Įmonės veiklos planavimas ir prognozavimas


Įvadas. Įmonės biudžeto sudarymas. Išlaidų planavimas ir analizė. Finnsinis prognozavimas.


Profesinės veiklos praktikos ,,Įmonės veiklos planavimas ir prognozavimas“ paskirtis – įtvirtinti Valdymo apskaitos dalyko ir Finansų valdymo dalyko studijose įgytas teorines žinias ir praktinius įgūdžius.

Profesinės veiklos praktikos tikslas – praktiškai pritaikyti išlaidų klasifikavimo, biudžetų sudarymo, įmonės veiklos prognozavimo principus.

Praktikos tikslui pasiekti iškelti tokie uždaviniai:

UAB ,,Saga“ siuva vilnonius švarkus bei flanelinius marškinius. 2014 m I ketvirtį planuojama švarkus parduoti po 232 Lt, o marškinius – po 102 Lt. Toliau pateikiami įmonės 2014 m pirmojo ketvirčio biudžetai.

Analizuojama įmonė yra UAB „Riestainis“. Įmonė gamina riestainius. Įmonėje dirba dvi kepėjos ir du pagalbiniai darbininkai. Administracijos darbuotojus sudaro tik vadovas, kuris rūpinasi pardavimais. Įmonės pagrindines medžiagas sudaro: kiaušiniai, vanduo, miltai druska, prie pridėtinių medžiagų priskiriama cukrus ir kiti pagardai. Gamyboje naudodami kepimo įrengimai.

Išlaidų suskirstymas į gaminio ir laikotarpio pateiktas 1 priede. Elektros išlaidos apskaičiuojamos ir prie gaminio ir prie laikotarpio išlaidų, nes gamyboje naudojami kepimo įrengimai yra elektriniai, todėl didinat gamybos apimtys yra sunaudojama daugiau elektros.

Kalbant apie smulkias laikotarpio išlaidas tai daugiausia buvo išleista įmonės reklamai, kuriai buvo skirta ypač didelis dėmesys pirmaisiais mėnesiais.

Laikotarpio išlaidos II ketvirtį sumažėjo 2,4% , nes sumažėjo šildymo išlaidos. Trečią ketvirtį taip pat nebuvo patirta šildymo išlaidų, taip pat sumažėjo reklamos sąnaudos beeik 17 litų. IV ketvirtį išlaidos padidėjo dėl šildymo sezono išlaidų ir padidėjusių ryšio paslaugų išlaidų dėl naujų klientų paieškos.

Skirstant išlaidas į tiesiogines ir netiesiogines (2 priedas), matyti kad tiesiogines išlaidas sudaro 68,9% visų išlaidų, likusios – netiesioginės.

Tiesioginių išlaidų struktūrą pateikta 4 paveiksle.

Administracinių darbuotojų darbo užmokestis netiesioginių išlaidų struktūroje sudaro 45%, taip pat, nemažą dalį sudaro ir patalpų nuomos išlaidos (18%). Smulkesnių išlaidų dalys netiesioginių išlaidų struktūroje pateikti 4 priede.

Tiesioginės išlaidos III ir IV ketvirčiais didėjo, nes kito šildymo išlaidos priklausomai nuo šildymo sezono.

Išlaidų suskirstymas į pastovias ir kintamas išlaidas yra pateiktas 3 priede. Kintamas išlaidas sudaro medžiagos kurios kinta didinant gamybos apimtis. Kintamuose išlaiduose didžiausią dalį sudaro tiesioginės medžiagos, nes labiausiai kinta didinant gamybą. Elektros išlaidos sudaro labai nedidelę dalį, jos smarkiai nekinta, tačiau priklauso nuo gamybos apimties dydžio.

Pastovių išlaidų struktūroje (4 priedas) didžiausią dalį sudaro darbo užmokestis administracijos darbuotojas ir pagalbinių darbininkų, kurių mėnesinis atlyginimas už darbą nekito visus metus. Mažesnę dalį sudaro įrengimų nusidėvėjimas, kuris susideda iš kompiuterio ir kepimo įrengimų nusidėvėjimo.

Kaip matyti iš 7 paveikslo kintamos išlaidos kito trečią ir ketvirtą ketvirčiuose, nes buvo didinama gamybos apimtis, todėl buvo sunaudojama daugiau resursų. Pastovios išlaidos kito labai nežymiai, didžiausias pokytis yra išlaiduose už šildymą.

Tokios išlaidos kaip patalpų nuoma, internetas visus metus buvo pastovios, nes su paslaugų tiekėjais buvo pasirašytos sutartys, kuriose užfiksuotos nekintamos kainos. Remonto išlaidos priskiriamos prie pastovių, nes jos didėjant gamybos apimčiai mažėja.

Apibendrinant, norint sumažinti gaminio savikainą reikėtų ieškoti pigesnių žaliavų, nes jos sudaro didžiausią dalį savikainos, arba didėjant gamybos apimtims žaliavų vienu kartu pirkti daugiau, kad būtų gaunamos kiekio nuolaidos. Kalbant apie laikotarpio išlaidas – reikia sumažinti patalpų nuomos mokestį. Tai padaryti būtų galima įmonei įsitvirtinus rinkoje įsigyti nuosavą pastatą.

  • Finansai Kursinis darbas
  • Microsoft Word 100 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 23 puslapiai (3353 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rūta
  • Įmonės veiklos planavimas ir prognozavimas
    10 - 6 balsai (-ų)
Įmonės veiklos planavimas ir prognozavimas. (2016 m. Balandžio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/imones-veiklos-planavimas-ir-prognozavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 15:35
×