Įmonių, įtaigų ir organizacijų pavadinimai


Įvadas. Tiesioginės reikšmės bendriniai ir tikriniai pavadinimai. Tiesioginės reikšmės pavadinimų rašymas ir trumpinimas. Simbolinių pavadinimų sudarymas ir rašymas. Pavadinimuose pasitaikančios klaidos. Išvados. Literatūros sąrašas.

Šio darbo tikslas – išsiaiškinti, kaip yra sudaromi nuostatoms ir taisyklėms neprieštaraujantys įstaigų, įmonių ir organizacijų pavadinimai. Siekiant šio tikslo iškeliami uždaviniai:

1.Paaiškinti įstaigos, įmonės ir organizacijos sąvokas;

2.Supažindinti su valstybinės lietuvių kalbos komisijos patvirtintomis pavadinimų sudarymo taisyklėmis;

3.Aptarti civiliniame kodekse išdėstytas sudarymo nuostatas;

4.Pateikti esamų įmonių, įstaigų ir organizacijų pavadinimų pavyzdžių;

5.Išanalizuoti netaisyklingai sudarytus pavadinimus.

Uždaviniams spręsti taikysiu kokybinių tyrimų metodą – turinio analizę, kurios metu nagrinėsiu tekstinę, vizualinę formą turinčius duomenis ir informaciją. Remsiuosi internetinėse svetainėse, laikraščiuose, knygose, žodynuose ir Lietuvos Respublikos civiliniame kodekse pateikta medžiaga.

Dažnai prie paprasto pavadinimo organizacijos vartojamas ir ilgesnis – visuomeninės organizacijos. Jis gali būti suprantamas kaip organizacijų sinonimas ir apimti visus jų poklasius, bet dažniausiai taip vadinamos bendrijos, kurioms netinka partijos, sąjungos ar draugijos vardas. Tokia vartosena yra naudojama tiek paprastoje, tiek administracinėje kalboje. [6]

Kaip visuomeninės organizacijos, ta pačia reikšme yra vartojamos ir nevyriausybinės organizacijos. Tačiau, nevyriausybinių organizacijų reikšmė yra kur kas platesnė – šitaip tinka vadinti ne tik visomenines, bet ir visas kitas vyriausybei nepriskiriamas ir nepavaldžias organizacijas, taip pat ir savivaldybių organizacijas. Jeigu kam nors nepatinka pavadinimas visuomeninės organizacijos, tai jos gali būti vadinamos nevalstybinėmis organizacijomis.

  • Microsoft Word 38 KB
  • 2015 m.
  • 16 puslapių (3091 žodžiai)
  • Osa
  • Įmonių, įtaigų ir organizacijų pavadinimai
    10 - 8 balsai (-ų)
Įmonių, įtaigų ir organizacijų pavadinimai. (2015 m. Vasario 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/imoniu-itaigu-ir-organizaciju-pavadinimai.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 13 d. 02:45
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!