Įmonių Ekonomika


Imoniu ekonomika konspektai. Imoniu ekonomika konspektas. A smito ekonomika.

Įmonių ekonomika. Turinys. Trumpa A. Smito biografija. Klasikinė ekonominė mokykla iki A. Smito. A. Smito ir klasikinė ekonomikos mokykla. Klasikinės ekonomikos mokyklos kaip vieną iš pradininkų , jos puoselėtoją pasirinkau A. Smitą. A.Smitas gimė 1723 m. Kirkaldy miestelyje, Fifė grafystėje, Škotijoje. Mažame miestelyje gyveno pusantro tūkstančio žmonių. Tais laikais kai gimė A.Smitas, kai kurie vietos gyventojai vietoj pinigų tarpusavyje tebevartojo vinis. Kai Smitas buvo ketverių metų, įvyko keistas atsitikimas. Adamą pagrobė pro šalį keliaujantys čigonai. Dėdės rūpesčiu (Smito tėvas mirė prieš jam gimstant) čigonai buvo aptikti ir nusivyti, bėgdami jie paliko Adamą šalikelėje. “Bijau, kad iš jo būtų išėjęs prastas čigonas”, – rašė vienas jo ankstyvųjų biografų. Nuo mažų dienų jis buvo stropus mokinys, nors žymiai daugiau nei kiti vaikai išsiblaškęs. Adamas aiškiai lindo į mokslus, ir būdamas atvyko į Oxfordą studijuoti. Per šimtmetį nuo Williamo Pečio iki Adomo Smito mokslas nuėjo didelį vystymosi kelią – nuo pirmųjų klasikinės mokyklos užuomazgų iki jos susiformavimo į sistemą , nuo atskirų , kartais atsitiktinių , pamfletų iki fundamintalaus “Tautų turto”. Kiek plačiau panagrinėjus A.Smito gyvenimą “pasaulį”, gal būt netgi būtų galima pavadinti nuostabiu Smito pasauliu. Jis nuo mažų dienų buvo aktyvus, stropus mokinys, bet kartu ir labai išsiblaškęs. Jam mokslas buvo pirmoje eilėje.

Klasikinės ekonomikos mokyklos kaip vieną iš pradininkų , jos puoselėtoją pasirinkau a. Smitą. A. Smitas gimė 1723 m. Kirkaldy miestelyje, fifė grafystėje, škotijoje. Tais laikais kai gimė a. bijau, kad iš jo būtų išėjęs prastas čigonas , – rašė vienas jo ankstyvųjų biografų.

A. Smitas nebuvo gražuolis, visą gyvenimą jį kankino nervinė negalia: jam kretėjo galva, kalbėdavo keistai ir užsikirsdamas.

A. Smitas parašė savo garsiąją knygą tautų turtas , kuri buvo išspausdinta 1776 metais. Ši knyga apibūdinama kaip ne tik galingo proto, bet ir visos epochos pasireiškimas . Tiksliai kalbant tai nebuvo originali knyga. Jau prieš a. Smitą buvo gana daug stebėtojų, kurie galvojo apie pasaulį panašiai kaip jis.

Bet knygoje aprašyti rinkos dėsniai – tiktai a. Smito tyrimo dalis. tautų turtas yra didžia istorinis traktatas, aiškinantis kaip tobulas laisvės sistemas , kitaip dar vadinama prigimties laisvės sistema , tai a. Smitas vadino komercinį kaa. Smitas buvo priešindustrinio kapitalizmo ekonomistas; jis nesulaukė tų dienų, kai rinkos sistemai ėmė grasinti milžiniškos įmonės ir kai jo atskleistus kaupimo bei gyvenimo skaičiaus dėsnius, praėjus penkiasdešimčiai metų, sutrikdė socialinės tėkmės.

Jis buvo žmogus, privertęs angliją, o paskui ir visą vakarų pasaulį, suvokti, kaip rinka susieja visuomenę, pirmasis tuo pagrindęs visą visuomenės sąrangos rūmą.

Tikriausiai joks ekonomistas niekada taip plačiai nebeaprėps savo amžiaus kaip smitas. Tikrai niekada niekas nebuvo toks blaivus, bešališkas, aštriai kritiškas, be pagiežos, optimistiškas, nors ir ne utopistas.

A. Smitas mirė 1790 metais; jam buvo šešiasdešimt septyneri. Palaidotas canongate o bažnyčios kapinėse; kuklus antkapis skelbia, kad čia guli adamas smithas, tautų turtoper šimtmetį nuo williamo pečio iki adomo smito mokslas nuėjo didelį vystymosi kelią – nuo pirmųjų klasikinės mokyklos užuomazgų iki jos susiformavimo į sistemą , nuo atskirų , kartais atsitiktinių , pamfletų iki fundamintalaus tautų turto .

Marksas rašė , kad šis originalių protų gausus laikotarpis yra svarbiausias laipsniškai politinės ekonomijos genezei tyrinėti , (marksas kalba apie laikotarpį nuo 1691 iki 1752 metų: nuo to laiko kai pasirodė pečio idėjas vysčiusių loko ir norso darbai , iki to laiko , kai išėjo svarbiausi smito artimo pirmtako hiumo ekonominiai raštai.

Kai kurios jų idėjos yra įdomios ir dabartinių problemų požiūriu.

  • Microsoft Word 23 KB
  • 2010 m.
  • 12 puslapių (3662 žodžiai)
  • Kolegija
  • Dziulija
  • Įmonių Ekonomika
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Įmonių Ekonomika. (2010 m. Lapkričio 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/imoniu-ekonomika.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 18 d. 14:29
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo