Įmonės sumokėtų mokesčių analizė


Įmonės mokamų mokesčių analizė. Įmones mokesciu analize. Imonės mokami mokesčiai. Imoniu mokami mokesciai. Imones mokesciai analize. Referatai apie mokesčius. Pelno mokesčio analizė. Imones sumoketi mokesciai. Imoniu sumoketi mokesciai. Prekybos imones mokesciu analize.

Įvadas. Prekybinės įmonės ab „n“ veiklos ir informacijos šaltinių apžvalga. Mokesčių sistema, mokesčių klasifikacija ir paskirtis. Prekybinės įmonės ab „n“ sumokėtų mokesčių per pateikimas ir analizė. Pridėtinės vertės mokestis. Gyventojų pajamų mokestis. Įmonių ir organizacijų nekilnojamojo turto mokestis. Žemės mokestis. Mokestis už aplinkos teršimą. Privalomojo sveikatos draudimo įmokos. Įmokos į garantinį fondą. Pelno mokestis. Laikinasis socialinio mokesčio įstatymo mokestis. Prekių apyvartos mokestis. Transporto priemonių mokestis. Kiti prekybinės įmonės sumokėti mokesčiai. Prekybos įmonių mokamų mokesčių administravimas. Išvados. Literatūra.

Šio darbo objektas – prekybinės įmonės AB „N“ sumokėti mokesčiai per 2005 – 2007 metų laikotarpį.

Darbo tikslas – išnagrinėti, įvertinti ir padaryti atitinkamas išvadas apie AB „N“ įmonės mokesčių mokėjimą į valstybės bei savivaldybės biudžetus.

Įmonė „N” – tai rūbų : moteriškų, vyriškų ir vaikiškų, įvairių aksesuarų ir avalynės prekybos bendrovė Lietuvoje. Ji užima apie 30 proc. rinkos. 1993 metų kovo mėn. Įmonė „N” buvo privatizuota ir tapo Akcine bendrove. Jos akcinis kapitalas yra 8,823 mln. Lt. AB „N” priklauso Koncerno „MG Baltic” įmonių grupei.

Didžiausia Lietuvoje prekybos drabužiais bendrovė AB „N" 2006 metais uždirbo 5,75 mln. Lt grynojo pelno ir pasiekė 94,758 mln. Lt apyvartą, o per pirmąjį 2007 metų ketvirtį uždirbo 239,4 tūkst. Lt neaudituoto iki mokestinio pelno.

Nagrinėjamos galimybės toliau spartinti plėtrą, panaudojant naujus finansavimo šaltinius.

Mokesčiai suprantami kaip valstybės pajamų šaltinis, valstybės pajamų formavimo būdas, kuris istoriškai atsirado kartu su valstybe. Yra priimami mokesčių įstatymai, o per juos vykdomas šalies ekonominis reguliavimas.

Šalies mokesčių sistema atspindi šalies politines, socialines, ekonomines tradicijas. Įvairių šalių mokesčiai apibudinami taip, kad juos būtų galima palyginti. Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO). ES Komisija, Tarptautinis socialinės apsaugos institutas sudarė mokesčių ir įmokų vieningą klasifikaciją, pagal apmokestinimo objektą :

Turto mokesčiai (Žemės, Įmonių ir organizacijų nekilnojamo turto, Paveldimo ar dovanojamo turto).

Prekybos ir prekybos sandorių mokesčiai (muitų mokesčiai).

Už naudojimąsi šalies ištekliais ir valstybės teikiamomis paslaugomis (žyminis, konsulinis, kelių, naftos ir dujų išteklių, mokestis už aplinkos teršimą).

Lietuvos Respublikoje visi mokesčiai yra proporciniai.

Kiekvienas mokestis yra reglamentuojamas įstatymo. Tačiau, mūsų mokesčių sistemos įstatymai yra dažnai keičiami, papildomi, jie tiesiog yra nepastovūs.

Visi mokesčiai įgyvendinami pagal tam tikrą apmokestinimo principą, kuris apima mokesčių elementus (t.y. subjektą, objektą, apmokestinimo vienetą, lengvatas, mokesčio sumą), mokesčio ėmimo būdą ir mokesčio nustatymo metodą.

Mokesčio objektais laikomos įstatymais apmokestinamos prekės, pajamos ir turtas.

Apmokestinimo lengvatos taikomos šiais būdais :

Mokesčiai yra įskaitomi tiek į valstybės (savivaldybės) biudžetą, tiek į specialius piniginius fondus. Pagal mokesčių įstatymo tvarką jie būna : valstybės biudžeto (Pelno, Pridėtinės vertės , Akcizai, Tarptautinės prekybos ir sandorių , Konsulinis ), savivaldybės biudžeto ( Gyventojų pajamų mokestis, Žemės , Įmonių ir organizacijų nekilnojamo turto)

SOCIALINĖ FUNKCIJA - pasireiškia tuo, kad gaunantys didesnes pajamas moka didesnius mokesčius, t.y. jie tam tikru mastu mažina pajamų nelygybę. Mokesčių suma turi būti nustatoma skirtingai. Taip pat turi būti taikomos mokesčių lengvatos.

Lietuvos Respublikos mokesčių būdingas bruožas – aukštas netiesioginių mokesčių lygis. Jie duoda daugiau nei pusę viso nacionalinio biudžeto pajamų, o likusias pajamas biudžetas gauna iš tiesioginių mokesčių.

Kadangi Lietuvos Respublika ES narė, tai vienas iš pagrindinių jos tikslų – darnios, šiuolaikinės, pagrįstos ES reikalavimus atitinkančiais mokesčių įstatymais mokesčių sistemos kūrimas. Ši sistema turi skatinti sparčią krašto ekonomikos raidą, užtikrinti stabilias valstybės ir savivaldybių biudžetų pajamas, taip pat teisingą bei proporcingą mokesčių naštos paskirstymą ir sąžiningą konkurenciją.

AB „N“ įmonė yra prekybinė įmonė, kuri įsikūrusi Klaipėdos mieste. Kaip jau minėjau darbo pradžioje, ši įmonė prekiauja rūbais, avalyne ir įvairiais aksesuarais. AB „N“ įmonė dirba jau daugiau nei dešimtmetį. Per 2006-2008 metus įmonė sumokėjo šiuos pagrindinius mokesčius :

  • Microsoft Word 107 KB
  • 2016 m.
  • 29 puslapiai (5589 žodžiai)
  • Kolegija
  • Vanda
  • Įmonės sumokėtų mokesčių analizė
    8.5 - 2 balsai (-ų)
Įmonės sumokėtų mokesčių analizė. (2011 m. Balandžio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/imones-sumoketu-mokesciu-analize.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 05 d. 14:35
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo