Įmonių rūšys


Imoniu rusys referatas. Įmonių tipai. Referatas imoniu tipai. Imoniu rusys isvados. Įmonių rūšys lietuvoje referatas. ,,imoniu tipai''. Tema - įmonių rūšys lietuvoje referatas. Imoni rusys referatas. Referatas apie imone. Įmonių tipai referatas.

Individuali įmonė. Ūkinės bendrijos. Viešoji įstaiga. Akcinė bendrovė. Kooperatinė bendrovė. Įmonės. Ivadas. Išvados. Europos ekonominių interesų grupė. Europos bendrovė. Literatura. Civilinis kodeksas nustato, kad juridiniai asmenys veikia pagal savo steigimo dokumentus. Individualių įmonių įstatymas šį dokumentą įvardija kaip individualios įmonės nuostatus. Pagal įstatymą individualių įmonių steigėjai dar iki įmonės įregistravimo turi parengti įmonės nuostatus. Individualios įmonės nuostatus ateityje turės parengti ir iki įstatymo įsigaliojimo įsteigtų įmonių savininkai. Nuostatai įsigalioja nuo jų įregistravimo juridinių asmenų registre. Įstatymas nustato, kad individuali įmonė turi vienasmenį valdymo organą — individualios įmonės vadovą. Individualios įmonės savininkas kartu yra ir įmonės vadovas. Tačiau taip pat numatyta savininko teisė individualios įmonės nuostatuose nustatyti, kad įmonės vadovu skiriamas kitas asmuo, — tuomet nuostatuose turi būti aiškiai atskirta, kokius sprendimus priima savininkas ir kokius sprendimus priima bei kokias funkcijas atlieka vadovas. Įstatymas nustato, kad individualios įmonės yra neribotos civilinės atsakomybės privatieji juridiniai asmenys. Esminis skirtumas nuo galiojusios tvarkos, kai individualios įmonės turtas nebuvo atskirtas nuo savininko turto, yra tas, kad pagal naująjį įstatymą turtas individualiai įmonei priklauso nuosavybės teise. Įstatyme nustatyti individualios įmonės paveldėjimo ypatumai, reglamentuotas įmonės pertvarkymas, reorganizavimas, likvidavimas, taip pat pateikta nemažai individualių įmonių savininkams svarbių pereinamojo laikotarpio nuostatų.

Nuo 2004 m. Sausio d. Įsigaliojo Lietuvos respublikos individualių įmonių įstatymas (žin. , 2003, nr. 112-4991). Individuali įmonė įstatyme apibrėžta kaip neribotos civilinės atsakomybės privatusis juridinis asmuo. Individualios įmonės steigėju gali būti tik vienas veiksnus fizinis asmuo. Tokiais atvejais, kai individualios įmonės savininkas tampa neveiksnus ar ribotai veiksnus, teismas savo nutartimi paskiria individualios įmonės turto administratorių.

Civilinis kodeksas nustato, kad juridiniai asmenys veikia pagal savo steigimo dokumentus.

įstatymas nustato, kad individuali įmonė turi vienasmenį valdymo organą — individualios įmonės vadovą.

įstatymas nustato, kad individualios įmonės yra neribotos civilinės atsakomybės privatieji juridiniai asmenys.

įstatyme nustatyti individualios įmonės paveldėjimo ypatumai, reglamentuotas įmonės pertvarkymas, reorganizavimas, likvidavimas, taip pat pateikta nema nuo sausio d. Įsigaliojo Lietuvos respublikos ūkinių bendrijų įstatymas (žin. , 2003, ni. 112-4990). Įstatymas reglamentuoja tikrųjų ūkinių bendrijų ir komanditinių ūkinių bendrijų steigimą, valdymą, veiklą. Pertvarkymą, pabaigą, šių įmonių dalyvių teises ir pareigas.

įstatymas nustato, kad ūkinės bendrijos yra neribotos civilinės atsakomybės privatieji juridiniai asmenys. Įstatyme apibrėžiami bendrijos dalyviai — tikrieji nariai ir komanditoriai. Dalyvauti tvarkant bendrijos reikalus ir priimant sprendimus turi teisę tik tikrieji nariai. Bendrijos tikrieji nariai pagal bendrijos prievoles atsako solidariai visu savo turtu, o komanditoriai — tik tuo savo turtu, kurį įnešė į komanditinę ūkinę bendriją. Bendrijos tikraisiais nariais negali būti kitų bendrijų tik-rieji nariai, individualių įmonių savininkai, valstybė, savivaldybės, valstybės ir savivaldybės įmonės, biudžetinės įstaigos, taip pat ūkinės bendrijos ir individualios įmonės. Tikraisiais nariais taip pat negali būti europos ekonominių interesų grupės (ši nuostata įsigalios Lietuvai tapus europos sąjungos nare).

Bendrijos steigimo ir veiklos dokumentas yra jungtinės veiklos sutartis. Jungtinės veiklos sutartį sudaro tik tikrieji bendrijos nariai, todėl šiame įstatyme reikalaujama, kad tikrojoje ūkinėje bendrijoje būtų ne mažiau kaip du ir ne daugiau kaip dvidešimt tikrųjų narių. Komanditinėje ūkinėje bendrijoje turi būti ne mažiau kaip trys dalyviai (du tikrieji nariai ir vienas komanditorius) ir ne daugiau kaip dvidešimt dalyvių. Su kiekvienu komanditoriumi pasirašoma komanditoriaus sutartis.

  • Microsoft Word 22 KB
  • 2011 m.
  • 15 puslapių (3655 žodžiai)
  • Universitetas
  • Bernadeta
  • Įmonių rūšys
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Įmonių rūšys. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/imoniu-rusys.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 18 d. 02:15
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo