Imonių finansavimo galimybės ir problemos Lietuvoje


Verslo kreditavimo problemos lietuvoje. Imoniu finansines problemos. Trumpalaikis finansavimas ir skolinimasis. Banku finansavimo problemos lietuvoje. Ilgalaikis ir trumpalaikis imones veiklos finansavimas. Verslo problemos lietuvoje. Palūkanų norma ir finansavimo galimybės. Verslo problemos lietuvoje, referatai. Kreditavimo problemos. Įmonės problemos lietuvoje.

Įvadas. Trumpalaikis finansavimas. Trumpalaikis skolinimasis. Banko finansavimas. Finansavimas panaudojant vekselius. Eurovekselių (nif) išleidimas. Lizingas. Pirkimas išsimokėtinai. Faktoringas ir sąskaitų diskontavimas. Vidutinės trukmės finansavimas. Ilgalaikis finansavimas. Ilgalaikio ir trumpalaikio finansavimo palyginimas. Naujos įmonės finansavimas. Išvados. Literatūra, šaltiniai. Darbo tikslas – išanalizuoti susipažinti su įmonių finansavimo galimybėmis ir problemomis lietuvoje.

Jau įmonės veiklos pradžiai reikia nemenkų išlaidų. Dalies jų reikia įmonei organizuoti ir įteisinti (dokumentų parengimas, licencijų ir leidimų pirkimas, regisrtracijos mokestis. ). Vėliau įmonės veikloje tokių išlaidų dažniausiai nebūna. Kitą išlaidų dalį sudaro įmonės veiklai reikalingos materialinės bazės sukūrimas (žemės, pastatų, įrengimų ir inventoriaus įsigijimas ar nuoma). Tai turtas, kuris įmonei tarnaus ilgą laiką. Kiek ir kam numatoma lėšų, matyti iš atskirai sudaromų sąmątų ar sutarčių.

Steigėją turi ypač dominti trečioji išlaidų dalis – išlaidos, kurios garantuoja įmonės kasdieninį funkcionavimą ir įplaukas iš prekių apyvartos. Tai įmonės kaštai. Pagal ekonominį turinį juos galima suskirstyti į kintamuosius ir pastoviuosius. Pagal apskaitos kryptingumą galima skirti kaštų rūšis, jų susidarymo vietas, tačiau tik primityvioje ekonomikoje pinigai yra vienintelis arba vyraujantis finansinis turtas. Visos ekonomiškai išsivysčiusios ir dauguma silpnos ekonomikos šalių turi kompleksinę finansų sistemą, kurioje pinigai yra tik viena iš daugelio finansinio turto formų, todėl įmonės gali pasirinkti, kokiais būdais vykdyti finansavimą, nors yra daugybė apribojimų, tarp jų kapitalo pasiūla ir kapitalo kaštai.

Darbo tikslas – ištrumpalaikės skolos yra integruota balanso dalis ir susilaukė padidėjusio įmonių dėmesio dėl kintamos ir nepastovios palūkanų normos, kuri sąlygoja pirmenybę trumpalaikėms skoloms. [1 įmonės finansų valdymas: mokomoji knyga. – kaulėšų anksčiau sutartiems projektams finansuoti arba investicijų galimybėms išnaudoti poreikis (pvz. , turto įsigijimas).

Joms reikia apyvartinio kapitalo – šis poreikis kyla dėl laikotarpio, skiriančio gamybą, pardavimą ir apmokėjimą.

Daugeliui įmonių reikia papildomų lėšų, nes jų verslas sezoninis, todėl pardavimų apimtis per metus nuolat kinta.

Galiausiai įmones taip pat veikia visos ekonomikos cikliniai veiksniai, tokie kaip pakilimo bei nuosmukio sąlygos, kurios turi egzogeninį poveikį įmonės veiksniams – pardavimui, palūkanų normoms. [2 buckiūnienė o. Įmonių finansai. – vilnius. – 211 p. ].

Jeigu suminiai poreikiai viršija įmonės finansavimo galimybes iš įmonėje likusio pelno ir likvidaus turto, grynųjų pinigų deficitui padengti reikia išorinio finansavimo – trumpalaikių ir ilgalaikių lėšų pritraukimo kuo mažesnėmis investicijomis – toks perteklinių lėšų panaudojimas būtų optimalus.

  • Microsoft Word 23 KB
  • 2012 m.
  • 16 puslapių (2941 žodžiai)
  • Kolegija
  • Imonių finansavimo galimybės ir problemos Lietuvoje
    10 - 1 balsai (-ų)
Imonių finansavimo galimybės ir problemos Lietuvoje. (2011 m. Birželio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/imoniu-finansavimo-galimybes-ir-problemos-lietuvoje.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 01 d. 05:26
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo