Įmonės tikslai ir veiklos planavimas


Įmonės tikslai ir veiklos planavimas. Įvadas. Įmonės samprata. Įmonės tikslai. Socialiniai įmonės tikslai. Ekonominiai įmonės tikslai. Tikslų formavimas. Įmonės veiklos planavimas. Planų rūšys. Strateginis planas. Operatyviniai planai. Įmonės planų kontrolė. Išvados. Literatūros sąrašas.


Vienas svarbiausių veiksnių, kad įmonė dirbtų pelningą darbą yra jos veiklos suplanavimas ir iškelti darbo uždaviniai ir tikslai, ne vien darbuotojams, bet ir patiems įmonių vadovams. Darbo tikslas: Tikslai ir veiklos planavimas įmonėje. Darbo uždaviniai: Įmonės tikslai; Įmonės veiklos planavimas.

Formuojant tikslų sistemą, reikia laikytis tokių principų: Tikslai turi būti realūs; Tikslų sistema turi būti suderinta, nepriekaištinga, išsami; Tikslų sistema privalo būti suderinta laiko požiūriu; Turi būti kontroliuojama kaip tų tikslų siekiama.

Planavimas – įvairių įmonės veiklos sričių (finansų, darbo jėgos, medžiagų naudojimo ir pan.) siektinų ir perspektyvinių rodiklių plano sudarymas. Planavimas yra viena iš įmonės valdymo funkcijų ir orientuoja visus vadovaujančius darbuotojus į bendrą tikslą.

Įmonės planai trukmės aspektu gali apimti skirtingus laikotarpius. Pagal savo paskirtį planai klasifikuojami atsižvelgiant į siekiamus tikslus, pavyzdžiui: naujų gaminių diegimo, produkcijos gerinimo, pardavimo ir kt. Veiklos skirstymas priklauso nuo įmonės veiklos specifikos, dydžio ir kitų veiksnių. Apskritai įmonės planai skirstomi į du tipus: strateginius ir operatyvinius.

Strateginiai planai skirti įmonės tikslams pasiekti. Įmonės ekonominės veiklos rezultatai priklauso nuo jos strategijos parengimo, t.y. strateginio plano parengimo. Strateginis planavimas yra pirmas ir svarbiausias planavimo etapas, kai numatomi įmonės tikslai, bendriausios jų realizavimo sąlygos.

  • MS PowerPoint 90 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (653 žodžiai)
  • Kolegija
  • Sandra
  • Įmonės tikslai ir veiklos planavimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Įmonės tikslai ir veiklos planavimas. (2017 m. Lapkričio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/imones-tikslai-ir-veiklos-planavimas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 09 d. 20:16
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo