Įmonių bankroto bylos iškėlimo teisinės pasekmės


Įvadas. Bankroto samprata. Pagrindinės sąvokos susijusios su bankrotu. Įmonės bankroto iškėlimo tvarka. Įmonės bankroto iškėlimo pagrindai. Asmenys galintys pareiškti pareiškimą dėl bankro iškėlimo. Bankroto nagrinėjimas teisme. Įmonių bankroto teisinės pasekmės. Išvados. Literatūros sąrašas.


Labai svarbu yra laiku teismui pateiti ieškinį dėl bankto bylos iškėlimo. Tokiu atveju yra užkertamas kelias nemokios įmonės turto iššvaistymui ir tokiu būdu yra galima patenkinti bent dalį kreditorių reikalavimų. Svarbu žinoti bankroto bylos iškėlimo tvarką ir bankroto bylos teisines pasekmes.

1. Susipažinti su bankroto samprata ir su bankrotu susijusiomis pagrindinėmis sąvokomis;

2. Susipažinti su įmonės bankroto iškėlimo tvarka bylos iškėlimo metu;

Įmonių bankroto įstatyme yra išskiriamos šios pagrindinės sąvokos susijusios su bakrotu:

Bankroto bylos iškėlimui yra reikalingi tam tikri įstatymo numatyti pagrindai. Šiuos pagrindus reglamentuoja ,,Įmonių banktroto įstatymas“.

Norint pateikti pareiškimą teismui dėl bankroto bylos iškėlimo, turi būti šie pagrindai:

Turtas, kuris buvo perleistas pagal teismo pripažintus negaliojančius sandorius, privalo būti nukreiptas kreditorių reikalavimams tenkinti. Nustačius tyčinį bankrotą, kreditoriai turi teisę reikalauti grąžinti skolas nuo teismo sprendimo įsiteisėjimo dienos, tačiau tik tada jei skolų grąžinimo terminai dar nėra suėję.

Įmonių tyčinis banktotas nustatomas teismo iniciatyva pagal kreditorių susirinimo arba atkirų kreditorių pareiškimus. Tokiu atveju, kai nustatomas tyčinis įmonių bankrotas, kreditorių reikalavimai yra tenkinami Įmonių bankroto įstatymo nustatyta tvarka.

Pateikti siūlymą dėl taikos sutarties sudarymo gali kreditoriai, administratorius, įmonės savininkas, valstybės ar savivaldybės įmonės steigėjas arba valdymo organas, kuris turi tam tikras teises priimti nutarimą likviduoti arba reorganizuoti įmonę. Taikos sutartį privalo pasirašyti visi kreditoriai arba jų įgaliotas asmuo ir administratorius, gavęs įmonės savininko ar valdymo organo sutikimą. Taikos sutartis turi būti sudaryta bet kuriuo bankroto proceso metu, tačiau ne vėliau kaip iki nutarties likviduoti įmonę dėl bankroto įsiteisėjimo dienos. Taikos sutartis visada tvirtina teismas. Taikos sutartyse privalo būti nurodyta įmonei daromos nuolaidos, visi kreditorių reikalavimai, įmonės įsipareigojimai, kreditorių reikalavimų patenkinimo būdai ir terminai ir įmonės atsakomybė už šios sutarties nevykdymą. Taikos sutarties negalima sudaryti, jeigu teismas nustato tyčinį bankrotą. Kreditorius turi teisę kreiptis į teismą dėl taikos sutarties pripažinimo negaliojančia jeigu sudarant sutartį buvo pažeistos kreditoriaus teisės ar įstatymai.

  • Teisė Referatas
  • Microsoft Word 26 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (2255 žodžiai)
  • Kolegija
  • Jovita
  • Įmonių bankroto bylos iškėlimo teisinės pasekmės
    10 - 2 balsai (-ų)
Įmonių bankroto bylos iškėlimo teisinės pasekmės. (2017 m. Gegužės 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/imoniu-bankroto-bylos-iskelimo-teisines-pasekmes.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 04:34
×