Įmonės vizija misija tikslai


Įmonės vizija,misija,tikslai gali būti priskiriami prie įmonės vidinės verslo aplinkos. Vizija, kaip visuminis organizacijos įvaizdis. Misija, kaip visos veiklos loginis pagrindas. Tiksliai apibrėžti organizacijos ketinimus, juos performuluoti į tokius tikslus ir taip, kad kaštai, laikas ir veiklos. Apimtys galėtų būti nustatomi ir kontroliuojami. Svarbu į visus šiuos klausimus atsakyti objektyviai. Įvertinti misijos formuluotės efektyvumą galima ir pagal tokius kriterijus. Tikslų funkcijos ir pagrindiniai jų bruožai. Tikslų formavimas, formavimo etapai ir jo metodai. Tikslų nustatymo etapai. Tikslų klasifikavimas.

TIKSLŲ FUNKCIJOS IR PAGRINDINIAI JŲ BRUOŽAIĮmonės tikslai turi kelias funkcijas: ( Tikslai logiškai pagrindžia organizacijos kryptį ar prioritetą;( Tikslai padeda suvokti įmonės misiją;( Tikslai padeda orientuotis į norimą įmonės veiklos rezultatą;( Tikslai padeda įvertinti įmonės veiklą;( Tikslai padeda numatyti verslo plėtotę;( Tikslai sąlygoja firmos tobulėjimą.Nors visi įmonės tikslai gali būti be galo skirtingi, vis dėlto juos visus sieja keli bendri bruožai, būdingi visoms tikslų grupėms – visi tikslai sutelkia veiklos kryptingumą, sudaro planų pagrindą ir padeda įvertinti įmonės veiklą. Visi įmonės tikslai suteikia krypties pojūtį. Be tikslo įmonės dirba bet kaip, reaguoja į aplinkos pokyčius aiškiai nesuvokdamos, ką iš tikrųjų nori pasiekti. Numatydamos tikslus įmonės save motyvuoja ir įgyja įkvėpimo šaltinį, padedantį joms nugalėti neišvengiamas kliūtis.Tikslai sutelkia pastangas. Įmonės ištekliai ir jų naudojimo galimybės yra ribotos. Pasirinkdami vieną arba kelis tarpusavyje susijusius tikslus, mes apsisprendžiame kaip panaudosime negausius išteklius, ir nustatome prioritetus. Tai ypač svarbu organizacijoms, kur vadovai turi koordinuoti daugelio asmenų veiklą.Tikslai orientuoja planus ir sprendimus. Tikslų suformulavimas padeda palengvinti sprendimų priėmimą bei planavimo eigą.Tikslai padeda įvertinti pažangą. Aiškiai suformuluotas, išmatuojamas tikslas su konkrečiu įgyvendinimo terminu tampa veiklos standartu, įgalinančiu ir darbuotojus, ir vadovus įvertinti savo daromą pažangą. Tikslai yra svarbiausia kontrolės proceso dalis, garantuojanti, kad veiksmai atitiks tikslus ir jų įgyvendinimo planus. Jei yra matoma, kad įmonė tolsta nuo savo tikslo ar susiduria su nenumatytais atvejais, ji gali priimti koreguojančius veiksmus, modifikuojančius planą. 2. TIKSLŲ FORMAVIMAS, FORMAVIMO ETAPAI IR JO METODAI.Įmonės tikslai yra įmonės veiklos orientyras, vertinimo kriterijus. Visa įmonės veikla, taikomos priemonės skiriamos įmonės tikslams įgyvendinti.Įmonės tikslai formuojami daugiau mažiau konkrečiai, derinant atskirų įmonės dirbančiųjų grupių, pačios įmonės individų interesus. Šis tikslų derinimas yra konfliktinis, nes, priėmus vienos grupės interesus, kitos grupės nariai turi laisvanoriškai, arba būna priversti, perimti vyraujančios valdžios požiūriu grupės interesus. Todėl formuojant tikslus dalyvių interesų motyvavimas vaidina lemiamą vaidmenį.

  • Verslas Konspektas
  • Microsoft Word 22 KB
  • 2016 m.
  • 6 puslapiai (2324 žodžiai)
  • Toma
  • Įmonės vizija misija tikslai
    10 - 3 balsai (-ų)
Įmonės vizija misija tikslai. (2013 m. Balandžio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/imones-vizija-misija-tikslai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 17:07
×