų užsakymus visoje Lietuvoje, bei tarpininkauja atliekant užsakymus užsienyje. Visus užsakymus UAB „Storasis Ąžuolas“ stengiasi atlikti savo darbuotojų jėgomis. Bendrovės pagrindinė veikla – perkraustymo, krovos darbų ir transporto paslaugų teikimas.  Glaudžiai bendradarbiaudama su klientais, UAB „Storasis Ąžuolas“ iškėlė didžiausią reikalavimą sau ir savo darbuotojams – tai visapusiškas kokybės siekimas teikiant savo paslaugas.  Bendrovėje dirba patyrusių ir profesionalių specialistų komanda, kokybiškai bei operatyviai vykdanti tiek smulkius, tiek ir stambius projektus. Įmonė garantuoja, kad visus kliento patikėtus darbus atliks savo srities geriausi specialistai. Įmonė turi šešias nuosavas transporto priemones – du krovininius mikroautobusus, du krovininius sunkvežimius, tentinį sunkvežimį bei manipuliatorių.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 72 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 20 puslapių (4158 žodžiai)
  • Tomas
  • Įmonės strateginis valdymas referatas
    10 - 5 balsai (-ų)
Įmonės strateginis valdymas referatas. (2015 m. Birželio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/imones-strateginis-valdymas-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 20:42
×