Įmonių kolektyvinė sutartis


Kolektyvinė sutartis pavyzdys. Kolektyvines darbo sutartys referatas. Kolektyvinė sutartis tai. Įmonės kolektyvinė sutartis referatas. Referatas imones kolektyvine sutartis. Kolektyvine darbo sutartis referatas. Referatas kolektyvine. Kolektyvine sutartis imoneje. Namų darbas- referatas verslo sutarties tema. Darbo kolektyvines sutartys skaidres.

Įvadas. Įmonės kolektyvinė sutartis. Kolektyvinės sutarties sudarymo tvarka. Kolektyvinės sutarties įsigaliojimas. Įmonės kolektyvinės sutarties šalys. Dk rekomendacijos. Kai kurios darbuotojams naudingos sąlygos, numatytos dk. Kai kurios darbdaviams naudingos sąlygos, numatytos. Išvados. Literatūra.

Kolektyvinė sutartis yra efektyvus instrumentas darbuotojų ir darbdavių tarpusavio darbo bei su juo susijusiems santykiams reguliuoti. Tačiau Lietuvoje, skirtingai nei užsienio valstybėse, kolektyvinės sutartys vis dar nėra populiarios. Tokio nepopuliarumo priežastis dažniausiai būna tai, jog tiek darbuotojai, tiek darbdaviai neįsigilina į kolektyvinės sutarties teikiamus privalumus, ne iki galo suvokia jos paskirtį. Be to, neretai kolektyvinė sutartis apibūdinama tik kaip darbuotojui naudingas susitarimas, kuris darbdaviui sukuria vien pareigas, o teisių jam suteikia minimaliai.

 Lietuvos respublikos darbo kodeksas (toliau – dk) kolektyvines sutartis išskiria į du lygmenis: įmonės lygiu sudaromas kolektyvines sutartis ir sutartis, sudaromas aukštesniu nei įmonės lygiu, Nacionalines, šakos bei teritorines kolektyvines sutartis. Įmonės kolektyvinė sutartis yra viena iš efektyviausių tokio pobūdžio sutarčių, nes jos sudarymo procedūra yra paprastesnė palyginti su aukštesnio lygmens sutartimis, ji leidžia suderinti darbuotojų ir darbdavių tarpusavio interesus, atsižvelgiant į konkrečios įmonės specifiką, jos vykdįmonės kolektyvinė sutartis - tai rašytinis susitarimas tarp darbdavio ir įmonės darbuotojų kolektyvo dėl darbo, darbo apmokėjimo ir kitų socialinių bei ekonominių sąlygų.

 dk 59 straipsnio dalyje nustatyta, jog įmonės kolektyvinė sutartis yra rašytinis susitarimas tarp darbdavio ir įmonės darbuotojų kolektyvo dėl darbo, darbo apmokėjimo ir kitų socialinių bei ekonominių sąlygų. Įmonės kolektyvinė sutartis gali būti sudaroma visų rūšių įmonėse, įstaigose, organizacijose, o, esant tam tikroms sąlygoms, net ir įmonės filialuose, atstovybėse ir struktūriniuose padaliniuose. Taigi kiekviena įmonė gali sudaryti kolektyvinę sutartį ir pasinaudoti jos teikiamais pranašumais.

   įmonės kolektyvinė sutartis visuomet sudaroma derybų keliu. Tai labai svarbus aspektas, kuris užtikrina abiejų sutarties šalių lygybę ir vienodą galimybę teikti savo pasiūlymus, sąlygas ar reikalavimus, kuriuos šalis norėtų įtraukti į kolektyvinę sutartį. Todėl derybų procese nei darbuotojai, nei darbdavys nėra dominuojanti šalis, galinti primesti savo valią kitai šaliai.

 kolektyvinės derybos iš esmės vyksta laisvai, tačiau dk nustato imperatyvią pageidaujančios derėtis šalies pareigą prisistatyti kitai derybų šaliai. Šis prisistatymas turi būti raštiškas ir jame nurodoma, dėl ko šaukiamos derybos, formuluojami pasiūlymai arba reikalavimai. Taip pat svarbu susitarti dėl derybų pradžios.

  • Microsoft Word 13 KB
  • 2010 m.
  • 10 puslapių (1726 žodžiai)
  • Universitetas
  • Juli
  • Įmonių kolektyvinė sutartis
    10 - 1 balsai (-ų)
Įmonių kolektyvinė sutartis. (2010 m. Lapkričio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/imoniu-kolektyvine-sutartis.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 26 d. 05:48
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo