Įmonės UAB „Girteka logistics“ gamybos veiksnių analizė ir vertinimas


Įvadas. Ekonomikos tyrimo metodai. Įmonės „UAB girteka logistics“ gamybos veiksnių analizė. Kas yra gamybos veiksniai ir trumpas įmonės ir jos veiklos aprašymas. Valdymo sistemos, organizacinės struktūros ir darbo pasiskirstymo analizė. Darbuotojų lygiai. Darbuotojų skaičiaus kitimo analizė. Organizacijos kultūra. Įmonės SSGG analizė. Išvados. Šaltiniai.


Grafikų metodas. Grafikai yra naudojami teorijoms sukurti ir paaiškinti. Juos naudoja ekonomistai.

2.1 Kas yra gamybos veiksniai ir trumpas įmonės ir jos veiklos aprašymas

„Girteka Logistics“ savo veiklą pradėjo 1996 metais. 1996 metais autoparką sudarė 1 automobilis ir įmonėje dirbo 3 vairuotojai. Šiuo metu ,,Girteka Logistics“ – viena iš pirmaujančių Rytų Europos transporto kompanijų pilnų krovinių pervežimo srityje. Įmonė užsiima transportavimo, sandėliavimo Iš pradžių įmonė užsiėmė tik krovinių gabenimais tarptautiniais maršrutais ir vėliau išaugo iki įmonių grupės galinčios savo klientams suteikti įvairias plataus spektro logistines paslaugas. Įmonė ir toliai sparčiai auga kaip tarptautinio logistikos verslo dalyvė. Šiuo metu Lietuvoje UAB „Girteka Logistics“ pirmauja pagal krovinių pervežimą kelių transportu, nei viena kelių transporto pervežimų įmonė neprilygsta „Girtekai“. Tik „Lietuvos geležinkeliai“ perveža daugiau krovinių. „Girteka“ dirba su stambiausiomis Europos šalimis ir NVS valstybių kompanijomis. Šiuo metu yra išvystytas nuolatinis maršrutų tinklas, apimantis Rusiją, Pietryčių Aziją, Rytų bei Vakarų Europą ir tolimiausius Skandinavijos kampelius. Eksporto skyriuje šiuo metu pagrindiniai kroviniai yra be temperatūrinio režimo, tokie kaip: televizoriai, buitinė technika ir nepavojinga chemija. Šiuo metu įmonė atlieka daugiau nei 150 tūkst. pilnų krovinių pervežimų per metus.

Nagrinėdamas darbo valdymo sistemą, organizacinę struktūrą ir darbo pasiskirstymą įmonėje UAB „Girteka Logistics“ taikiau indukcinį ir mokslinės abstrakcijos metodus. Indukcinį metodą naudojau, nes pirma nagrinėjau įmonės įvairius bruožus ir tada juos priskyriau prie tam tikros teorijos. Man šis būdas yra patogus, nes išnagrinėdamas faktus, tada gali pažiūrėti ir prie kurios teorijos jie tinka ir tada gali suformuluoti teoriją. Pavyzdžiui, pirma išnagrinėju įmonės valdymo bruožus ir darbuotojus ir tik tada priskiriu įmonę prie tam tikros valdymo sistemos. Mokslinės abstrakcijos metodą taip šiek tiek pritaikau, nes kai kurie įmonės bruožai gali šiek tiek neatikti bendrų teorijos bruožų, todėl į nereikšmingesnius ryšius ir bruožus dėmesio nekreipiu, o koncentruojuosi į pačius svarbiausius ir bendriausius bruožus.

UAB „Girteka Logistics“ dirba daugiau nei 7100 profesionalių darbuotojų komanda. UAB „Girteka Logistics“ įmonės tarnybų veikla organizuojama ir kasdien koordinuojama, griežtai koordinuojamas užduočių vykdymas. Įmonės tarnybos turi savo atskiras struktūras – funkcinius padalinius. Kiekvienas funkcinis padalinys yra pavaldus savo vadovui. Padaliniams vadovauja aukščiausios kvalifikacijos vadovai. Darbai yra suskirstyti pagal funkcijas, vieni padaliniai rūpinasi vienu transportavimo ar logistikos etapu, kiti padaliniai kitu. UAB „Girteka Logistics“ vadovauja įmonės direktorius, kuriam yra tiesiogiai pavaldūs visi padaliniai ir skyriai. Įmonė turi administracijos, finansų, komercijos, transporto padalinius. Įmonė taip pat turi personalo skyrių, informacinių technologijų skyrių bei finansų bei verslo procesų analitikus.

Transporto padalinys – šis padalinys valdo automobilių parką. Čia dirba transporto vadybininkai, kurie rūpinasi , kad krovinys nukeliautų ten, kur reikia, jie prižiuri visą krovinio judėjimą ir padeda vairuotojui susigaudyti ir orientuoris Europos ir Rusijos ir kitų NVS šalių keliuose bei sprendžia visas iškilusias problemas kelionės metu. Transporto padaliniui priklausantys apskaitininkai yra atsakingi už tai, kad būtų laiku parengtos vairuotojų reisų ataskaitos, todėl kad būtų laiku atsiskaitoma su vairuotojais.

  • Microsoft Word 66 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (3511 žodžiai)
  • Universitetas
  • Tautvydas240
  • Įmonės UAB „Girteka logistics“ gamybos veiksnių analizė ir vertinimas
    9 - 1 balsai (-ų)
Įmonės UAB „Girteka logistics“ gamybos veiksnių analizė ir vertinimas . (2017 m. Kovo 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/imones-uab-girteka-logistics-gamybos-veiksniu-analize-ir-vertinimas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 21 d. 19:40
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo