Įmonės valdymas referatas


Įvadas. Personalo vadybos strategijų įgyvendinimo pricipai. Organizacijos vadovybė valdžia ir asmeninė įtaka. Personalo tarnybos strateginis organizavimas UAB „Mikrovisatos tv ”. Personalo poreikio planavimas ir atranka UAB „Mikrovisatos tv ”. Personalo karjeros planavimas bei organizavimas UAB „Mikrovisatos tv ”. Personalo motyvavimo sistema UAB „Mikrovisatos tv ”. Išvados. Literatūra.


Personalo vadyboje (kaip tikriausiai daugelyje kitų sričių) mes savo pastangas kreipiame dviem kryptimis: tobulinti tai, kas jau pradėta; pradėti visai naujas veiklas.

Sėkmingam personalo tobulinimui reikalingas nuolatinis vadovaujančių darbuotojų ir personalo tobulinimo specialistų darbo koordinavimas.

Besikeičiančioje organizacijoje yra ne tokia stabili struktūra, sudaranti galimybes greitiems pokyčiams, priklausomai nuo atsirandančių problemų. Valdžia dideliu laipsniu yra paskirstyta – tai suteikia darbuotojams kompetenciją priimti sprendimus.

Mokomės ten, kur galime įgyti tų žinių, kurių mums reikia. Taikant žinias tikėtina, kad bus geresni rezultatai, o tuo pačiu ir paties darbuotojo vertinimas, pripažinimas.

Visur didelės įtakos turi vadovas. Organizacija pasirenkama dėl jos įvaizdžio, materialinių sąlygų, o paliekama dėl vadovo.

Personalo tobulinimas yra ne vien personalo specialistų rūpestis; už darbuotojų profesinį tobulinimą pirmiausia atsakomybę turi prisiimti vadovai.

Įgyvendinant planavimą, tikslinga išskirti atskirus posistemius pagal personalo kategorijas ir toliau juos diferencijuoti pagal planavimo lygius. Valdymo kadrų rengimo ir kvalifikacijos kėlimo reikia tik tiek, kiek tai padeda tikslingai ugdyti įmones ir jų personalą, organizuoti kryptingą personalo parinkimą, pasiskirstymą, darbą su darbuotojais, įtrauktais į pavadavimo planą.

Karjeros planavimą UAB „Mikrovisatos TV“ reikia organizuoti dviem pagrindinėmis kryptimis:

UAB „Mikrovisatos TV“ personalo įvertinimo paslauga – tai patikimų metodikų rezultatais pagrįsta ekspertų išvada, apibūdinanti tam tikros srities specialisto profesinę kompetenciją bei asmenines savybes.

Organizacija atlieka atranką ir siekia palyginti tarpusavyje kelis specialistus į atsakingas pareigas. Darbdavys gali būti išsirinkęs kelis potencialius pretendentus į tam tikras atsakingas pareigas, tačiau jam trūksta pagrįstos informacijos apie kandidatus, galinčios padėti apsispręsti, kuris iš kandidatų tinka labiausiai.

Organizacija siekia įvertinti joje jau dirbančius žmones. Specialiai šiam tikslui sukurtų psichologinių metodikų pagalba atlikto įvertinimo rezultatai leidžia:

Atskleisti darbuotojų stipriąsias / silpnąsias puses, kurios turi įtakos darbo rezultatams;

Siekiant nustatyti reikalavimus šiuolaikinei veiklos vertinimo sistemai, didelis dėmesys skiriamas išsiaiškinti, kodėl tradicinės veiklos vertinimo sistemos netinka šiuolaikinei organizacijai. Šiuolaikinė veiklos vertinimo sistema turi atspindėti organizacijos strategiją, apimti tiek procesus, vykstančius organizacijoje, tiek tuos procesus valdančius darbuotojus.

a) atspindi problemos numatymą ir įvardinimą, t. y. sprendimo priėmimą ir realizavimą;

Esminiai įsitikinimai susiformuoja organizacijai patiriant sėkmes ir nesėkmes bendraujant su aplinka. Tai, kas dažnai vadinama organizacijos filosofija, narių dominuojančia pasaulėžiūra, kuria vadovaudamiesi jie supranta aplinkos įvykius, ir yra esminiai įsitikinimai. Tai yra narių elgesį valdančios paradigmos, kurios net pačių narių gali būti sąmoningai nesuvoktos.

Komandinis darbas. Veiklos kokybės diagnostika. Šumskas G., // Marketingas. Rinkos įvaldymo menas. 2006. Nr. 3.

Personalo darbuotojai – vadovų verslo partneriai. // Personalo vadyba. 2006. Nr. 6 (76).

Personalo ugdymas – nuolatinis iššūkis vadovams ir specialistams. Norbert T. // Personalo vadyba. 2006. Nr. 5 (75).

Valdymo analizės kryptys įmonės sprendimų priėmimo kontekste. Zabielavičienė I. // Verslas: teorija ir praktika. 2005. VI tomas. Nr. 4.

Visuotinis įmonės marketingas. Moutinho L. // Marketingas. Rinkos įvaldymo menas. 2005. Nr.9.

Verslo organizacijų valdymas globalizacijos sąlygomis: teorinis požiūris. Seilius A., Šimankienė L. // Verslas: teorija ir praktika. 2006. VII tomas. Nr. 4.

  • Microsoft Word 27 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (3634 žodžiai)
  • Universitetas
  • Arnas
  • Įmonės valdymas referatas
    10 - 2 balsai (-ų)
Įmonės valdymas referatas. (2017 m. Vasario 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/imones-valdymas-referatas.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 15 d. 00:17
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!