Įmonių rūšys ir jų pasiskirstymas Lietuvoje


Lentelių ir paveikslų sąrašas. Įvadas. Įmonės apibrėžimas. Įmonių raidos etapai. Įmonių tipai ir klasifikacija. Individualios įmonės. Ūkinės bendrijos. Ūkinės bendrijos tipai. Valstybės ir savivaldybės įmonės. Žemės ūkio bendrovės ir kooperatinės bendrovės. Junginiai (susivienijimai). Ne pelno organizacijos. Įmonių pasiskirstymas Lietuvoje. Išvados. Literatūros sąrašas.

Šio darbo tikslas – supažindinti su esamomis įmonių rūšimis Lietuvoje, jų steigimo tvarka, jų privalumais ir trūkumais, finansų reguliavimu.

Verslininkas norėdamas sėkmingai dirbti, turi išmokti vertinti vykstančius pokyčius šalies ekonomikoje, siekti mažinti verslo sąnaudas ir taip didinti savo veiklos efektyvumą. Tam jis turi būti gerai susipažinęs su kiekvienos įmonių rūšies specifika, taip pat turi mokėti taikyti šiuolaikinius rinkos tyrimo principus, dirbdamas nepažeisti verslo etikos reikalavimų.

Praktiškai verslininkams visada tenka dirbti neapibrėžtumo sąlygomis, t.y. neturint visos informacijos, pasiremiant tik patirtimi ir intuicija, priimti sprendimus dėl prekės ir paslaugų gyvavimo trukmės rinkoje, kainų dydžio, konkurencijos masto bei kitų nuolat kintančių veiksnių. Optimalūs sprendimai yra tokie, kuriuos įgyvendinus įmonėje geriausiai naudojami turimi verslo veiksniai – žmonės bei kapitalas.

Pasirinkto verslo sėkmė priklauso nuo veiklos krypties, strategijos ir verslo politikos. Verslo politika apima ekonominių subjektų, techninių priemonių ir požiūrių visumą, jos formavimo metodus bei kryptis. Jos įgyvendinimas priklauso nuo verslininkų sukauptos patirties ir dalykinės kvalifikacijos. Svarbiausia numatyti verslo tikslą ir pasirinkti tokią verslo politiką, kurios įgyvendinimas leistų tenkinti vartotojų poreikius bei didinti įmonės konkurencingumą.

Darbo objektas – Lietuvoje veikiančios įmonės ir jų rūšys.

Darbo uždaviniai:

1.Mokslinės literatūros analizė.

2.Pateikti įmonės sampratą, jos rūšis, steigimo būdus. Išanalizuoti įmonių pasiskirstymą Lietuvoje.

3.Išanalizuoti įmonių pasiskirstymą Lietuvoje.

Norint būti verslininku ir pasiekti verslo sėkmę, būtina remtis kitose šalyse jau įgyta patirtimi, susipažinti su apibendrintomis teorinėmis žiniomis ir gebėti taikyti jas savo praktikoje.

  • Ekonomika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 56 KB
  • 2014 m.
  • 25 puslapiai (6249 žodžiai)
  • Universitetas
  • Alina
  • Įmonių rūšys ir jų pasiskirstymas Lietuvoje
    10 - 3 balsai (-ų)
Įmonių rūšys ir jų pasiskirstymas Lietuvoje. (2014 m. Spalio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/imoniu-rusys-ir-ju-pasiskirstymas-lietuvoje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 18:58
×