Įmonės verslo planas Batų gamyba


Santrauka. Aprašymas. Rinkodara. Gamybinė veikla. Vadyba. Rizikos įvertinimas. Finansavimo šaltiniai. Savikainos prognozė. Pelno prognozė. PVM prognozė. Mokesčių prognozė. Pinigų prognozė. Ekonominiai finansiniai rodikliai. Literatūra. Priedai.

UAB „Kedas“ įregistruota VĮ Registrų Centre 2014 m. birželio 1 d. 2014 m. liepos 1 d. pradeda savo veiklą ir tampa PVM mokėtoja. Įmonės vadovė – Jolita Širkaitė, turinti didelę patirtį direktoriavimo srityje.

Įmonė nusprendė gaminti sportinius moteriškus ir vyriškus batus. Produkcija pasižymės geriausiomis savybėmis – patogi, madinga, nauji modeliai, aukšta kokybė, vidutinė kaina. Pasirinkimą lėmė produkcijos paklausa. Per pirmąjį pusmetį planuojama pasiūti 5850 vnt. moteriškų sportinių batų ir 6350 vnt. vyriškų sportinių batų. Vienos poros moteriškų sportinių batų vidutinė kaina su 30 % antkainiu 89,42 Lt, vyriškų sportinių batų – 95,36 Lt. Produkciją realizuos per tarpininkus (mažmenininkus) pagal sudarytas sutartis. Taip pat įmonė savo gaminius nuolat reklamuos spaudoje ir internete.

Įmonė išsinuomojo 140 m2 gamybines, administracijos bei bendrojo personalo patalpas, atitinkančias įmonės interesus, Vilniuje – Lazdynuose. Gamybai nupirkti 6 nauji modernūs įrengimai. Veiklos pradžioje įmonėje dirbs 14 kvalifikuotų darbuotojų. Pagrindiniai tiekėjai bus UAB „Implitex“ ir UAB „SOLARIS BALTIC“.

Įmonę įsteigė 4 akcininkai. Kiekvienas įnešė po 75000 Lt, taigi įstatinis kapitalas – 300000 Lt. UAB „Kedas“ yra pelno siekianti įmonė. Artimiausi pagrindiniai įmonės tikslai – patenkinti vartotojų poreikius, įsitvirtinti rinkoje ir gauti pelną. Tolimesni tikslai – plėsti produkcijos asortimentą ir plėstis Lietuvoje.

Per 6 mėn. pardavus gaminius planuojamas bendrasis pelnas siekia 363235,00 Lt, o koreguotas grynasis pelnas – 221100,99 Lt. Visi įmonės ekonominiai finansiniai rodikliai gan geri. Bendrasis pardavimų pelningumas siekia 32,18 %. Grynasis pardavimų pelningumas – vienam pardavimo vienetui tenka 19,72 % grynojo pelno. Turto pelningumas – vienam turto litui tenka 37,47 % grynojo pelno. Pagal visus ekonominius finansinius rodiklius galima teigti, kad įmonė galės plėstis ir sėkmingai dirbti.

UAB „Kedas“ siūlys kokybiškus vyriškus ir moteriškus sportinius batus klientams, sportuojantiems bei mėgstantiems aktyvų gyvenimo būdą. Įmonės veiklos pradžioje bus siūloma po vieną modelį vyriškų ir moteriškų sportinių batų, vėliau veiklai plečiantis bus kuriama naujų, mados tendencijas atitinkančių modelių. Daugiau batų gaminama ir parduodama bus pavasario, vasaros ir rudenio sezonais, nes tuo metu žmonės labiau linkę užsiiminėti aktyvia veikla, o žiemos sezonu bus šiek tiek sumažinama gamyba.

Artimiausi pagrindiniai įmonės tikslai – patenkinti vartotojų poreikius, įsitvirtinti rinkoje ir gauti pelną. Įmonė skelbs įmonės vardą reklamos būdu bei vilios potencialius klientus kokybiška avalyne. Tolimesni tikslai – plėsti produkcijos asortimentą ir plėstis Lietuvoje. Gavus pelno įmonė stengsis plėsti savo produkcijos asortimentą, gamins naujus bei kokybiškus batų modelius.

Ši veikla pasirinkta, nes ji yra paklausi, žmonėms visada reiks naujų sportinių batelių laisvalaikiui. UAB „Kedas“ produkcija skiriasi savo kokybės garantija, o sportinių batelių padas yra gaminamas iš storesnės gumos, kuri ne taip dyla. Pirmaisiais metais per mėnesį gaminsime ne vienodą kiekį produkcijos, šis kiekis priklausys nuo sezono. Vasarą gaminsime daugiausiai – maždaug apie 3000 sportinių batelių, o žiema mažiau, tik apie 1600 sportinių batelių, nes tada sumažėja paklausa. Ateityje įmonė planuoja plėsti asortimentą, gaminti daugiau sportinių batelių modelių, taip pat plės pardavimą, įkurs papildomų įmonės filialų visoje Lietuvoje. Sportinių batelių kaina planuojama išlaikyti tą pačią, gali brangti, tačiau labai nežymiai. 3 priede pateiksime pirmines gaminių nuotraukas.

Įmonės vieta yra labai palanki verslui, nes yra toliau nuo miesto šurmulio, darbuotojai važiuodami į darbą, nepapuola į automobilių spūstis, todėl nevėluoja į darbą. Gamykla yra įsikūrusi nuomojamuose patalpose, jos dydis yra 140 m2, o nuomos kaina pagal sutartį siekia 2456,30 litų. Administracinės ir gamyklinės patalpos yra įsikūrusios kartu, nes taip yra patogiau vykdyti gamybos veiklą. 6 priede yra pateikiamas įmonės patalpų planas.

Pirmaisiais metais įmonėje iš viso dirbs 14 darbuotojų, ateityje plečiant įmonės veiklą, bus samdoma daugiau darbininkų. UAB „Kedas“ administracija kaip ir darbininkai dirba nuo 8-17 val. darbo dienomis. Visiems atlyginimas yra išmokamas tą pačią darbo dieną, atlyginimo dydis priklausys nuo pagamintos produkcijos kiekio.

Batų gamybai reikalingos šios pagrindinės medžiagos: tekstilė, dirbtinė oda, vidpadžiai, ir guminis padas. Kiekvieną mėnesį šias medžiagas įmonei tiekia patikimi tiekėjai: UAB „Implitex“ ir UAB „SOLARIS BALTIC“. Kadangi įmonė sudariusi sutartį su tiekėjais, kainos už gaunamas medžiagas nedidelės ir jos nekinta. Už gautas medžiagas mūsų įmonė gali atsiskaityti per vieną mėnesį.

  • Microsoft Word 115 KB
  • 2015 m.
  • 36 puslapiai (7209 žodžiai)
  • Kolegija
  • Indre
  • Įmonės verslo planas Batų gamyba
    9 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Įmonės verslo planas Batų gamyba. (2015 m. Balandžio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/imones-verslo-planas-batu-gamyba.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 15 d. 18:10
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo