Įmonių elektros sistemos inžinerijos kursinis darbas


Įvadas. Objekto charakteristika. Elektros tiekimo schemos parinkimas. Schemų rūšys. Elektros apkrovų skaičiavimas. Apkrovų skaičiavimo metodai. Skaičiavimo pavyzdys. Transformatorių parinkimas. Kabelių parinkimas. Laidininkų parinkimas pagal leistinąjį įšilimą. Laidininkų parinkimas pagal įtampos nuostolius. Laidininkų parinkimas pagal ekonominį srovės tankį. Skaičiavimo pavyzdys. Automatinių jungiklių parinkimas. Reaktyviosios galios kompensavimas. Įžeminimo kontūro skaičiavimas. Trumpieji jungimai. Išvados. Informacijos šaltinių sąrašas.


Šioje įmonėje elektros energiją naudoja ne tik pagrindiniai ir pagalbiniai įrenginiai, bet ir pagal pareikalaujamą galią smulkesni, bet svarbūs objektai ir imtuvai: įrankių laikymo patalpa, atsarginių elektros imtuvų dalių sandėlis, reguliavimo ir matavimo prietaisai, signalizacija, saugos sistemos ir t.t. Be to šalia cecho yra priestatas, kuriame yra transformatorinė, pagrindinė elektros skirstomoji spinta, darbuotojų persirengimo kambariai, dušai, poilsio patalpos bei administraciniai kabinetai su prekių užsakymo centru.

Siekdama sumažinti gamybos išlaidas ir toliau sėkmingai konkuruoti gaminamos produkcijos rinkoje, įmonė nusprendė ne tik tobulinti gamybos technologiją, bet ir įdiegti technines naujoves, senus įrenginius pakeičiant ekonomiškesniais ir pažangesniais įrenginiais. Todėl yra būtina peržiūrėti visą įmonės elektros ūkio veiklą, parengiant elektros tinklų rekonstravimo projektą.

Rengiant UAB „Arlanga PVC“ elektros tinklų rekonstravimo projektą, svarbu tinkamai atlikti visus skaičiavimus, nes nuo jų tikslumo priklausys linijos patikimumas, elektros įrenginių apsauga.

Galios transformatorių parinkimas, bei jų galios ir įtampos nuostolių skaičiavimas.

Magistralinio tinklo schema paprasta, ji patogi naudoti, kai visus vartotojus galima pasiekti viena praeinančiąja linija, bet, nutrūkus vienai linijai, nutrūksta kelių ar visų vartotojų maitinimas. Ši schema dažniausiai naudojama žemosios įtampos elektros tinkluose, pvz., 0,4kV oro linijos individualiems gyvenamiesiems namams maitinti, įmonėje – grupei įrenginių, kurių darbas susijęs tarpusavyje, maitinti. Šią schemą įmonių viduje patogu realizuoti šynolaidžiais. Aukštesnės įtampos tinkle tokia schema tinka smulkiems vartotojams maitinti. (Svinkūnas, Navickas, 2014)

Dvipusio maitinimo arba uždarajame (žiediniame) tinkle bet kuris vartotojas elektrą gauna dviem linijomis,- sugedus pastotei arba linijai, tinklas visada užtikrina elektros tiekimą vartotojui. Tokie tinklai naudojami, pvz., didelio miesto elektros tiekimui, aukštosios įtampos linijos vedamos miesto pakraščiais, suformuojant patikimą ir galingą žiedinį tinklą aplink miestą. Žemos įtampos tinkle uždaros ar žiedinės schemos nenaudojamos, tokio tinklo negalima apsaugoti saugikliais ar automatiniais jungikliais, t. y. negalima parinkti tokių saugiklių ar automatų suveikimo srovių ir laiko, kad, sugedus vienai kuriai nors linijai, suveiktų kaip tik tos linijos galuose esantys apsaugos aparatai. (Svinkūnas, Navickas, 2014)

Apjungus spindulinę ir magistralinę schemas gauname mišriąją schemą. Kuri dėl vienos ir kitos schemos privalumu tampa labai patikima, nes sugedus vienam imtuvui nėra nutraukiamas kitų imtuvų darbas. Taip pat yra patogu maitinti nedidelės galios imtuvus kurie yra išdėstyti ne vienoje linijoje.

Kadangi, projektuojamas UAB „Arlanga PVC“ gamybos cechas, yra II grupės elektros energijos vartotojas, parenkama spindulinė elektros energijos tiekimo schemą. Dėl ekonomikos, patikimumo ir patogumo.

UAB „Arlanga PVC“ elektros vartojimas priklauso – ilgalaikiam darbo režimui. Elektros tinklas priskiriamas prie didelės galios ir įtampos elektros vartotojų. Pramoniniuose įmonės įrenginiuose yra vartojama 50Hz dažnio srovė. Įmonės yra priskiriama prie II grupės vartotojų, nes nutrūkus elektros tiekimui yra patiriami materialiniai nuostoliai, sutrinka technologiniai procesai.

Elektros apkrovos galima skaičiuoti paklausos koeficiento metodu arba sutvarkytų diagramų metodu. Paklausos koeficiento metodu skaičiavimai nėra tokie tikslūs, tačiau juo galima apskaičiuoti dideles vartotojų grupes. Paklausos koeficiento metodu skaičiavimai yra atliekami daug tikslesni, bet svarbu yra žinoti elektros energijos vartotojų grupės charakteristikas, tam kad būtų galima nustatyti naudojimo koeficientą.

  • Elektrotechnika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 1835 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 38 puslapiai (5866 žodžiai)
  • Kolegija
  • Antanas
  • Įmonių elektros sistemos inžinerijos kursinis darbas
    10 - 3 balsai (-ų)
Įmonių elektros sistemos inžinerijos kursinis darbas. (2017 m. Balandžio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/imoniu-elektros-sistemos-inzinerijos-kursinis-darbas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 18:00
×