Įmonių plėtros kompleksinis darbas Rizikos vertinimas


Įvadas. Verslo įdėjos ir jų plėtotės. Verslo įmonės kūrimas. Verslininkystė ir verslo samprata. Verslo įmonė kaip socialinė – ekonominė sistema. Verslo planavimas. Įmonės veiklos konkurencingumas. Rizikos valdymas. Verslo projekto rizikos samprata ir rizikos valdymo esmė. Rizikų klasifikacija. Rizikos valdymo etapai ir metodai. Maisto atliekų surinkimo ir perdirbimo įmonės UAB „X” rizikos analizė. UAB “X” įmonės verslo įdėjos pristatymas. Įmonės aplinkos analizė. Paslaugos konkurencinis pranašumas. Rizikų indentifikavimas ir matricos sudarymas. Išvados. Literatūros sąrašas.


Pastaruoju metu ypatingas dėmesys skiriamas verslo projektų rizikos valdymui bei efektyvumo klausimams. Šiuolaikinėje sudėtingoje, dinamiškoje ir sparčiai besikeičiančioje verslo aplinkoje yra daugiau galimybių, tačiau taip pat daugiau ir rizikos. Rizika staigi, netikėta ir gali sukelti negrįžtamų poveikių, o rizikos šaltinius darosi vis sudėtingiau numatyti. Įmonės turi nusistatyti rizikos, kurios veikian jų veiklą bei informuoti visuomenę apie įdiegtas rizikos valdymo priemones ir jų efektyvumą. Rizikos projekte yra neišvengiamos, tačiau net 80% visų projekto rizikų galima prognozuoti ir valdyti (Tamošiūnienė, Savčuk, 2007). Pagrindinis projekto rizikos valdymo tikslas yra sumažinti neigiamų veiksnių įtaką ir padidinti pozityvių veiksnių įtaką. Prisiimta rizika gali suteikti papildomą pranašumą, jeigu ji tinkamai įvertinama ir valdoma. Nepakankamas dėmesys rizikai, netinkamas jos valdymas ir atsakomųjų veiksmų neplanavimas gali įtakoti didelius įmonės nuostolius, finansinės būklės pablogėjimą.

Tikslas – Susipažinti su teoriniais verslo projektų rizikos valdymo ypatumais ir įvertinti projekto „UAB „X“ planuojamos veiklos riziką.

Atlikti planuojamos steigti maisto atliekų surinkimo ir perdirbimo įmonės UAB „X” rizikos analizę.

Tyrimo metodai: mokslinės literatūros ir dokumentų analizė, UAB “X” įmonės rizikos analizė ir atsakomųjų veiksmų matrica.

Verso idėjos gali būti susijusios su visomis sritimis – gamyba, prekyba ar paslaugosmis, bet gera verso idėja turi atitikti vartotojo poreikius bei norus.

Geros mintys nekyla savaime, jas reikia ugdyti. Dvi geriausios idėjų ugdymo priemonės yra įkvėpimas ir motyvacija. Kiekvienas gali veikiant sistemingai bei kūrybiškai įgyvendinti savo įdėją ir taip ją paversti perspektyvia verslo galimybe.

Skatinamoji medžiaga. Bragg A., Bragg M. teigia, kad egzistuoja didelė rizika įstrigti mąstymo rutinoje ir nesugalvoti nieko naujo. Skatinamoji medžiaga, nesvarbu, ar tai būtų vaizdai, žodžiai, ar daiktai, gali puikiai padėti kurtiant naujas idėjas. Vaizdai, žodžiai ar daiktai gali paskatinti kurti laisvas asociacijas apie idėjas ir pasiūlyti skirtingų požiūrių į verslo galimybę.

Derinių metodas. Šis metodas grindžiamas daiktų sujungimo procesu ir leidžia siūlyti naujų produktų idėjas. Yra dviejų tipų metodai – morfologinė ir dirbtinio suderinimo analizė. Morfologinė analizė parodo struktūrinius metodus, kurie skirti užtikrinti jog būtų galima sistemingai žvelgti į visus galimus rinkos aspektus. Tai puikus metodas pastebėti rinkos spragas ir generuoti idėjas siekiant patobulinti produktus ir paslaugas. Jis puikiai dera su klientų kelionės analizėmis ir vartotojų elgesio stebėjimu. Dirbtinis suderinimas yra labiau provokuojantis dešiniojo smegenų pusrutulio būdas priešpriešinti visiškai nesusijusius dalykus ir paskatinti visiškai naujas ir netikėtas kryptis. Jis yra panašus į skatinamosios medžiagos taikymą, kai iš elementų, kurie gali būti susiję arba nesusiję, galima „išgauti“ informacijos, kuri padeda ieškoti novatoriškų originalių sprendimų.

Laisvos asociacijos. Tai pagrindinis idėjų generavimo metodas, kai viena idėja naudojama kitai generuoti, o ši paskatina dar vieną ir taip toliau. Priešingai negu minėto dirbtinio suderinimo metodo atveju, laisvos asociacijos veiksmingumas labai priklauso nuo atsitiktinumo ir nuo ankstesnės patirties bei dabartinio mąstymo. Šio metodo sėkmę lemia gebėjimas paleisti mintis ar sąvokas, kad jos galėtų laisvai keliautų viena prie kitos.

  • Microsoft Word 421 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 45 puslapiai (10210 žodžiai)
  • Universitetas
  • Eglė
  • Įmonių plėtros kompleksinis darbas Rizikos vertinimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Įmonių plėtros kompleksinis darbas Rizikos vertinimas. (2019 m. Gegužės 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/imoniu-pletros-kompleksinis-darbas-rizikos-vertinimas.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 04 d. 20:36
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo