Įmonių ikvidavimo procesas


Įvadas. Juridinio asmens likvidavimas. Visų rūšių įmonės gali būti likviduojamos. Likvidavimo procedūros eiga. Plačiau apie įmonės likvidavimo tvarką. Sutrumpinta įmonės likvidavimo schema. Kreditorių reikalavimų tenkinimo eilė. Likvidavimo trukmė ir išlaidos. Įmonės bankrotas. Išvados. Literatūros sąrašas.

Įmonių likvidavimas – tai juridinio asmens veiklos pasibaigimas išregistruojant jį iš juridinių asmenų registro. Įkuriant verslą verslininkai supranta rizikos lygį ir įvertina įmonės gyvavimo galimybes, tačiau ne visada planai išsipildo ir nutinka taip, kad įmonė nesugeba pelningai veikti -tai yra įmonės išlaidos viršija pajamas ir įmonė negali įvykdyti finansinių įsipareigojimų. Tuomet galimi du variantai įmonės reorganizavimas arba likvidavimas .Sprendimas likviduoti įmonę gali būti savanoriškas arba priverstinis. Įmonė gali būti likviduojama dėl įvairių priežasčių. Šiame darbe aptarsiu visą įmonės likvidavimo procesą, visus veiksmus , kuriuos reikia padaryti prieš įmonės išregistravimą iš juridinių asmenų registro. Taip pat pateiksiu sutrumpintą įmonės likvidavimo schemą. Šiame darbe bus aptarta, kas yra likvidatorius ir kuo jis susijęs su įmonės likvidavimo procesu. Trumpai bus aptartas įmonės reorganizavimas, bankrotas ir Šio referato tikslas yra aiškiai pateikti visus veiksmus norint likviduoti įmonę, bei paaiškinti kai kuriuos su tuo susijusius procesus ar sąvokas.

Taigi, likvidavimo procesas gali būti inicijuojamas dviem būdais:

Taip pat, įmonės gali būti ne tik likviduojamos ,bet ir reorganizuojamos. Juridinių asmenų reorganizavimas – tai jų pertvarkymas be likvidavimo procedūros: joms susijungus į gamybinius susivienijimus ir asociacijas, prisijungus prie kitų įmonių, susivienijimų, pasidalijus į kelias įmones. Įmonę reorganizavus, naujam juridiniam asmeniui pereina teisės ir prievolės, taip pat mokesčio administratoriaus pareigūnų ir kitų valstybės institucijų priskaičiuotas sumas, tarp jų baudas ir delspinigius, iki reorganizuojamos įmonės išregistravimo įstatymų nustatyta tvarka. 

Visų pirma turi būti priimtas sprendimas dėl JA likvidavimo ,pasirinktas likvidatorius ir su juo sudaroma sutartis;

Valstybinė mokesčių inspekcija atlieka likviduojamo JA patikrinimą (jei reikalinga);

(Remiantis „AUDITA“ pateiktais įmonės likvidavimo procedūros duomenimis)

Trukmė: vidutinė likvidavimo procedūros trukmė yra 4-6 mėnesiai.Išlaidos:1. Registrų centro mokestis;2. Notaro mokestis;3. Likvidatoriaus paslaugos ;4. Teisinės, buhalterinės apskaitos paslaugos .

Įmonės gali būti likviduojamos dėl įvairių priežasčių. Įmonės likvidavimas gali būti savanoriškas arba bankroto atveju.

  • Vadyba Referatas
  • Microsoft Word 94 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (1945 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ieva
  • Įmonių ikvidavimo procesas
    10 - 9 balsai (-ų)
Įmonių ikvidavimo procesas. (2015 m. Lapkričio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/imoniu-ikvidavimo-procesas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 16:58
×