Imonių klasifikavimas


Imoniu klasifikacija. Imones klasifikavimas. Įmonės klasifikuojamos. Verslo įmonių klasifikavimas. Imoniu klasifikavimo pozymiai. Įstaigų, įmonių klasifikavimas. Verslo įmonių klasifikacija. Prekybos imoniu klasifikavimas. Klasifikuojamos verslo imones. Prekybiniu imoniu klasifikavimas.

Įmonių klasifikavimo tikslai ir požymiai. Individuali įmonė. Ūkinė bendrija. Akcinė bendrovė (ab). Valstybės ir savivaldybės įmonė. Norint įvertinti šalies ūkio veiklą, planuoti bei palyginti atskirų šalių įmones, panašias įmones reikia suskirstyti į grupes. Panašios įmonės gali būti grupuojamos pagal vieną ar kelis požymius.

Norint įvertinti šalies ūkio veiklą, planuoti bei palyginti atskirų šalių įmones, panašias įmones reikia suskirstyti į grupes. Vieno tipo įmonėse kur kas lengviau sprendžiamos kai kurios ekonominės bei organizacinės problemos: galimi tipiniai technikos, technologijos, gamybos, valdymo, darbo organizavimo, apskaitos ir kt. Sprendimai. Įmonių klasifikavimas ypač reikšmingas statistikoje bei atliekant ešis skirstymas reikšmingas tuo, kad, siekiant skatinti smulkiojo ir vidutinio verslo plėtrą ir apriboti ūkio monopolizavimą, smulpaslaugas teikiančios įmonės. Tai remonto, komunalines, juridines, buhalterines, sveikatos apsaugos, mokymo ir kt. Paslaugas teikiančios įmonės.

Prekybos įmonės. Tai įvairios parduotuvės, didmeninės prekybos bazės ir kt. Šios įmonės įsigyja jau pagamintus gaminius ir juos perparduoda pirkėjams.

Perdirbimo įmonės. Šios įmonės perka žaliavas, medžiagas, įrankius bei įrengimus, samdo žmones, organizuoja gamybos procesą ir pagamina produkciją, kurią parduoda prekybos įmonėms arba tie šios įmonės skiriasi nuosavybės forma, kapitalo pritraukimo būdais, teisinės atsakomybės lygiu ir kt. Paveiksle parodytas išsamesnis šių įmonių šių įmonių savininkai už įmonių įsipareigojimus atsako ne visu savo asmeniniu turtu, bet tik į įmonę invesšių įmonių savininkai už įmonių įsipareigojimus atsako ne tik investuotu į įmones, bet ir visu asmeniniu turtu, jeigu įmonėms neužjuridinis asmuo yra savo pavadinimą turinti įmonė, įstaiga ar organizacija, kuri gali savo vardu įgyti ir turėti teises bei pareigas, būti ieškovu ar atsakovu teisme. Juridiniai asmenys skirstomi į viešuosius ir privačiuosius. Viešieji juridiniai asmenys yra valstybės ar savivaldybės, jų institucijų arba kitų asmenų, nesiekiančių naudos sau, įsteigti juridiniai asmenys, kurių tikslas – tenkinti viešuosius interesus (valstybės ir savivaldybės įmonės, viešosios įstaigos. ). Privačiųjų juridinių asmenų tikslas – tenkinti privačius interesus.

Išsivysčiusiose laisvosios rinkos valstybėse daugiausia yra individualių įmonių – jos paprastai sudaro apie 70 proc. Visų kurioje nors valstybėje veikiančių įmonių, o neribotos civilinės atsakomybės įmonės – net 80 proc. Tačiau tik apie 20 proc. Bendro įmonių skaičiaus sudarančios ribotos civilinės atsakomybės įmonės parduoda net 90 proc. Visų prekių. Taip yra todėl, kad šios įmonės paprastai būna daug didesnės, jų ir galimybės gerokai viršija individualių įmonių bei ūkinių bendrijų galimybes.

  • Microsoft Word 18 KB
  • 2012 m.
  • 13 puslapių (2799 žodžiai)
  • Universitetas
  • Imonių klasifikavimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Imonių klasifikavimas. (2011 m. Birželio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/imoniu-klasifikavimas.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 06 d. 02:51
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo