Įmonės valdymo sprendimo priėmimo analizė


Santrauka. Įvadas. Darbo objekto, informacijos šaltinių ir tyrimų metodikos apžvalga. Valdymo sprendimo priėmimo analizė. Sprendimų priėmimo proceso etapai. Problemų klasifikavimas. Valdymo sprendimų lygiai bei tipai. Racionalaus sprendimo metodas ir jo etapai. Išvados ir pasiūlymai. Literatūros sąrašas.


Darbe apžvelgiami šiuolaikiniai sprendimo priėmimo metodai ir ypatumai. Yra daugybė sprendimo priėmimo metodų bei teorijų. Pastebėta, kad dauguma sprendimų turi ir neigiamų pasekmių kaikurioms organizacijos dalim, todėl kartais priimti visiškai gero sprendimo tiesiog neįmanoma. Dėl šios priežasties organizaciją reikia nagrinėti sistemingai ir nustatyti sprendimo pasekemes visoms jos dalims. Svarbu pažymėti, kad sprendimų priėmimas valdymeyra labiau susistemintas negu buityje, nes vadybininko sprendimai įtakoja daugelio žmonių gyvenimą ir susiję su didelėmis pinigų sumomis. Atsakomybė už svarbų organizacinį sprendimų priėmimą yra labaii sunki našta, ypač aiškiai pasireiškianti aukščiausio valdymo lygyje. Vadovas negali priimti sprendimo neapgalvojęs visų variantų. Puikūs sprendimai gimsta iš aiškiai apibrėžtos problemos bei prielaidų, kurios sukuria tą problemą. Vis dėlto – sprendimų priėmimas yra priemonė problemoms išspręsti.

Kursinio darbo tikslas - aptarti sprendimo priėmimo procesą, modelį ir metodus.

Vanagas R., Vyšniauskienė L. (2012) suformulavo vieną sprendimo priėmimo sąvoką.

Sprendimo priėmimas – problemos argalimybės atpažinimo bei suradimo,kaip ją išspręsti, procesas ;

Problemos nustatymas. Sprendimo priėmimo procesas prasideda nuo problemos nustatymo. Tiksliai nustatyta problema paveikia visus likusius žingsnius. Jei problema nustatyta neteisingai, visi sekantys sprendimo priėmimo proceso etapai bus nukreipti neteisinga linkme, tai yra sukoncentruoti į neteisingą problemą.

Ar tai yra problema, ar tai tik simptomas tikrosios problemos?

Jei tai sena problema, kur buvo suklysta priimant prieš tai buvusį sprendimą?

Šaltinis: (Viešoji politika ir administravimas. 2010, Nr. 34, p. 21-31)

Sprendimų priėmimas. Šiame etape darbas kurį idėjote analizuodami sprendimų variantus ir priemones padės jums pasirinkti tinkamą sprendimą. Jei sprendimus priimate vienas jus tiesiog išsirenkate geriausią variantą. Jei sprendimai priimami komandoje, šiame etape pateikiamas pasiūlymas komandai. Suformuluojama problema, pateikiamas sąrašas variantų, kurios buvo apsvarstytos, ir motyvuojama kodėl pasirinkta būtent atitinkama alternatyva. Svarbu, kad vadovas šiame etape taip pat įtrauktų darbuotojus, kuriuos lies šis sprendimas.

Sprendimų įgyvendinimas. Akivaizdu, kad prieš tai buvę etapai visiškai nieko nelems jei jūs neįgyvendinsite sprendimo. Sprendimo įgyvendinimas tai pirmas apčiuopiamas žingsnis keičiant dabartinę situaciją.

Sprendimų priėmimo įvertinimas. Kiekvienas sprendimas yra skirtas išspręsti kažkokią problemą. Šiame etape jūs įvertinate ar sprendimas pasiteisino. Turite užduoti sau tokius klausimus:

  • Vadyba Analizė
  • Microsoft Word 50 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (2235 žodžiai)
  • Kolegija
  • Donatas
  • Įmonės valdymo sprendimo priėmimo analizė
    10 - 2 balsai (-ų)
Įmonės valdymo sprendimo priėmimo analizė. (2017 m. Gegužės 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/imones-valdymo-sprendimo-priemimo-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 21:45
×