įmonių inovacinė veikla ir įtaka įmonės veiklos rezultatams


Inovacines veiklos valdymas. Inovacijų strategijų rūšys. Inovaciju itaka imones veiklai. Inovacine veikla konspektas. Inovaciniai procesai sanitex. Inovacija įmonės veiklos rezultatai. Inovacine veikla lietuvoje. Inovacinės veiklos kompleksiškumas. Inovacinės veiklos plėtojimo ypatumai. Imones inovacine veikla.

Įvadas. Inovacijos ir inovacinės veiklos sąvokos. Inovacijų klasifikavimas. Inovacinės veiklos kompleksiškumas. Kam reikalinga inovacija? Rizika kuriant naujus produktus. Inovacijų strategijos. Inovacijų strategijų rūšys. Įmonių inovacinė veikla. Inovacinės veiklos aktyvinimo lietuvoje galimybės. Išvados. Naudota literatūra.

Pastaruoju metu tapo ypač madinga kalbėti apie aukštas informacines technologijas, inovacijų diegimą, verslo inkubatorių steigimą. Šiuo metu Lietuva yra aktyviai įtraukta į rytų ir vidurio europos šalyse intensyviai vykstančius labai sudėtingus transformacijų į rinkos ekonomiką bei integracijos į europinės bei globalinės erdvės procesus. Šie procesai sąlygoja būtinybę spręsti daugelį netradicinių uždavinių, betarpiškai sietinų su inovacinės veiklos spartinimu. Tai ypač aktualu įmonių veiklos sferai, kadangi būtent įmonių veiklos plėtojimas – viena pagrindinių sąlygų spręsti daugelį esminių šiuolaikinės socialinės ir ekonominės raidos problemų. Savo ruožtu įmonių veiklos plėtojimas reikalauja aktyvios inovacinės veiklos, įgalinančios įvairiapusiškai modernizuoti gamybos bei paslaugų teikimo struktūras, tobulinti kuriamus produktus bei naudojamas technologijas.

Inovacija – sėkmingas naujovių kūrimas, asimiliavimas ir eksploatacija ekonomikos ir socialinėje sferoje. Pastaraisiais metais kito inovacijų proceso koncepcija. Požiūris į inovacijų procesą kaip besiformuojantį įmonių pagrindu, perėjo prie sisteminio požiūrio.

Inovacinė sistema susideda iš veiksnių ir elementų, kurie sąveikauja gamyboje, realizacijoje ir ekonominiu požiūriu naudingų žinių panaudojime. Tai yra socialinė sistema tuo požiūriu, jei socialinės veiklos pagrindas yra mokymasis. Tai dinamiška sistema, kur elementai arba stiprina vienas kitą mokslo ir inovacijų rėmimo procese, ar priešingai, susiburia į plejadas stabdančias tokius procesus. Šis požiūris buvo taikomas nacionaliniame lygmenyje, kur ekonomistai įrodė, jog pramoninės sistemos, institucijos ir technologijos yra glaudžiai susijusios šalių viduje. Tam tikros tiriančiosios institucijos, švietimo sistema, finansai ir valdymo strategijos formuoja inovacijos procesą.

Inovacijų aktyvinimas įmonių veiklos sistemose reikalauja specifinių valdymo metodų, o tokių metodų sukūrimui būtina atlikti specialiuosius įvairių įmonių valdymo sektorių tyrimus, teoriniu lygiu apibendrinti jų rezultatus bei rasti galimybių praktiškai pritaikyti teigiamą inovacinės veiklos aktyvinimo patirtį.

Nepakankamas inovacinės veiklos įmonių veikloje galimybių ištyrimas reiškiasi kaip tam tikras verslo modernizavimo stabdys; dėl šios priežasties inovacinės veiklos aktyvinimo įmonių veikloje probleminovacijos suvokiamos labai plačiai ir įvairiai. Bendru atveju galima teigti, kad inovacija - tai funkcinė, iš esmės pažangi naujovė, orientuota į seno pakeitimą nauju.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 78 KB
  • 2011 m.
  • 14 puslapių (4067 žodžiai)
  • Raimonda
  • įmonių inovacinė veikla ir įtaka įmonės veiklos rezultatams
    10 - 1 balsai (-ų)
įmonių inovacinė veikla ir įtaka įmonės veiklos rezultatams. (2011 m. Rugpjūčio 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/imoniu-inovacine-veikla-ir-itaka-imones-veiklos-rezultatams.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 00:04
×