Įmonės valdymas ir valdymo organizacinė struktūra


Įvadas. Įmonės valdymas. Organizacinių valdymo struktūrų tipai. Paprastoji valdymo sistema. Funkcinė valdymo struktūra. Padalinių valdymo struktūra. Matricinė valdymo struktūra. Uab „Legrama“ organizacinė sandara ir valdymo struktūra. Uab „Merlangas“ organizacinė sandara ir valdymo struktūra. Rekomendacijos įmonėms. Išvados. Literatūra.

Darbo tikslas: išanalizuoti įmonės valdymą ir valdymo organizacinę struktūrą įmonėse UAB „Legrama“ ir UAB „Merlangas“.

Organizaciniu požiūriu valdymas suprantamas ir aiškinamas kaip valdymo sistema, kurią sudaro vadovai, valdininkai, specialistai ir tarnautojai. Visi jie yra susieti ir organizuoti į tam tikras struktūras, kurios geriausiai atitinka valdomos sistemos tikslus. Valdymo funkcija – specializuota reguliaraus valdymo darbo dalis, kuri skiriasi nuo kitų savitais tikslais, procesais, veiksmais ir poveikio būdais. (J. Žvinklys, E. Vabalas, 2006).

Reguliavimas- daromos pataisos ir reikiamos korektyvos.

Kontrolė- padeda įsitikinti, r realus rezultatas atitinka planinį.

Technikai- atlieka techninį darbą ir padeda specialistams.

Pagalbiniai tarnautojai- yra tų profesijų atstovai, kurie turi darbo su informacija žinių ir patirties.

Valdymo grandis- savarankiškas struktūrinis padalinys, atliekantis kurią nors valdymo funkciją, funkcijos dalį ar kelias valdymo funkcijas. Valdymo grandis gali būti skyrius, biuras ar vadovas, vadovaujantis kelių struktūrinių padalinių veiklai.

Be abejo, panaši valdymo sistema gali būti tinkama ir ūkinėms bendrijoms. Kai ūkinėse bendrijose nereikia samdomo specializuoto valdymo personalo, jų ūkinius veiklos sprendimus kolektyviai gali priimti visi bendrijos nariai. (J. Žvinklys, E. Vabalas. ,2006)

2.2 Funkcinė valdymo struktūra

Funkcinė valdymo struktūra dažniausiai yra tokių įmonių, kurios gamina, parduoda vieną ar kelis to paties pavadinimo produktus ir yra viena su kita ar su produktų realizavimo rinkomis artimai susijusios. Taip valdant įmonę darbuotojai skirstomi pagal jų atliekamus darbus ir panašų išsilavinimą.

Esant funkcinei valdymo struktūrai visas prekyba užsiimantis personalas yra sutelkiamas į rinkodaros skyrių, visi inžinieriai, konstruktoriai į tyrimų ir plėtros skyrių ir t.t.

Funkcinę valdymo struktūrą turinčios organizacijos dažniausiai būna mažos ar vidutinės.

Padalinių valdymo struktūros organizaciniai ryšiai yra sudėtingesni palyginti su funkcinės valdymo struktūros. Padalinių valdymo struktūra rodo, kad visa veikla, gaminant tam tikrą prekę ar teikiant tam tikrą paslaugą, sugrupuojami į savarankiškus ir autonomiškus vienetus. Pagal šią valdymo struktūrą įmonė yra valdoma centrinės administracijos. Administracija įvairiomis priemonėmis valdo keletą padalinių, kurie gali būti skirstomi pagal produktų grupes, pagal vartotoju, bei pagal geografinius regionus. Tokios įmonių grupės yra arba atskiros įmonės, arba pagrindinei bendrovei pavaldžios įmonės.

Esant padalinių valdymo struktūrai pasikeičia sprendimų priėmimo vieta- ji decentralizuoja, perkeliama į padalinius, todėl padaliniai tampa atsakingesni.

Tokios struktūros išskirtinis bruožas yra, kad kiekviename padalinyje vienu metu yra ir funkcinė ir padalinių struktūra, tai yra tų padalinių darbuotojai turi po du viršininkus: vieną atsakingą už funkcinę veiklą, kitą už produktą.

Aukštesnis vidurinysis – direktoriaus pavaduotojas rinkodarai ir direktoriaus pavaduotojas gamybai;

• UAB „Merlangas“ organizacinėje valdymo struktūroje pažeisti keli Fayolio

UAB „Legrama“ atkreipti dėmesį į siūlomą organizacinės valdymo struktūros modelį. Siūlomoje organizacinėje valdymo struktūroje kiekvieno skyriaus vadovas yra tiesiogiai atsakingas už jam patikėto padalinio darbą. Statybos darbų vadovas turi aiškias pareigas, jam nebereikia kontroliuoti tiekimo ir techninio aprūpinimo skyriaus darbo. Šioje organizacinėje valdymo struktūroje visų padalinių darbą kontroliuoja įmonės direktorius. Tai leidžia efektyviau kontroliuoti įmonės ar jos padalinių veiklos rezultatus, išsiaiškinti kiekvieno padalinio problemas ir nedelsiant jas spręsti, taip gerinant įmonės konkurencingumą .

  • Microsoft Word 177 KB
  • 2015 m.
  • 18 puslapių (3018 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ligita
  • Įmonės valdymas ir valdymo organizacinė struktūra
    10 - 2 balsai (-ų)
Įmonės valdymas ir valdymo organizacinė struktūra. (2015 m. Balandžio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/imones-valdymas-ir-valdymo-organizacine-struktura.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 20 d. 12:07
×