Imonių socialinė atsakomybė Aplinkosaugos ekonomikos referatas


Įvadas. Įmonių socialinė atsakomybė. Įmonių socialinės atsakomybės samprata. Įmonių socialinės atsakomybės istorinė raida. Įmonių socialinės atsakomybės esmė. Įmonių socilinės atsakomybės įgyvendinimo privalumai. Įmonių socialinės atsakomybės veiksniai. Įmonių socialinės atsakomybės skatinimas Lietuvoje. Išvados. Literatūra.

Modernioje visuomenėje ĮSA, kaip reiškinio,kūrimasis prasidėjo pokario laikotarpiu, kai atsirado būtinybė šalinti karo padarinius. Verslui tai tapo paskata filantropijos idėjų plėtojimui. Tokį verslo subjektų kišimąsi į socialinius reikalus galima paaiškinti sumažėjusiais valstybių pajėgumais, kuriems atsigavus jau šeštojo dešimtmečio pabaigoje įmonėms nebebuvo poreikio užsiiminėti labdaringa veikla. Tai reiškia, kad vien filantropinių iniciatyvų nebeužteko įmonių socialinio atsakingumolygiui palaikyti (Marinetto, 1999).

Anot Carroll ir Shabana (2010),būtent šeštasis dešimtmetis tapo šiuolaikinės ĮSA koncepcijos kūrimosi pradţia. Šiuo laikotarpiu buvo pristatytos idėjos apie įmonių atsakomybės didinimą. Kompanijų vadovams vis labiau profesionalėjantatsirado poreikis verslams rūpintis ne tik pelno uždirbimu, bet ir savo darbuotojų, klientų bei plačiosios visuomenės gerove.

Aštuntojo dešimtmečio išskirtinumas pasireiškė tuo, jog pirmą kartą atsižvelgta į socialinės atsakomybės teikiamą tiesioginę naudą įmonei. Nors tiek šeštojo dešimtmečio pabaigoje, tiek septintajame dešimtmetyje vadovai ir verslininkai suvokė socialinio atsakingumo svarbą, dar nebuvo ieškoma tiesioginio ryšio tarp įmonių socialiai atsakingos veiklos bei iš to gaunamos naudos.

Kaip teigia Carroll ir Shabana (2010) bei Frederic (2008) dešimtasis praėjusio amţiaus dešimtmetis ir pirmasis šio amţiaus dešimtmetis taponauja įmonių socialinės atsakomybės epochos dalimi. Šiuo periodu buvo pradėta siekti įmonių pilietiškumo. Įsivyravo nuomonė, jog verslo subjektai ir visuomenės nariai turi vienodas pareigas ir įsipareigojimus. Tai reiškia, jog įmonės, kaip ir kiti visuomenės nariai, turi paklusti įstatymams, prisidėti prie visuomenės gerovės kūrimo, įsitraukti į valdymą bei demonstruoti pagarbą kitiems piliečiams.

Taigi matyti, jog globaliu mastu didelę įtaką įmonių socialinės atsakomybės plėtrai devintajame praėjusio amţiaus dešimtmetyje bei pirmajame šio amžiaus dešimtmetyje turėjo ir vis dar turi Jungtinių Tautų organizacija, kuri, suvienydama pasaulio valstybes, verslo subjektus bei vyriausybines ir nevyriausybines organizacijas, skatina įmonių savanorišką įsitraukimą sprendţiant visuotines problemas, susijusias su ţmogaus teisėmis, aplinkos gerinimu bei gamtos apsauga.

2.1 ĮMONIŲ SOCIALINĖS ATSAKOMYBĖS ESMĖ

2.1 Įmonių socialinės atsakomybės esmė

2.2 Įmonių socilinės atsakomybės įgyvendinimo privalumai

Geresnė finansinė veikla: Neseniai išilginis Harvardo universiteto tyrimas parodė, kad "suinteresuotųjų šalių subalansuotas" kompanijos parodė, keturis kartus augimo tempas ir aštuonis kartus užimtumo augimą, lyginant su bendrovių, kurios gilinosi tik akcininkų ir pelno maksimizavimo. Glaudesnis prekės ženklo įvaizdis ir reputacija: Įmonė laikoma socialiai atsakinga gali būti naudingas, tiek savo sustiprinto reputaciją su visuomene, taip pat savo reputaciją per verslo bendruomene, didinti įmonės gebėjimą pritraukti kapitalą ir prekybos partnerius. Pavyzdžiui, 1997 tyrimas dviejų Boston College valdymo profesorius nustatė, kad puikus darbuotojų, klientų ir bendruomenės santykiai yra svarbesni nei stiprių akcininkų ataskaitų uždirbti korporacijų vietą ūkio žurnalo "Fortune" metinis "labiausiai gerbiamų Įmonės" sąrašą. Išaugę pardavimai ir klientų lojalumas: Daugybė tyrimų parodė didelę ir augančią rinką produktus ir paslaugas, bendrovių pateko į socialiai atsakinga. Nors įmonės pirmiausia turi patenkinti klientų pagrindines pirkimo kriterijus - pavyzdžiui, kainą, kokybę, išvaizdą, skonį, prieinamumą, saugą ir patogumą. Tyrimai taip pat rodo augantį norą pirkti remiantis kitomis vertybėmis pagrįstą kriterijais, tokiais kaip "Sweatshop-nemokamai" ir "vaikų darbas be" drabužių, gaminių, turinčių mažesnį poveikį aplinkai, ir nėra genetiškai modifikuotų medžiagų arba ingredientų.

Sustiprintas gebėjimas pritraukti ir išlaikyti darbuotojus: Įmonės suvokia, kad turi stiprius ĮSA įsipareigojimus, dažnai lengviau įdarbinti darbuotojus, ypač mažose darbo rinkose. Saugojimo lygiai gali būti didesni per, todėl apyvartos mažinimo ir susijusių įdarbinimo ir mokymo išlaidų. Įtampa darbo rinkose, taip pat į kelias darbo vietas trumpesnį laiką tendencija yra iššūkis įmonėms plėtoti būdų generuoti investuotų įdarbinti atlygio išteklių grąžą, nuomojama, ir mokymus. Sumažinta reguliavimo priežiūrą: Įmonės, įrodyti, kad jie užsiima praktika, kuri atitinka ir viršija reguliavimo atitikties reikalavimus yra skiriama mažiau priežiūrą ir laisviau viešpatavimą abiejų nacionalinių ir vietos valdžios subjektais. Daugeliu atvejų tokios įmonės yra taikomos mažiau patikrinimų ir popierizmo, ir gali būti teikiama pirmenybė arba "pagreitintą" režimas, kai kreipiasi dėl darbo leidimų, zonavimo dispersijų ar kitokia Vyriausybės leidimo. Lengvesnis priėjimas prie kapitalo: Socialinių investicijų forumas "praneša, kad, atsižvelgiant į 1999 m JAV, yra daugiau kaip 2 trilijonus dolerių valdomo turto portfeliuose, kurie naudoja ekranus, susijusių su etika, aplinkos ir įmonių socialinę atsakomybę. Akivaizdu, kad įmonės etinius, socialinius ir aplinkosaugos atsakomybę sparčiai auga prieigą prie kapitalo, kad galėtų ne kitaip buvo galima.

  • Microsoft Word 288 KB
  • 2015 m.
  • 19 puslapių (4256 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gintare
  • Imonių socialinė atsakomybė Aplinkosaugos ekonomikos referatas
    10 - 6 balsai (-ų)
Imonių socialinė atsakomybė Aplinkosaugos ekonomikos referatas. (2015 m. Kovo 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/imoniu-socialine-atsakomybe-aplinkosaugos-ekonomikos-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 04:19
×