Įmonės valdymo stilių formuojantys veiksniai


Įvadas. Valdymo stiliai ir juos formuojantys veiksniai. Situacijos analizė. Išvados. Literatūra.


Kiekvienos organizacijos tikslas – pasiekti kuo geresnių rezultatų įmonėje. Gerų rezultatų neįmanoma pasiekti be vieningo ir darnaus kolektyvo. Suburti tokį kolektyvą jau nuo senų laikų yra viena iš sunkiausių vadovo užduočių. Kad įstaigoje būtų darna, vadovas turi įdėti daug pastangų: turi ne tik būti geros nuotaikos ir gebėti tinkamai bendrauti, bet ir tinkamai elgtis, nes elgesys atskleidžia tam tikrą vadovavimo stilių. Vadovavimo stiliaus teorijos pabrėžia vadovo elgesį ir daugiausiai dėmesio skiria tam, ką vadovai daro. [4]

W. Benniso pastebėjo jog: Atrodo, visada vadovavimo sąvoka mūsų neliečia ar pasikeičia į kitą formą, kuri dėl savo neaiškumo ir sudėtingumo vėl mus išprovokuoja elgtis taip pat. Tad mes atradę terminų, susijusių su vadovavimu, nepaliaujamą daugėjimą... ir po šiai dienai ši sąvoka nėra pakankamai apibrėžta. (2;233)

Kokia sėkminga bus organizacijos veikla, labiausiai priklauso nuo vadovo ir jo pasirenkamų būdų ir sugebėjimo vadovauti. Įmonės vadovas turi atlikti daug funkcijų, kurios yra labai įvairios ir sudėtingos. Viena iš svarbiausių yra geras ir tinkamas vadovavimas. Ši funkcija padeda pavaldiniams geriau suprasti įmonės tikslus ir skatina jų siekti.

Geras vadovas įvairių charakterių ir profesijų žmones sugeba suburti į vieną, darnų, vieningą kolektyvą. Kai įmonėje palankus klimatas tai ir dirbama efektyviau, o atskirus individus paversti tikslingai ir efektyviai dirbančia žmonių grupe tai ypatingas vadovo vaidmuo.

Darbo tikslas: Atlikti analizę veiksnių formuojančių valdymo stilių įmonėje.

Darbo uždaviniai:

Apibūdinti veiksnius formuojančius vadovavimo stilių.

Susipažinti su galimais valdymo stiliais.

Pateikti parengtą filmuotą situaciją ir išanalizuoti vadovo elgesį jose.

Tyrimo objektas: vadovų vadovavimo stiliai.

Tyrimo metodai: teorinė analizė, filmuotos situacijos analizė.

Darbo struktūra: Darbą sudarys teorinė dalis, joje aptarsime vadovavimo sąvoką, vadovavimo stilius ir juos formuojančius veiksnius. Praktinėje dalyje aprašysime nufilmuotas situacijas.

VALDYMO STILIAI IR JUOS FORMUOJANTYS VEIKSNIAI

Teorinėje dalyje apžvelgsime mokslinę literatūrą ir atliksim analizę, išryškinant problemos aktualumą, remiantis Lietuvos bei užsienio autorių darbais.

  • Ekonomika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 29 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1942 žodžiai)
  • Universitetas
  • Julija
  • Įmonės valdymo stilių formuojantys veiksniai
    10 - 8 balsai (-ų)
Įmonės valdymo stilių formuojantys veiksniai. (2016 m. Balandžio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/imones-valdymo-stiliu-formuojantys-veiksniai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 05:34
×