Įmonių finansinis rezultatyvumas


Įmonių finansinės veiklos analizė ir vertinimas. Finansų valdymo tikslas. Finansų valdymo esmė ir funkcijos. Finansų valdymo sprendimai. Įmonės finansinių ataskaitų analizė ir vertinimas. Likvidumo analizė. Skolinimosi analizė. Veiklos efektyvumo analizė. Perdėtai aukštas rodiklis. Veiklos efektyvumo analizė. Pelningumo analizė. Kiek pelno uždirba kiekvienas į įmonę investuotas nuosavo kapitalo litas? Pelningumo analizė ir rinkos vertės rodikliai. Įmonės finansinių ataskaitų analizė ir vertinimas. Investicijos į ilgalaikį turtą – svarbus veiksnys didinantis įmonės savininkų turto vertę. Kur gauti finansavimą investicijoms apmokėti? Kur rasti bendrovių finansines ataskaitas? Kas naujo pasaulyje? Analizės atlikimo būdai. Horizontalioji analizė. Balanso horizontali analizė. Vertikalioji analizė.

Finansų valdymas susijęs su ribotu įmonės (ar šeimos) finansinių išteklių paskirstymu pagal finansinius sprendimus. Pagrindinės įmonės (ar šeimos) finansų valdymo funkcijos: Investicijos į turtą (trumpalaikį ir ilgalaikį) Finansavimo, t.y. pinigų reikalingų sumokėti už šias investicijas paieška.

Finansavimo sprendimai, tai: Investavimo sprendimai. Kokį turtą (trumpalaikį, ilgalaikį) įmonė (ar šeima) turi turėti? Kokiu būdu (trumpalaikėmis, ilgalaikėmis paskolomis ar nuosavu kapitalu) turi būti finansuojamas įmonės ar šeimos turtas.

Finansininkas priimdamas finansinius sprendimus naudojasi apskaitininkų parengta įmonės balanso, pelno ir pinigų srautų finansinių ataskaitų informacija.

Finansinių ataskaitų analizė, tai iš esmės šių pagrindinių santykinių rodiklių vertinimas: Likvidumo Skolinimosi Veiklos efektyvumo Pelningumo.

Mažesnė už vienetą rodiklio reikšmė parodo, kad įmonė gali neįvykdyti trumpalaikių įsipareigojimų ir bankrutuoti.

Bendriausiu atveju skubaus padengimo koeficientas turėtų būti lygus 1.

Ar įmonė pajėgi padengti trumpalaikius įsipareigojimus greitai?

Duotu atveju įmonė gali padengti 18 proc. trumpalaikių įsipareigojimų.

Kiek turim grynų pinigų trumpalaikiams įsipareigojimams padengti?

Šio rodiklio dinamika atspindi didėjančią ar mažėjančią tikimybę, kad įmonė bankrutuos.

Per kiek dienų su mumis atsiskaito pirkėjai?

Per kiek dienų mes atsiskaitome su tiekėjais?

Su kokiom perdavimo pajamom mes uždirbam pelną? Su kiek turto ir kapitalo mes uždirbam pelną?

Ar didelis grynasis pelnas tikrai yra klestinčios įmonės požymis?

Bendrosios pelno maržos mažėjimo tendencija rodo, kad galbūt įmonė patiria negailestingą kainų konkurenciją ir jūs priversti parduoti su nuolaidom arba pakilo medžiagų ir darbo jėgos kainos, kas padidino jūsų produkto savikainą.

  • Vadyba Skaidrės
  • MS PowerPoint 1740 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 42 puslapiai (722 žodžiai)
  • Tautvydasv
  • Įmonių finansinis rezultatyvumas
    10 - 2 balsai (-ų)
Įmonių finansinis rezultatyvumas. (2016 m. Sausio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/imoniu-finansinis-rezultatyvumas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 11:57
×