Įmonės vidaus kontrolės sistema ir ilgalaikio materialaus turto vidaus kontrolės sistemos įvertinimas


Įvadas. Vidaus kontrolės esmė. Vidaus kontrolės sistemos apibrėžimas. Vidaus kontrolės sistemos būtinumas. Klaidų ir apgaulių aptikimas ir prevencija. Įmonės veiklos efektyvumo užtikrinimas. Vidaus kontrolės apimtis. Vidaus kontrolės sistemos sudedamosios dalys. Kontrolės aplinka. Rizikos įvertinimas. Kontrolės procedūros. Informacija ir komunikacija. Monitoringas. Vidaus kontrolės sistemos įvertinimas ab „miesto laiptai“ ir uab „šiaulių vartai“ pavyzdžiu. Vidaus kontrolės sistemos reikšmė auditoriui. Ilgalaikio materialaus turto vidaus kontrolės sistemos įvertinimas. Susipažinimas su vidaus kontrolės sistema. Preliminarus kontrolės rizikos įvertinimas. Kontrolės pasitikėjimo testų atlikimas. Kontrolės rizikos įvertinimo peržiūrėjimas. Išvados ir pasiūlymai. Summary. Literatūra ir šaltiniai.

Darbo tikslas: įvertinti dviejų gamybinių įmonių ilgalaikio materialaus turto vidinės kontrolės sistemas ir išsiaiškinti jų trūkumus bei galimybes.

Darbo tikslui pasiekti yra užsibrėžiami šie uždaviniai:

1.Išnagrinėti vidinės kontrolės sistemos įtaką įmonės veiklai.

2.Išskirti labiausiai paplitusias, efektyviausias vidinės kontrolės procedūras.

3.Išnagrinėti ir įvertinti dviejų pasirinktų įmonių įdiegtą vidinės kontrolės sistemos ilgalaikio turto srityje efektyvumą.

4.Pateikti pasiūlymus įmonių vidinės kontrolės sistemos tobulinimui.

Rašant darbą buvo remtasi Lietuvos ir užsienio apskaitos bei audito institucijų paruoštais standartais, Lietuvos autorių išleistomis knygomis ir vadovėliais, interneto svetainėse pateikta informacija. Surinkta informacija buvo susisteminta ir pateikta lentelių pavidalu, leidžiančiu palyginti skirtingų autorių pateikiamus apibrėžimus, jų sudedamąsias dalis. Praktinė dalis buvo rašoma remiantis duomenimis gautais empirinio tyrimo metu. Duomenys buvo renkami apklausiant abiejų įmonių vadovybę ir kitus susijusius darbuotojus, stebint ir tikrinant vidinės kontrolės procedūras. Surinkta informacija buvo susisteminta, atrinkti ir pateikti esminiai, geriausiai kontrolės būklę apibūdinantys duomenys. Remiantis surinkta informacija buvo padarytos išvados ir suformuluoti pasiūlymai.

  • Microsoft Word 164 KB
  • 2014 m.
  • 65 puslapiai (17496 žodžiai)
  • Universitetas
  • Simona
  • Įmonės vidaus kontrolės sistema ir ilgalaikio materialaus turto vidaus kontrolės sistemos įvertinimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Įmonės vidaus kontrolės sistema ir ilgalaikio materialaus turto vidaus kontrolės sistemos įvertinimas. (2014 m. Balandžio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/imones-vidaus-kontroles-sistema-ir-ilgalaikio-materialaus-turto-vidaus-kontroles-sistemos-ivertinimas.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 19 d. 17:38
×
26 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo